Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kluczyk


Gość jkorytko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam maly a może i wielki problem a mianowicie w mojej Tince rozlecial się jeden z kluczykow a mianowicie wyłamał się przycisk od zamykania drzwi i tu moje pytanie gdzie i ewentualnie w jaki sposob naprawić taką rzecz oczywiscie poza serwisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z dwóch (drugi kupiony na alledrogo), nie da zrobić jednego?

Nie wiem, nie rozbierałem pilotów w swoich kluczykach (zresztą u mnie będą najwyżej gumki do wymiany, bo moje przyciski są gumowe), ale chyba powinna być szansa na przełożenie dobrego przycisku w miejsce wyłamanego?!? Jeżeli dałoby radę, to przy tej operacji może się zdażyć, że rozkoduje się pilot, ale z tym nie powinno być problemu, na forum są opisy ponownego zakodowania pilota.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robalek ja bym mu odradzał łączenie kluczyków bo tamten może mu działa a chce naprawić ten uszkodzony? Bo zostanie za chwilę bez kluczyków i wtedy będzie się męczył z NATS-em żeby sobie pojeździć. Dać komuś sprytnemu oswojonemu z lutownicą i wymienić mikrowyłącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek05

ale ja mu nie proponuję łączenia kluczyków, tylko podmianę uszkodzonego elementu obudowy, na sprawny element obudowy. :) Zauważ, że autor napisał "wyłamał się przycisk", to podejrzewam, że ma innego pilota niz ja. Jak wspomniałem, u mnie są (wycierajace, wyrywające się) gumki, i pod nimi mikrostyki, i nie ma się co wyłamywać. Natomisat skoro, jak pisze jkorytko, jemu wyłamał się przycisk, to domyślam się, że posiada inny (niz mój) typ/model pilota (no niestety, nie opisał go nam, nie dał fotki), w którym to pilocie, być może, możliwa jest podmianka przycisku bez żadnej ingerencji w elektronikę.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he wiesz widziałem ten tekst ale przyjąłem że kolega zrobił skrót myślowy i on najpierw stracił gumki a teraz poszedł mu ten mikrowłącznik pod spodem. Nie wiemy który ma rocznik bo fakt widziałem kluczyki od Tinki ale tej nowszej gdzie kluczyk był z caą plastikową obudową czyli mógł się wyłamać ... :)

Odpisze to będziemy więcej wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ;) po raz n-ty, wyszła zależność jakościowa pt."jakość informacji podanych determinuje jakość informacji otrzymanych" ;) A kto pyta, nie błądzi, z tym, że kto umie pytać, ten nie błądzi krócej ;):D

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki jak na załączonej fotce, i gdyby poszły mi gumki, a wraz z nimi wyłamał by się mikrostyk, to pokusiłbym się o zmianę elektroniki/"główki", czyli pilota, bo jak czytałem można zaprogramować/wprogramować/zakodować do komputera auta maksymalnie 4 piloty. Myślę więc , że wszystko rozbija się o sprawdzenie jakim modelem jest ten uszkodzony w kluczu od auta, i dokupienie sobie sprawnego identycznego, potem już tylko zabawa z zakodowaniem do komputera auta.

Myślę, że można tak się zabawić, bo w przypadku powodzenia przy niewielkim nakładzie finansowym można pozbyć się problemu, a w razie porażki, i tak za wiele się nie traci bo chyba pozostaje już tylko ASO?!?

post-26743-1271708449,5651_thumb.jpeg

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja juz u siebie taki kluczyk robiłem. Tez mi sie rozwalił przycisk . Kupiłem drugi mikrołącznik na allegro za jakies 7zł i wlutowałem w pilota (robota na jakies 5 min) No i potem musisz zaprogramowac kluczyk (był opis na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, że mikrostyk jest tak mały, że zabawa z lutownicą odpada, ale skoro jest jak piszesz, to tylko polepsza sytuację, bo w zależności od środków i zdolności są dwie tanie opcje: lutowanie, lub podmianka pilota :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie dorze orientuje to mikroswitch ma wymiary 1x1x2mm -jest wiec malutki i wymaga precyzyjnej zabawy z lutownica coby nie zepsuc calego pilota.

Same mikroswitche kosztuja po ok. 2zł za sztuke. Na aukcji Allegro jest to pokazane na innym kluczyku i kosztuje troche duzo 6zl pod nazwa "Przyciski - kluczyk Nissan Almera Primera Micra" (numer 1000627557) lub tutaj Pilot NISSAN - zestaw naprawczy (numer 999870197)

 

Gumki do pilotów (osłona zewnetrzna) kosztowaly na Allegro po ok 50zl.

Tak jest to opisane na Allegro: NISSAN KLUCZYK, obudowa, pilot (numer 999851308)

Edytowane przez Tolo74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie dorze orientuje to mikroswitch ma wymiary 1x1x2mm -jest wiec malutki i wymaga precyzyjnej zabawy z lutownica coby nie zepsuc calego pilota.

Same mikroswitche kosztuja po ok. 2zł za sztuke. Na aukcji Allegro jest to pokazane na innym kluczyku i kosztuje troche duzo 6zl pod nazwa "Przyciski - kluczyk Nissan Almera Primera Micra" (numer 1000627557) lub tutaj Pilot NISSAN - zestaw naprawczy (numer 999870197)

 

Gumki do pilotów (osłona zewnetrzna) kosztowaly na Allegro po ok 50zl.

Tak jest to opisane na Allegro: NISSAN KLUCZYK, obudowa, pilot (numer 999851308)

Gumki do pilotów są na tej stronce: http://www.allegro.pl/item1015537947_przyciski_do_kluczyk_pilot_nissan.html po 19 zł.za sztukę.

Nie są to oryginały ale pasują świetnie.Facet przysyła je z dokładną instrukcją montażu.Ja u siebie wymieniłem i jestem bardzo zadowolony.

post-31686-1272386948,7912_thumb.jpg

Edytowane przez tomecki34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec jak wyciagnac ta gumke oryginalna stara z kluczyka? Wydaje mi sie ze jest jakimś cudem zespolona z plastikowa obudowa.

 

Mikroswitche sa o wymiarach ok 2mm grubosci 3,5mm szerokosci i 6mm dlugosci, np tutaj po 1zł:

http://sklepelektroniczny.com/product-pol-9708-Mikroswitch-SMD-6x3-7x2-5.html

http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=57879&Mikroswitch TACT-D37H25/180 SMT, Łącznik&nadkat=&kat=PRZEŁĄCZNIKI WYŁĄCZNIKI&nazwa=Microswitch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już w temacie kluczykowym jesteśmy to, aby polecieć kompleksowo, przytoczę pochodzące stąd: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/53189-centralny-zamek-immobiliser/page__view__findpost__p__630492 , małe "zrób to sam" w kwestii kodowania kluczyka. Jest szansa, że gdyby ktoś był w potrzebie, to ten sposób zadziała. :)

Programowanie pilota P11.144:

Włącz i wyłącz stacyjkę 6 razy w ciągu 10 sekund;

Po dwóch sekundach kierunkowskazy mrugną dwa razy;

Wciśnij i trzymaj przycisk otwierania na pilocie;

Wciśnij przycisk zamykania 3 razy (przycisk otwierania cały czas trzymasz);

Puść przycisk otwierania;

Kierunkowskazy mrugną raz;

Włącz stacyjkę;

Kierunkowskazy mrugną dwa razy;

Wyjmij klucz ze stacyjki i sprawdź działanie, jeżeli wszystko poszło jak w opisie powinien działać.

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec jak wyciagnac ta gumke oryginalna stara z kluczyka? Wydaje mi sie ze jest jakimś cudem zespolona z plastikowa obudowa.

 

Mikroswitche sa o wymiarach ok 2mm grubosci 3,5mm szerokosci i 6mm dlugosci, np tutaj po 1zł:

http://sklepelektron...-6x3-7x2-5.html

http://www.nowyelekt...879&Mikroswitch TACT-D37H25/180 SMT, Łącznik&nadkat=&kat=PRZEŁĄCZNIKI WYŁĄCZNIKI&nazwa=Microswitch

 

 

Tak to wygląda.Trzeba gumkę podważyć i ostrym nożykiem wyciąć z obudowy.Są tam takie małe jakby włoski które trzeba poprzecinać.Oryginalna guma faktycznie jest wtopiona w obudowę, ale po co przepłacać za oryginał ta za 19 zł w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Olin_olin

Witam,

Też miałem problem z rozwalonymi gumkani i wyłamanymi mikroswitch'ami. Zamówiłem na allegro "zestaw" - obudowa, 2 swiche, bateria i miniinstrukcja zakodowania. Potem kilka miesięcy zbierałem się z pojechaniem do jakiegoś elektronika, aby przylutował switche :) No cóż - jak się nie umie, to trzeba płacić tym co potrafią. Byłem przed chwilą w serwisie Unix, Al.Wilanowska 228 - za 30 zł, od ręki wymieniono mikroswitche, działało od razu, bez potrzeby kodowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a ja mam problem innej natury...mam jednego pilota i złamał mi się on...kupiłem nowy klucz do dorobienia i chce go przełożyć...i pytanie odnośnie immobilaizera...w starej części klucza jest taki niebieski element...czy muszę go przełożyć, czy wystarczy, że stary klucz będzie na stałe w aucie np popielniczka?? proszę o szybkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam moje pytanie jest podobne ,kupiłem Tino z jednym kluczykiem i.... jakby tu najtaniej dorobić drugi byle nie w serwisie no i nie u zawodowych dorabiaczy którzy chcą około 550 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są punkty w których zapłacisz do 200zł z immo. Nie mówię że z centralnym, gdyż nie pisałeś jaki to kluczyk. W serwisie po VIN koszty ok. 700zł.

Musisz szukać w swoich okolicach a na pewno znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Też mi padł w jednym klucztu przycisk do otwierania i tego mikro włącznika nie słychać czyli padł i pytanie czy komuś udało się wymienić takowy bez kodowania i tylko li poprzez wlutowanie tego włacznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie słychać pykania mikrowłącznika, ale pilot działa. Wiem iż mikro jest do wymiany, gdyż potrzebuje dłuższych paznokci aby dobrze go docisnąć i otworzyć samochód i do tego przecierają się gumki.

Włączniki przelutują Ci wszędzie. No, ale najlepiej to niech zrobi zakład co się trudni kluczykami i wcześniej niech zapiszą dokładnie kody z kluczyka - tak na wszelki wypadek. Ty masz dwa kluczyki, to jesteś i tak wygrany !!!! Ja mam tylko jeden.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem taki mikrowłącznik w swoich kluczykach i nie było potrzeby ponownego kodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...