Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Problem z odpowietrzeniem hamulców!


Gość zegarm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpowietrzeniem hamulców po wymianie pompy ham. Pedał hamulca wpada w podłogę, ale po 2-3 kolejnych ruchach twardnieje. W czasie jazdy to samo - po pierwszym wciśnięciu pedał wpada, ale już przy drugim-trzecim wciśnięciu pedał jest twardy i hamuje, że aż abs odbija. Odpowietrzałem już chyba z 15 razy i nic. Słychać tylko jak coś się przetłacza w pompie ham.

 

POMOCY bo jeździć się boję. [P10 2.o 16v 96r]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kluczyk przekręcony ??

Pierwsze odpowietrzanie wg ks. serwisowej czyli przy zdjętej klemie...

 

A może problem jest z odpowietrzeniem abs-u?? Ktoś miał podobne problemy....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Pierwsze odpowietrzanie wg ks. serwisowej czyli przy zdjętej klemie...

 

A może problem jest z odpowietrzeniem abs-u?? Ktoś miał podobne problemy....??

Powiem ci jedno ja swoją P10 odpowietrzałem chyba z 7 razy, ciężko sie odpowietrza nissana :(, brat ma bmw 3 tam to było tylko raz odpowietrzane i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARUNEK TO ODPIĘTA KLEMA OD AKU tak podaje serwisówka NA CZERWONO

u mnie jak wymieniałem wężyk to też odpowietrzałem i d*pa potem sie doczytałem o klemie i wogóle zaczeło inaczej sykać w pompie ABSu ,,,, kolejność jeszcze ważna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARUNEK TO ODPIĘTA KLEMA OD AKU tak podaje serwisówka NA CZERWONO

 

 

kurcze mógłby mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego?? w końcu jak podasz zasilanie na ABS (PRZEKRĘCISZ KLUCZYK) to są pootwierana zawory i można działąć, tak przynajmniej wyczytałem w goooglach, a tu inaczej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mógłby mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego?? w końcu jak podasz zasilanie na ABS (PRZEKRĘCISZ KLUCZYK) to są pootwierana zawory i można działąć, tak przynajmniej wyczytałem w goooglach, a tu inaczej??

Ja też wyczytałem to samo w serwisówce tyle, że należy odłączyć przewód masowy od abs-u a nie klemę (zresztą co za różnica) - widocznie tu zawory otwarte są przy wyłączonym abs-ie. W każdej marce inaczej - ponoć w mercedesach i VW należy odpowietrzać ABS poprzez jego załączenie (test) komputerem diagnostycznym.

Edytowane przez zegarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety problem nie zlikwidowany. Pedał jest dalej miękki przy pierwszym wciśnięciu. Były nawet próby w warsztacie przy pomocy pompy próżniowej ale niestety nic się nie zmienia. Abs również odłączany ale nic to nie dało.

Może ktoś ma pomysł??? bo auto stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, miałem taki sam problem , zapiekł mi się tłoczek hamulcowy i nie odbił , po wymianie tłoczka problem znikł. Sprawdź wszystkie tłoczki w zaciskach hamulcowych . Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Problem rozwiązany. Były zamienione zaciski z przodu lewy-prawy gdzie odpowietrzniki zamiast być u góry zacisku były na dole. powietrze wiadomo ze w cieczy idzie w górę więc cały czas było. Po przełożeniu prawidłowo zacisków odpowietrzyliśmy normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...