Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB radio - zakłócenia od wycieraczek


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakim obwodzie najlepiej w navarze podłączyć radio CB? Odkryłem u siebie, że w momencie pracy wycieraczek radio szaleje. Może któryś z kolegów miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, byłem dzisiaj w serwisie. Panowie podłączyli bezpośrednio pod akumulator, potem podłączyli jakiś dziwny filtr, na końcu kombinowali z inną anteną. Nic nie przyniosło rezultatu. Nie wiem czy nie ma to czegoś wspólnego z zimową usterką wycieraczek. Dostała mi się wtedy woda i skrzypiały niemiłosiernie. Serwis w tedy jedynie nasmarował tuleje jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moje radyjko nie domaga :/ sam nie wiem. Zasilanie próbowali ciągnąć bezpośrednio z akumulatora dla próby i zakłócenia też były.

Edytowane przez em
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego usterka jest prosta nie będe ci tłumaczył naczym polega bo szkoda czasu.

Powiem ci tylko że serwisowy elektryk jest do bani....

Podłącz radio pod zapalniczkę(ja podpiołem się pod zasilanie gniazda w podłokietniku).

Na kablu zasilającym radio zamontuj dobrej klasy filtr przeciw zakłuceniowy kupisz go w sklepie z CB radiami.Koszt ok 80 zł i nie będziesz już słyszał wycieraczek w radiu.Nisany tak mają że silnik wycieraczek albo silnik dmuchawy lub alternator nie wiadomo, ale napewno na 100% gdzieś wystąpi zjawisko iskrzenia komutatora,i będzie słychać je w radiu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

Mam ten filtr i może coś tam daje, ale nie do końca. Ogólnie na navarze coś cienko gada CB. Latam na tym samym zestawie w innych autach i tam luz, nie muszę nic stroić. A na tym niby ok ale cienki zasięg i dużo szumów. Podłączone w podłokietniku, bo tam działa jak przekręcę stacyjkę. Z silnika szumy to tylko przy obrotach jak cisnę. Może na stałe antenę przez dach było by to rozwiązanie.

 

A do kolegi powyżej co powiesz, jak do zapalniczki podłącze jeszcze ładowarkę do laptopa i gps to już mogę wyłączyć CB. Najbardziej po laptopie. I filtr nie pomoże, bo jest przeciążenie "sieci" :)

Edytowane przez szczureczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gdzieś na tym forum pisałem na temat zakłóceń w navarze mogą wystąpić tylko zakłócenia od wtryskiwaczy charakterystyczne terkotanie praktycznie niemożliwe do usunięcia mi się udało wypróbowałem

wszystkie radia dostępne w kraju jak i nie wybrałem jedynego rodzynka niedostępnego już w kraju jako nowe i z homologacją mi się udało fotki gdzieś w moich postach nie jest to radio dla zwykłego zjadacza chleba

jeśli słyszysz gwizdy od alternatora czy wycieraczek to wina radia a nie samochodu co do ładowarek impulsowych czy ksenonów to zakłócenia dostają się przez antenę jest to zupełnie normalne tylko dobry ANL to zlikwiduje

jedyna rada dobra antena w dziurę nie koniecznie 2m i dobre radio pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Na różnych forach piszą różne rzeczy i wygląda to tak, że wszystko zależy od konkretnego egzemplarza. Ja na przykład kombinowałe chyba ze wszystkimi magnesówkami Presidenta. Sprawdziłem też kilka Lemmów. Dopiero metrowa antena sirio działa bez zarzutu. Radyjko Johnson. Co ciekawe próbowałem też z prądem puszczonym prosto z akumulatora i filtrami. Nic nie dało. W tej chwili ciągnę prąd z gniazda zapalniczki, nie mam żadnych filtrów i działa. Rewelacji oczywiście nie ma, ale i tak jest lepiej.

Edytowane przez kkf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba801 a czy po podłączeniu zasilania bezpośrednio z akumulatora zakłócenia nie powinny zniknąć?

 

Co do filtra przeciwzakłóceniowego to masz na myśli filtr podłączany do anteny czy kabla zasilającego? Jakiś filtr antenowy był testowany.

 

Dodam, że radyjko president harry2 i antena sirio 1,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kolego kkf nie ma reguły.Wygląda to tak że nissan nie stosuje kondensatorów przeciw zakłuceniowych w urządzeniach elektrycznych.I to jest przyczyną kłopotów z zakłuceniami.

Jeżeli zatosuje się dobry filtr pojemnosciowy ( nie jakieś baziewie z allegro.pl) na zasilaniu radia, powinny zniknąć zakłucenia pochodzące z układu zasilania.

Ale nie jest to pewne na 100 % rozwiązanie.

Co do zakłuceń zbieranych przez antenę można dorzucić filtr antenowy i powinno pomuc.

Tylko ile tych filtrów wkońcu będzie w tym aucie ;)

Alternatywnie kupić drogie CB radio z filtrami-jak ma być naprawde dobre to ok 600 zł

Nie ma innej rady jak każdy przypadek rozpatrywać osobno drogą eliminacji w końcu dojdzie się skąd są zakłucenia i jak je zniwelować.Co do twojego pytania kolego em sprzęt masz ok a podłączenie go bezpośrednio do twojego akumulatora w aucie nic nieda.Jak sprawdzić skąd są zakłucenia podłącz radio do innego akumulatora i odpal auto włącz wycieraczki jeżeli usłyszysz w radiu że pracują to zakłucenia zbiera antena jeżli nie to wiadomo że pochodzą z zasilania.Jak coś to pisz 6390005 będziemy kombinować

Pozdrawiam

Edytowane przez Kuba801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez pewien czas w navarze skromne radio alan 199a z malutką anteną sirio. Jestem trochę zdziwiony tym tematem, ponieważ przy tak tanim zestawie nie miałem żadnych problemów, nie było trzasków ani szumów. Radio podłączałem do gniazdka w schowku podłokietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...