Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SERWIS TORUŃSKA JAK U KOWALA


alkaspaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po 2,5 rocznym użytkowaniu i 52500km pierwsza awaria mojej kruszynki oczywiście użytkowanej zgodnie z przeznaczeniem ( TEREN ulica TEREN ) awaria błahostka wyciek oleju reduktor wyjście

na przedni wał napędowy więc poniedziałek wstaję rano razem z piejącym kogutem i dzwonię do serwisu miła pani umawia mnie na środę 15:00 super szybki termin robocizna ok 2 godzin.

Środa rano nie mogę się już doczekać nagle dzwoni telefon miła pani informuje mnie że nie posiadają tegoż uszczelniacza o zgrozo przestałem być już miły i delikatnie powiedziałem tej pani że mogła mi to powiedzieć

w poniedziałek wtedy ja bym ten uszczelniacz im kupił aby mogli wymienić mi go na gwarancji w środę wykonałem kilka telefonów w okolicach warszawy no i w nissanie na puławskiej pan twierdzi że mają więc

szybko wsiadam na motocykl i gnam po uszczelniacz po 30 minutach jestem na miejscu z uśmiechem na twarzy podchodzę do człowieka od części a on oczywiście zadowolony ze swojej nieskazitelnej wiedzy

daje mi uszczelniacz ale cóż to to uszczelniacz wyjścia na skrzynię biegów anie na przedni wał co było dalej nie będę opisywał (cenzura) zamówiłem sobie 4 szt gdzie indziej no i czekam

piątek rano dzwoni człowiek z odyssey że są już moje uszczelniacze więc na motocykl odebrałem właściwe uszczelniacze no i w drodze powrotnej do swojego serwisy na toruńskiej może dadzą radę dzisiaj ?

okazało się że dadzą więc szybko po kruszynkę no i po godzinie autko stoi już na podnośniku NO I ZACZEŁO SIĘ pan mechanik wymiękł gdy zobaczył moje pancerne osłony więc musiałem mu je zdjąć wreszcie

mógł zabrać się do roboty za pomocą klucza odkręcił wał i flansze którą to za pomocą młotka a nie ściągacza wyrwał z reduktora potem za pomocą wkrętaka płaskiego i młotka wymienił uszczelniacz

no i teraz naj ciekawsze zauważył małe wyżłobienie na flanszy spowodowane tarciem uszczelniacza o flansze która to o dziwo nie jest termicznie utwardzana jak to jest np. w innych autach więc niespiesznie

poszedł do swego kierownika który stwierdził że tego typu uszkodzenie nie podlega gwarancji ponieważ zostało spowodowane przez piach powołał się na zapis w książce gwarancyjnej i zaproponował mi nową

za 500zł na to ja wy.... wd..... zaj...... sk...wy sy....... itddevil.gif kazałem złożyć to wszystko do kupy po złożeniu oczywiście za pomocą młotka zadał mi bardzo dziwne pytanie czy wlać stary czy nowy olej ? ręce mi opadły na sam koniec wystawili mi fakturę na olej i wymianę uszczelniacza bagatela niecałe 500zł taniocha jak za prace śrubokrętem i młotkiem na fakturze napisali auto eksploatowane w terenie

morał z tego taki że auto terenowe nie może jeździć w terenie bo tam jest piach a reduktor i blokada mostu jest po to aby dobrze jeździć po mokrym asfalcie a jak wtedy wysiądą pół osie czy coś innego to je naprawią

więc skoro naprawa tak prostej konstrukcji nie stanowi dla mnie problemu to poco mi te przeglądy okresowe i ta gwarancja ? więcej nie chce mi się pisać na temat naszych serwisów bo to się tylko do telewizji nadaje

na koniec chciałbym dodać że nadal kocham swoją kruszynkę i nie zamienił bym na nic innego

 

POLECAM SERWIS TORUŃSKA ROBIĄ WSZYSTKIE MARKI MAJĄ TAKIE HASŁO CO JEST DO WSZYSTKIEGO TO JEST DO NICZEGO

 

Wesołych świąt tym lubiącym swe autko jak i tym którzy ich nie lubią rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkaspaw a kto był twoim "doradcą serwisowym"? Ja tam też się serwisuję i mam różne przeboje - jest jedna kobieta (brunetka) oraz dwóch panów Daniel K.(młodszy) i ten drugi (w okularach)?

Ciekaw jestem twojej opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisywała mnie telefonicznie kobieta a te śmieszne bajki wciskał w serwisie pan bez okularów postanowiłem zmienić serwis bo po tym co tam widziałem to ja w swoim warsztacie mam lepsze narzędzia

flansze odebrałem dziś w odyssey kosztowała 480zł więc jak znów zacznie ciec to sobie założę sam bo przecież gwarancja tego nie obejmuje a zostało mi jeszcze 3 szt uszczelniaczy nic tylko dalej taplać się

w błotku pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ulubiony serwis :devil: tylko i wyłącznie przez niego znienawidziłem nissana , już rok od ostatniej wizyty i nigdy przenigdy do tych ........... nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dużykrzyś

Witam

Serwisuję tam swoja 350 i jestem bardzo zadowolony zawsze rzetelnie i samochód jest sprawny

Ostatnio również byłem i było super

Ja nie mogę im nic zażucić

Poza tym są w warszawie jedynym serwisem który coś wie o tym samochodzie

Może kolego "alkaspaw" trawiłeś na gorszy dzień doradcy

Nie wiem co mam sadzić o twojej opinie na pewno moja się przez to nie się nie pogorszy

Pozdrawiam i życzę udanych wizyt w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a ja się jutro wybieram do nich na geometrię w D21 i jestem bardzo ciekawy co z tego wyjdzie, cena ASO 240zł na mieście koło 100, ale właśnie na mieście sam musiałem jakiemuś młotkowi tłumaczyć jak to ustawiać... no ja wiem że pewnie pierwszy raz widział taki samochód ale bez przesady, samochód jak samochód.

aż się nie mogę doczekać z ciekawości :P

 

byłem i uwaga taka że panowie przynajmniej ten który mnie zapisywał telefonicznie nie rozróżniają pomiędzy geometrią a zbieżnością, otóż geometria kosztuje 500zł ... a i tak mi jej nie zrobili bo nie zamówili podkładek regulacyjnych o które pytałem.

mechanik zrobił zbieżność i zadowolony że koniec toi de do gościa z recepcji i zagaduje że chyba nie bardzo bo trochę za dużo czerwonych okienek było na koniec ... i wtedy się wyjaśniło, że ktoś źle zapisała pana ...

jako że zbieżność sama mnie w niczym nie ratuje bo miałem rozkładane całe zawieszenie, to po rozmowie z szefem wyjechałem nic nie płacąc, zajęło im to 2h a mi kolejne 2 na dojazdy.

oczywiście byli chętni to zrobić później jak dojdą podkładki i z rabatem ale za taką kwot to już nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...