Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile oleju silnikowego ?


Gość janusz-pawlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze oleje np. Lotosu niczemu nie ustępują tym niby "z wyższej półki". O tym, że nasze są równie dobre świadczy ich wybór przez np Subaru. Stojąc przed wyborem takiej samej jakości wolę wybrać Polski olej.

 

wybór przez subaru to umowa czysto handlowa/wizerunkowa. Najlepiej porównywać parametry, normy i homologacje: ACEA, API i przede wszystkim kupować z pewnego źródła. Żadne tam allegro i takie tam bzdety - ja kupiłem olej na allegro o pojemności, której _producent_ nie ma w swojej sprzedaży!

 

Jak to się mówi: chytry dwa razy traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór przez subaru to umowa czysto handlowa/wizerunkowa. Najlepiej porównywać parametry, normy i homologacje: ACEA, API i przede wszystkim kupować z pewnego źródła. Żadne tam allegro i takie tam bzdety - ja kupiłem olej na allegro o pojemności, której _producent_ nie ma w swojej sprzedaży!

 

Jak to się mówi: chytry dwa razy traci.

 

Na niepewnym źródle owszem, na polskim oleju do tej pory zrobiłem różnymi autami łącznie ponad 500000 km i jakoś nie narzekały B) ale na całe szczęście dzisiaj każdy ma wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze oleje np. Lotosu niczemu nie ustępują tym niby "z wyższej półki". O tym, że nasze są równie dobre świadczy ich wybór przez np Subaru. Stojąc przed wyborem takiej samej jakości wolę wybrać Polski olej.

 

A tak przy okazji: nie wszyscy wiedzą, że cysterny różnych stacji paliw zagranicznych marek wyjeżdżają i tak z naszych rafinerii. :whistle:

 

 

W przypadku silnika 1,5 dCi, mogę się podzielić spostrzeżeniami, bo właśnie dolewałem oleju i wygląda to następująco:

Opd.1.: poziom min na bagnecie przed wlaniem, poziom max po wlaniu 1 litra oleju.

Odp.2.: Z powyższego wynika, że jeśli max poziom na wyświetlaczu to pięć "zer", to jedno "zero" powinno odpowiadać pojemności 0,20 litra.

 

Witam,

Jaki olej 5W30 polecacie do 1,5dCi?

Pozdrawiam,

Decanus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mamy 2 sposoby oceny ilości oleju silnikowego,

na wyświetlaczu jest 5 pozycyjny wskaźnik oraz bagnet z naniesionymi max/min.

 

Pytania :

1. Ile to jest w litrach pomiędzy min a max na bagnecie ?

2. Ile to jest w litrach na jedną pozycję na wyświetlaczu ?

 

jp

 

niedawno przekonałem się że te wskaźniki na desce o zużyciu oleju są do "d*py"? Zanim dolejecie olej sprawdzajcie _bagnetem_! MI już 2 kreseczki ubyły a na bagnecie wzorowo. Idealnie pod kreską max - tak jak być powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

mam pytanie zamierzam wymienić sam olej w nissian qashqai 1.6 benzyna i Filtr oleju czy pod spodem dojdę bez problemu do filtra oleju i korka bez odkrecania jakiś osłon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kanał potrzebny Filtr oleju od góry a na dole osłonę musze odkręcić żeby odkręcić korek:-(

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kanał lub podnośnik i robisz jak książka każe , możesz najechać kołami na jakieś bezpieczne!!! ......pustaki , ale to niebezpieczne :) i próbować na leżąco wszak Qq jest wysoki , no wyższy jak FSO 125p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolku !

Już chyba ktoś z Kolegów prosił Ciebie o uzupełnienie profilu.!

Tak zadane pytanie pozostanie bez odpowiedzi ... :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałeś po łapkach bo nie słuchasz , przecież nie wiemy jaki masz silnik diesel , benzyna , 1.5 , 1.6 , 2 litry ? 

Będziesz mieć pojemność skokową silnika , będziesz znać oznaczenie kodowe to w instrukcji znajdziesz tabelkę , a tam ile wlać oleju łącznie z filtrem ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil mam uzupelniony silnik 1.6 czyli HR16DE benzyna

post-93529-1444311529,7306_thumb.png

u mnie sie wlalo 4 litr 150ml z wymianą filtra oczywiście na bagnecie jest 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam silnik . Przy I przeglądzie z ich materiałami w ASO obciążono mnie za 4.3l oleju.Następne przeglądy były z "moim" olejem i filtrami i wtedy wystarczała 4l bańka a poziom na bagnecie był 3/4 m-dzy kreskami.Nie wiem czy wtedy niestarannie spuszczali stary olej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli nie musi.Może i tyle wlejesz jeśli wymiana będzie z płukanką .Najważniejsze jest wskazanie na bagnecie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrze rano że mała plamka od oleju jest po prawej stronie, nie wiem od czego :-( podkladka pod korek miedziana. nowa.. Chyba ze coś zostało na obudowie i skaplo na dół musze obserwować...

Nie podobno żeby płukanka coś zrobiła, pukalem liqui moly..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...