Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

centralny zamek


Gość marioss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam u siebie centralny zamek na kluczyk, chciałbym go przerobić na pilota.Teraz pytanie.Czy musze wymieniać wszysto czy wystarczy zamontować tylko jakiś zdalny czujnik.Proszę o rade, bo nie wiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam u siebie centralny zamek na kluczyk, chciałbym go przerobić na pilota.Teraz pytanie.Czy musze wymieniać wszysto czy wystarczy zamontować tylko jakiś zdalny czujnik.Proszę o rade, bo nie wiem co i jak.

Wystarczy najtańszy badziewny alarm podłączyć do centrala i on będzie Ci otwierał z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze czy masz siłownik w drzwiach kierowcy, znając życie nie ma, czyli dodatkowo siłownik sterujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak z klucza otwiera.

 

w celu zaspokojenia ciekawości proponuję zajrzeć :whistle:do drzwi kierowcy, zamiast centralnego zamka jest tylko przełącznik wł/wył, tak miałem w swojej P10 z 93 roku, centralny otwierany z kluczyka nie z pilota.jedno z drugim nie ma nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w celu zaspokojenia ciekawości proponuję zajrzeć :whistle:do drzwi kierowcy, zamiast centralnego zamka jest tylko przełącznik wł/wył, tak miałem w swojej P10 z 93 roku, centralny otwierany z kluczyka nie z pilota.jedno z drugim nie ma nic wspólnego

 

Jakiś siłownik musi mieć skoro drzwi się otwierają / zamykają.

To że kluczyk nie musi fizycznie otwierać a może tylko podawać sygnał to inna historia.

Ale gdyby nie miał siłownika to jak zamknąłby te drzwi kluczykiem z drugiej strony?

Albo centralny jest, albo go nie ma. Ewentualnie nie wiesz co to jest centralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś siłownik musi mieć skoro drzwi się otwierają / zamykają.

To że kluczyk nie musi fizycznie otwierać a może tylko podawać sygnał to inna historia.

Ale gdyby nie miał siłownika to jak zamknąłby te drzwi kluczykiem z drugiej strony?

Albo centralny jest, albo go nie ma. Ewentualnie nie wiesz co to jest centralny.

 

to najpierw spytajmy się czy może zamknąć z kluczyka od strony pasażera drzwi kierowcy, i wtedy będzie jasność, ja mówię jak było oryginalnie u mnie,

Poza tym, teraz w mojej P11.144 też nie mogę zamknąć żadnych drzwi chcąc to zrobić od strony pasażera, a dlaczego ???? bo tam nawet nie ma zamka :devil:

 

są dwie różne sprawy centralny zamek sterowany pilotem co za tym idzie we wszystkich drzwiach są siłowniki, albo centralny zamek sterowany kluczykiem przez drzwi kierowcy, wtedy w tych drzwiach siłownik jest zbędny, tak wymyślili japońce nie ja.

 

na 100% jest tak w P10 z 93r. w reszcie nie wiem tylko zasugerowałem aby sprawdzić, coby po całym podłączeniu nie okazało si, że wszystkie się otwierają, a kierowca i tak musi wsadzić kluczyk :dribble::whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są samochody w których nie ma siłownika sterującego w drzwiach kierowcy (z tego co pamiętam montowałem takie w Hondach do 96 roku i niektórych Vectrach A). Jakby spojrzeć na sprawę od strony producenta, który i tak robi sterowanie z kluczyka to po co mu siłownik? Wystarczy wsadzić dwie blaszki które po przekręceniu kluczyka się zwierają i dają sygnał do centralki (ona uruchamia pozostałe siłowniki). Jeżeli nie masz siłownika sterującego to możesz zakupić takowy, dorzucić jeden przekaźnik przed centralka i po sprawie. Jeśli jednak masz siłownik sterujący to masz dwie możliwości:

1. Zakupić alarm

2. Zakupić samą centralkę z pilotem (często wystarczy wtedy przeciąć kable dochodzące do starej centralki, sprawdzić który jest od czego i podpiąć do nowej centralki sterującej)

Od razu Ci powiem,że jeżeli nie bawiłeś się z takimi rzeczami to bardziej opłaca się wykonać tą drugą opcję w warsztacie. (W porównaniu do tej pierwszej jest znacznie tańsza bo przy dobrych lotach nie trwa więcej niż 20-30 minut)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabialem temat u siebie w Micrze. Kupilem sterownik centralnego zamka, dolozylem silownik sterujacy w drzwi kierowcy. Po podaniu sygnalu (pilotem) sterownik otwiera silownik sterujacy, ktory fizycznie dziala na juz istniejaca centralke w drzwiach kierowcy i za jej posrednictwem otwiera/zamyka drzwi. Koszt operacji to 94zl + przesylka + troche wolnego czasu + cierpliwosc przy przeciaganiu kabli z drzwi do wnetrza pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...