Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(N13) zimny pali jakby na 3 gary - GA14S


fastdriver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - od dwóch dni jestem posiadaczem N13 89 rok 1,4 GA14S na gaźniku z lpg około 300 000 przebieg

 

już kolejny dzień miałem problem z odpaleniem - mianowicie jak jest zimny pali na 3 gary - robi się dużo dymu nieprzepalonej benzyny - po około 8 minutach na paliwie silnik zaczyna pracować normalnie prawie idealnie - i

 

1-sprawdziłem świece załączam zdjęcia - wyglądają że są w równym stopniu użytkowane i jak powiedział pan w sklepie nie wyglądają najgorzej - nie są zalane olejem czy coś innego złego

2- przewody WN przy cewce gdy dotknąłem dostałem strzała :) ( przy taśmie) zaizolowałem teraz lepiej

3 filtr powietrza wygląda średnio czysto -

 

w sklepie wszytsko dostanę ale na zamówienie

 

- autem przejechałem około 500 km i zauważyłem że gdy wciskam gaz na wysokim biegu to czasem nie przepali-chyba gdzieś przebija. może wlaśnie przy cewce,

 

czy wymienić przewody ? czy tak jak niektórzy doradzają gdy przyjdzie zmierzch sprawdzić przewody czy nie ma przebicia ? jakie przewody kupić ?

 

rozgrzane auto pali około 6-7 litrów gazu - maksymalna prędkość 135km/h - na gazie

 

gdyby nie to odpalanie to wszystko wyglądało by pięknie - proszę o pomoc i radę - czy wymienić świece przewody - filtr powietrza? w jakiej kolejności ? czy może gaźnik wymaga regulacji ? a może tak ma być ? czy ten silnik ma automatyczne ssanie ?

z góry dziękuję za rady

 

problem nadal występuje - gdy silnik ciepły pali ładnie na benzynie - na gazie odpala bez najmniejszych problemów... może mam gaźnik do przeczyszczenia albo jeszcze coś innego ?

za wszelkie pomysły i rady będę wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...