Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy to może być wahacz ?? czy możę coś innego??


Gość yatsek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie po świętach,

 

 

Ostatnio zauważyłem że coś mi delikatnie skrzypi przejeździe po nierównościach, przy lewym przednim kole.

W pierwszej chwili myślałem że to amortyzator, ale jednak głos jest trochę nie zależny od jego pracy.

Wydaje mi się że to jest problem z wahaczem, ale co dokładnie to już nie potrafię sprecyzować.

 

Czy spotkaliście się może z taka usterką, co było przyczyną, i jak udało się naprawić. ??

 

Pozdrawiam,

yatsek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po świętach,

 

 

Ostatnio zauważyłem że coś mi delikatnie skrzypi przejeździe po nierównościach, przy lewym przednim kole.

W pierwszej chwili myślałem że to amortyzator, ale jednak głos jest trochę nie zależny od jego pracy.

Wydaje mi się że to jest problem z wahaczem, ale co dokładnie to już nie potrafię sprecyzować.

 

Czy spotkaliście się może z taka usterką, co było przyczyną, i jak udało się naprawić. ??

 

Pozdrawiam,

yatsek

 

 

Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że w Patrolu nie ma wahaczy. Jest most na sprężynach śrubowych. Proponuję jechać na stację diagnostyczną i wykonać przegląd nieobowiązkowy (procedury jak przy obowiązkowym ale cena inna). Warto zwrócić uwagę na:

- amortyzatory

- tuleje w drążkach prowadzących

- śruby kontrujące przy końcówkach drążka kierowniczego

- luzy na piaście.

Ja zapłaciłem ostatnio za taki przegląd 20 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem ostatnio za taki przegląd 20 zł.

 

A ja tu dodam, że dużo zależy na kogo się trafi.

W prywatnych stacjach diagnostycznych to jakieś 20 zł właśnie zapłacisz.

Parę razy już sprawdzałem samochody (różne) w stacjach będących częścią czegoś państwowego i najdrożej to było za piwo.

Ale to tylko raz. Tak to zawsze pełną diagnostykę z wydrukami robił mi pan za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdź dokręcenie śrub na wahaczach po stronie most te 4 śruby Zdarza się że w mocowaniu wahacza wybija się owal (w mocowaniu na moście czyli w blachach) Dokręć śruby na maxa i zobacz co będzie. Ja tak miałem zgrzyt przy nierównościach

 

Nie znam się za bardzo ale wydaje mi się, że w Patrolu nie ma wahaczy.

:thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szukali różni magicy przez 2 lata i nic. Coraz gorzej skrzypiało i coś w końcu dygotało przy jeździe po krótkich nierównościach. W końcy przez przypadek będąc pod..., tradycyjnie, przy okazji szukając powyższego, waliłem we wszystko po kolei, żeby sobaczyć, co telepie i w końcu jest - sprężyna wpada w rezonans na półce na moście. znalazłem to tylko dlatego, że jedno koło było w obniżeniu i sprężyna była odciążona. Pomierzyłem wysokość samochodu i stwierdziłem, że po ośmiu latach bytu, osiadł jakieś 3,5 cm. Wyjście - wymiana sprężyn, a jak już wymieniać, to lift 2", ale wtedy też wymiana amortyzatorów i mocowań drążków - za drogo na teraz, jkieś (3000pln). Znalazłem na Alledrogo Polibusze - podkładki polipropylenowe różnej wysokości na sprężyny. Kupiłem 5cm, ściągacze sprężyn, cały dzień poleżałem pod autem i zrobiłem. Podniósł się 5cm (w porównaniu do nowego jakieś 1-2cm) i wszystko ok. Nic już nie skrzypi, nie telepie, lepiej zbiera nierówności. Jestem bardzo zadowolony, a w całości zmieściłem się w 250pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...