Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwarcie drzwi a alarm


Gość Piotrek83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak podłączyć wyzwalanie alarmu (EXUS V2 STREET) do drzwi w MICRZE k11 - na schemacie jest tylko wzmianka aby doprowadzić przewody do DRZWI (-)

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma zacząć wyć to pod włącznik lampki, jeśli o to chodzi

 

hmm no tak, faktycznie otwarcie drzwi powoduje zapalenie lampki.. ale co oznacza to (-) przy przewodzie, mam to doproawdzić do masy tej lampki czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak, faktycznie otwarcie drzwi powoduje zapalenie lampki.. ale co oznacza to (-) przy przewodzie, mam to doproawdzić do masy tej lampki czy jak?

 

masa jest na drzwiach a na przewodzie od lampki (+), może tam jest potrzebna dodatkowo masa w tym miejscu, moze zeskanuj schemat, to wtedy będzie łatwiej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa jest na drzwiach a na przewodzie od lampki (+), może tam jest potrzebna dodatkowo masa w tym miejscu, moze zeskanuj schemat, to wtedy będzie łatwiej,

 

w zasadzie to tam nie ma czego skanować, to schemat blokowy podłączeń od centralki przewody do syreny,akumulatora, kierunków, masy, odcięcia zapłonu itp.. wszystko już podłączyłem.

Został tylko do podłączenia:

- zielony od centralki do "DRZWI (-)"

- Zielono-czarny od centralki do "BAGAŻNIK (-)"

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to tam nie ma czego skanować, to schemat blokowy podłączeń od centralki przewody do syreny,akumulatora, kierunków, masy, odcięcia zapłonu itp.. wszystko już podłączyłem.

Został tylko do podłączenia:

- zielony od centralki do "DRZWI (-)"

- Zielono-czarny od centralki do "BAGAŻNIK (-)"

 

???

 

no to jak dla mnie błąd w opisie i powinno być (+), ale przecież możesz sprawdzić, nie podłączaj do niczego uzbroj alarm i dołącz do masy jak nic z tego nie będzie to podaj (+) i będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jaki sygnał jest na kablu od lampki w momencie gdy drzwi są zamknięte (zapewne masa) i gdy są otwarte (pewnie plus). Zrób tak jak napisał DINO - podłącz te kable raz do masy, raz do plusa i zobaczysz czym jest wyzwalany alarm. Jeżeli tymi samymi sygnałami co lampka to wiadomo- podpinasz, jeżeli nie to coś się wymyśli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...