Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pasta do rys/zarysowania


Gość kamilkatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilkatowice

witam

czy ktoś ma sprawdzone sposoby na pozbycie sie delikatnych rysek?? które pojawiły mi się od otwierania bagaznika.

Jak z tym sobie poradzić użyc jakiejś pasty lekko ściernej??

niestety na kolorze ciemnym wszytko widac...ble

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś ma sprawdzone sposoby na pozbycie sie delikatnych rysek?? które pojawiły mi się od otwierania bagaznika.

Jak z tym sobie poradzić użyc jakiejś pasty lekko ściernej??

niestety na kolorze ciemnym wszytko widac...ble

pozdrawiam

Najlepszy efekt można uzyskać polerując lakier polerką z odpowiednią gąbką przy użyciu pasty lekkościernej - do dyspozycji jest np. farecla G3.

Jej wadą jest konieczność polerowania na mokro.

Zaleta to z kolei dostępność różnych "grubości" pasty (w zależności od cyferki przy G). Pracowałem z pastą G3, efekty były bardzo dobre ale trzeba robić to umiejętnie. Dodatkowo używając automatycznej polerki trzeba uważać by lakieru nie przegrzać.

Ręczne polerowanie również może dać oczekiwane efekty jeśli rysy są faktycnie bardzo delikatne. W przypadku lakierów ciemnych, często mytych w myjniach automatycznych, delikatnie zmatowiałych, wypolerowane miejsce może zacząć odcinać się od reszty powierzchni, wtedy trzeba by wypolerować cały element a w skrajnych przypadkach całe auto (to w młodym QQ pewnie nie grozi).

Oprócz pasty farecla dostępne są inne pasty, niektóre do pracy na sucho (np. pasta K2). Przy mniejszych zarysowaniach taką pastą pracuje się wygodniej a jej skuteczność choć mniejsza, i tak jest wystarczająca.

Oczywiście dla osiągnięcia najlepszego efektu i odpowiedniego zabezpieczenia lakieru po polerce pastą lekkościerną należy na lakier nałożyć warstwę wosku ochronnego (tutaj polecam woski Sonax, zwłaszcza do lakierów nowych; ich ogromną zaletą jest fakt, że nie brudzą plastików i faktycznie zapewniają około półroczną ochronę lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt można uzyskać polerując lakier polerką z odpowiednią gąbką przy użyciu pasty lekkościernej - do dyspozycji jest np. farecla G3.

Jej wadą jest konieczność polerowania na mokro.

Zaleta to z kolei dostępność różnych "grubości" pasty (w zależności od cyferki przy G). Pracowałem z pastą G3, efekty były bardzo dobre ale trzeba robić to umiejętnie. Dodatkowo używając automatycznej polerki trzeba uważać by lakieru nie przegrzać.

Ręczne polerowanie również może dać oczekiwane efekty jeśli rysy są faktycnie bardzo delikatne. W przypadku lakierów ciemnych, często mytych w myjniach automatycznych, delikatnie zmatowiałych, wypolerowane miejsce może zacząć odcinać się od reszty powierzchni, wtedy trzeba by wypolerować cały element a w skrajnych przypadkach całe auto (to w młodym QQ pewnie nie grozi).

Oprócz pasty farecla dostępne są inne pasty, niektóre do pracy na sucho (np. pasta K2). Przy mniejszych zarysowaniach taką pastą pracuje się wygodniej a jej skuteczność choć mniejsza, i tak jest wystarczająca.

Oczywiście dla osiągnięcia najlepszego efektu i odpowiedniego zabezpieczenia lakieru po polerce pastą lekkościerną należy na lakier nałożyć warstwę wosku ochronnego (tutaj polecam woski Sonax, zwłaszcza do lakierów nowych; ich ogromną zaletą jest fakt, że nie brudzą plastików i faktycznie zapewniają około półroczną ochronę lakieru).

zgadzam sie z Synkro. Farecla to wedlug mnie najlepsza pasta. Uzywalem jej recznie to usuniecia delikatnych rys jak i mechanicznie kiedy polerowalem cale autko.Nie QQ, moje poprzednie. Jesli rysy nie sa grube tj do podkladu to wszystko zejdzie. Tym bardziej jesli sa to rysy przy klamkach, klapie bagaznika od np....dloni, kluczy generalnie takie delikatne. To schodzi bez problemow. Ja po przepolerowaniu calego auta, mechanicznie, nakladalem jeszcze mleczko. Nie pamietam dokladnie nazwy ale genialnie uzupelnia farecle. Jesli potrzebujesz nazwe tego mleczka to dowiem sie coz to za cudo.

Pozdrawiam,

Lukasz

 

Aaaa...zapomnialem dodac...podobnie jak Synkro, trzeba uwazac uzywajac farecli mechanicznie. Chwila nieuwagi i ...przejechalem do podkladu rant na przy przedniej szybie mojego poprzedniego autka..:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...