Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Zawiasy drzwi


Gość umas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed wymianą zawiasów drzwi z przodu i nie wiem czy można regenerować takie zawiasy czy założyć nowe.Moja primera ma zaklepywane sworznie w zawiasach.Jak ktoś borykał się z tym problemem to niech napisze co i jak.Będe bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęliśmy przez ten problem jakiś miesiąc temu. :lol:

Dorabiane zawiasy to ok 30 zł za parę na drzwi, koszt obejmował materiały i robociznę (dotoczenie z porządnego materiału np. utwardzane wiertło, niektórzy robią też z lemieszy z komabjnu do buraków :lol: zasada prosta - duża twardość)

Za używki w dobrym stanie możesz zapłacić od 10-30 zł, ale wiadomo ciężko upolować primerkę wogóle a co jeszcze z dobrymi zawiasami.

Jeśli chodzi o drzwi od kierowcy to zawiaski najlepiej od anglików od strony pasażera(tamtejszego :) ).

Ważne przy wymianie zawiasów regulacja znajduje się na śrubach zawiasów mocowanych na karoserii dlatego polecam od razu odkręcić nadkole plastikowe. I tam przy pomocy klucza 12 najlepiej oczkowego, i kilku stylowych wygięć nadgarstka niczym w teatrze japonskich gejsz dokonujesz rzeczonego wykręcenia/regulacji.

Ważne przy wykręcaniu zawiasów przygotuj skrzynkę np. na owoce-warzywa :wink: i pare kocy do podparcia dzwi. Nie polecam wykręcać kabli z elektryką. Najpierw wykręć śruby na drzwiach.

 

Zostały mi dorabiane zawiasy 4 szt. z tulejkami. :lol: Tulejki się wciska a sworznie z grzybkiem wspawuje najlepiej migomatem od dołu.

Pozdrawiamy z niepykającego już nissanka :D

W razie pytań daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...