Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABS


Gość reinkkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ABS Primera 1600 p11 98 rocznik

odczytałem kod błyskowy 25 - czujnik prędkości koła przednie LH - obwód otwarty

Co konkretnie może być przyczyną tego błędu ?

Jak to można naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ABS Primera 1600 p11 98 rocznik

odczytałem kod błyskowy 25 - czujnik prędkości koła przednie LH - obwód otwarty

Co konkretnie może być przyczyną tego błędu ?

Jak to można naprawić ?

zwalony czujnik zwalony kabel od czujnika brud na czujniku ... napisz czy kontrolka pali się cały czas czy po jakieś sytuacji a będziemy wiedziec w którą stronę ci pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwalony czujnik zwalony kabel od czujnika brud na czujniku ... napisz czy kontrolka pali się cały czas czy po jakieś sytuacji a będziemy wiedziec w którą stronę ci pomóc :)

Kontrolka ABS po ustawieniu kluczyka w pozycji ON gaśnie po ok. 3 sek.

Czasami szczególnie z rana po wykonaniu kilku manewrów zapala się kontrolka ABS i pali bez przerwy do momentu wyłączenia zapłonu.

Po ponownym załączeniu w pozycji ON kontrolka ABS gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ABS po ustawieniu kluczyka w pozycji ON gaśnie po ok. 3 sek.

Czasami szczególnie z rana po wykonaniu kilku manewrów zapala się kontrolka ABS i pali bez przerwy do momentu wyłączenia zapłonu.

Po ponownym załączeniu w pozycji ON kontrolka ABS gaśnie.

czyli przerwany kabel od czujnika ale bardziej obstawiam zabrudzony czujnik od syfu zimowego .... poprostu jak skręcasz kołami i koła odchodzą to gubi sygnał .. miałem tak w P11 GT i pomogło wyczyszczenie konkretne czujnika abs i wszystkiego co jest za tarczą (mi też wracało wszystko do normy po zgaszeniu :))

ps. więc zajmij się dokładnie lewym przednim czujnikiem a powinno być dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przerwany kabel od czujnika ale bardziej obstawiam zabrudzony czujnik od syfu zimowego .... poprostu jak skręcasz kołami i koła odchodzą to gubi sygnał .. miałem tak w P11 GT i pomogło wyczyszczenie konkretne czujnika abs i wszystkiego co jest za tarczą (mi też wracało wszystko do normy po zgaszeniu :))

ps. więc zajmij się dokładnie lewym przednim czujnikiem a powinno być dobrze :)

 

Sprawa się okazała bardziej skomplikowana czujnik na pomiar ma około 50 kohma do masy

Co można w takim przypadku zrobić.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, że jest zły?? jak tak to trzeba go wyciąć, brak szans na odzyskanie przerobiłem to samo u ślubnej w pumie, i wsadzić nowy 1/2h roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość galamarcin

Witam ja tez walcze z ABS w P11

i sprawa wyglada tak kontrolka pali sie cąły czas po odczycie z kompa wyszlo mechanikowi ze jest otwarty czy przerwany obwód kola PP. czy mam rozumiec ze to jest kabel gdzies przelamany i nalezalo by wymienic kabbel??

dodam ze ostatnio robilem pomiar miernikiem od kostki w strone czujnika i na lewym kole wygladalo wszystko ok a na prawym przy ruszaniu kierownica pomiary wychodzily kosmiczne co o tym sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...