Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazanie temperatury na panelu klimatyzacji


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zgłosiłem w serwisie problem z pokrętłem od klimatyzacji. Ze względu, że same pokrętła nie podlegają wymianie serwis wymienił cały panel od klimatyzacji. Ostatnio jadąc samochodem zauważyłem, że wcześniej miałem możliwość ustatwienie temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia. Aktualnie temperatura przeskakuje o cały stopień. Czy da się jakoś samemu przywrócić poprzednią dokładność? Czy trzeba z tym jechać do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na pewno było co 0,5 stopnia. Zastanawia mnie tylko czy jest to kwestia wyświetlacza czy po prostu trzeba to jakoś uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Navarze z roku 2006 jest regulacja co 0,5 stopnia, a w Navarze z roku 2009 co 1 stopień. Tak więc wymienili Ci całą elektronikę na nowszą :). Różnicy jakoś bardzo nie odczułem. Jedyny problem to przesiadając się ze starej do nowej odruchowo chcąc przeskoczyć o 1 stopień skacze o 2 ;))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica jest odczuwalna? Dla mnie tak. Zwłaszcza w lato, jeżeli np 19 stopni to za mało a przy 20 zaczyna być za ciepło.

Jakiś wielki problem to nie jest, za nie długo będzie cieplej to będę sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Zależy jaki masz układ z serwisem, ale ja bym męczył żeby zmienili na poprawny, jaki był zmontowany. Może nawet nie wiedzieli Ci co zamawiali, iż jest taka różnica. A nawet po vinie przychodzą złe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi to przez myśl tylko, ze nie mam ochoty znowu odstawiać samochodu do serwisu. Poczekam, aż będzie cieplej i sprawdzę czy będzie wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam w którym to aucie, ale miałem regulację co 1/4 stopnia.

Wg mnie 0,5 stopnia jest w sam raz, ale pewnie doszli do wniosku że bezwładność regulacji jest i tak większa niż 1 stopień, więc gałki pokręteł będą o połowę mniej używane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Tak, ale skoro było coś obliczone na 0,5 a nie 1 to może wyjść po jakimś czasie jakiś babol. Zgłoś, niech zaznaczą w serwisówce twoje spostrzeżenia i czekaj na odp :) Miałem parę nowych aut i z serwisami są później jaja w takich właśnie przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...