Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Xenony do Primery P12


Gość Borys03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam Primere P12 z noramlnymi lampami. Chcialbym je wymienic na xenonowe np.http://www.allegro.pl/item955219230_nissan_primera_p12_xenon.html

czy wystarczy wyciagnac stare i zalozyc nowe lampy xenonowe czy potrzeba jakiejs przerobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja także myślę o tym, dzisiaj sobie sprawdziłem napisy na lampach, znalazłem napis D2R - jakie klosze mogą być użyte do xenonów ?

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to co "obiło" mi sie o oczy, to xenonów, nie da rady przełożyć/podmienić wprost i trzeba lecieć "po całości", czyli z kloszem z homologacją na xenony, a jeszcze "chodzi za mną" jakieś wspomnienie o innym układzie zasilania dla xenonów. Koniec końców, gdzieś swego czasu czytałem, że (chyba własnie ze względu na to zasilanie) na xenonach mogły jeździć tylko auta z homologacją na xenony, znaczy te fabrycznie wyposażone, ale że czytałem o tym już jakiś czas temu, to w międzyczasie może coś się pozmieniało, i konstrukcyjnie, i prawnie, i pewnie (no mam nadzieję) odezwie się ktoś ze zaktualizowanymi i bardziej konkretnymi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2R -> żarnik dla lampy xenonowej bez soczewki np P12

D2S -> żarnik dla lampy xenonowej z soczewką np P11.144

do xenonów potrzeba jeszcze dodatkowo, spryskiwaczy reflektorów i systemu poziomowania, wtyczki powinny pasować w końcu przetwornica jest w reflektorze a do niej dochodzi 12V. Jak podczas badań diagnosta będzie kumaty to bez spryskiwacza i poziomowania auto nie przejdzie badań,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...