Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hard top czy plandeka d22


Gość Pandor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam sie nad wyborem pokrycia paki i nie mogę sie zdecydować.

Moje pytanie jest do uzytkowników hardtopów i plandek.

 

Jak się wam sprawują, jakie sa plusy i minusy?

 

czy hardtop mocno hałasuje?

 

czy plandeki sa trwałe?

 

itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandor zależy co potrzebujesz wozić na pace. Ja w mojej d40 mam hard top ze względu na to, że potrzebuje wozić różnego rodzaju cenny sprzęt i narzędzia. Dlatego z obawy przed deszczem i ze względu na wymiary wybór był prosty. Co do hałasowania to u mnie nie występuje.

Co do trwałości plandek i hardtopów to wszystko zależy jakiej firmy kupisz. Ja u siebie mam zabudowę ARB i większych problemów z nią nie ma, minus jest taki, że jest brzydsza od innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur5250

Miałem przez pół roku płaską zabudowę i miała plusy i minusy. Plusy to wygląd ( wiadomo że pikap będzie lepiej wyglądał tak jak został stworzony) drugi plus to że nikt nie ma możliwości zajrzeć przez szyby co masz w środku. Minus to ograniczenie w ładowności.Co do hardtopa to była to moja docelowa zabudowa. Zasadniczo nie ma minusów,a ja osobiście wożę psa, ostatnio po imprezie mój varan przewózł 10 osób (5 na pace),No i waga hardtopa jest znacznie większa co oczywiście ma wpływ (przy pustych przebiegach)na podskakiwanie tyłu na dziurach. Choć mój snug też nie należy do najpiękniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja mam zabudowę od początku i zważywszy że niezależnie jak wielki masz samochód to moja rodzina potrafi go załadować pod dach (wózek, przetwory, ziemniaki, bagaże, drewno itp.) to widzę tego same +. Nie ma się co oszukiwać, czysty pickup w polskich warunkach musi mieć pustą pakę bo okradną, a płaska zabudówka to jednak spore ograniczenie miejsca. Model "fabryczny" x-trail czy jak to się zwie zabudowy jest całkiem OK

 

Meham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demontażu hardtopu to nie potrzeba tak wiele czasu. Mój hardtop trzyma sie na 8 śrubach, tak więc wystarczy 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Hardtop z D4D nie pasuje. Poszukaj na allegro z jakiegoś angola rozbitego .Zanajomy kupił tak za 2000 bez kluczy od szyby w idealnym stanie jakiś "hamerykański" ,no i policz jeszcze lakierowanie bo znalezienie w kolorze chyba będzie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...