Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Patrol i kontrolka oleju


Gość dzikjestdziki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzikjestdziki

Jeszcze jedno i myśle że nie ostatnie pytanie do znawców GR! Mój ojciec ma Patrola Gr Y61! 2003 czyli juz motor 3.0! Mamy problem z kontrolką! Wygląda to tak zapaliła sie kiedys po odpaleniu i przejechaniu 300 m zatrzymałem sie dolałem oleju 0,5 l i dalej pojechalem! było ok sprawdzam na zimnym silniku olej ponad stan! opusciłem! po jakimś czasie ta sama sytuacja kontrolka sie zapala dolewam olej gasnie jeżdze pare dni sprawdzam nadal za dużo! opuściłem! wczoraj jedziemy przejechałem 2km zapala sie kontrolka! zatrzymujemy sie ojcec mówi: "był stan oleju sprawdzałem nie dolewamy"! odkrecam korek z wielką trudnościa udało mi sie to chyba wtedy gdy tato wyjal bagnet! dokaładnie nie pamietam! ale odkrecic nie było łatwo. na ciepłym silniku oleju było w połowie zakresu na bagnecie! i po odkreceniu tego korka i wyjeciu bagnetu bez dolania oleju robie 40 km i kontrolka nie zapala sie! Prosił bym o jakies informacje moze ktos miał podobna sytuacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych silnikach tak było że pomimo stanu zapalała się kontrolka oleju w aso była na to kampania i wymieniali czujnik oleju i coś tam wkręcali jeszcze przy czujniku ale nie pamiętam ja się to nazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikjestdziki

Zastanawiam sie nad faktem trudnościa odkrecenia korka jest to możliwe ze układ sie zapowietrza i olej nie moze spłynąc? Przez co pompa nie moze go zaciągnąc? Moze gdzies odpowietrznik jest przytkany? Ogólnie silnik jak pszczółka tylko własnie ta kontrolka coś wariuje!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...