Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pare zmian w mojej N15


Gość Maciek1305

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciek1305

Witam w dziale almera nikt mi nie chciał pomóc więc tutaj napisze :D Może tutaj ludzie mają większe pojęcie o takich rzeczach . Więc przyszedł czas wymiany amortyzatorów w mojej almie (1.4) i nie chce już zwykłych tylko coś bardziej sportowego twardszego i jak się da niższego i mam pytanie jakie amortyzatory kupić i jakie sprężyny . Następnie przy okazji wymiany zawieszenia chciał bym wymienić całą tylną belkę na tą z almery 1.6 z hamulcami tarczowymi bo bębny przy moich felgach naprawdę nie wyglądają czy przysporzy mi to duży problem czy wszystko będzie pasować bez problemu , z przodu chce wsadzić większe tarcze jaki rozmiar powinny mieć mniej więcej i czy będę musiał wymieniać też zaciski?????? Chce wymienić jeszcze zderzaki na te od gti po lifcie czy będą pasowały do almery N15 1.4??????Może zastanawiacie się po co to w 1.4?? To powiem wam że 1.4 tam długo nie będzie siedział:D Bardzo proszę o odp na moje pytania i jeżeli napisałem jakieś głupoty to proszę na mnie nie krzyczeć bo mechanik ze mnie żaden wszystko za mnie będą robić w warsztacie tylko chce wiedzieć co im do niego przywieść żeby mi jakiegoś syfu nie założyli pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyć możesz np. tak - http://moto.allegro.pl/item978391378_sprezyny_obnizajace_nissan_almera_n15_fk_germany.html , jeśli chodzi o amorki to jest ich od wyboru do koloru chyba że zechcesz sobie sprawić gwintowane z możliwością regulacji ale to już kosztuje. Hamulce idzie zaadoptować na tył (tarczowe) lecz to znów sporo pracy i koszta, zresztą w Polsce wszystko idzie zrobić :D

Zderzaki do wszystkich N15 pasują różnią się jedynie wycięciem na ucho do holowania ale nieznacznie co nie przeszkadza w montażu, sam mam zamontowany zderzak nie od mojej wersji i przylega do "ucha" więc z holowania jak coś nici.....acha tarcze wraz zaciskami możesz dać jakiej chcesz wielkości byle by w felgę się zmieściły a z mocowaniem jak i podłączeniem do przewodów hamulcowych twoi fachmani powinni sobie poradzić.

 

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek1305

jeśli chodzi o amorki to jest ich od wyboru do koloru . Hamulce idzie zaadoptować na tył (tarczowe) lecz to znów sporo pracy i koszta, zresztą w Polsce wszystko idzie zrobić :D

acha tarcze wraz zaciskami możesz dać jakiej chcesz wielkości byle by w felgę się zmieściły a z mocowaniem jak i podłączeniem do przewodów hamulcowych twoi fachmani powinni sobie poradzić.

 

 

pozdrawiam...

 

Jeżeli chodzi o sprężyny to myślałem o Eibachah słyszałem że są najtwardsze co do amortyzatorów to zastanawiam się na Bilsteinem b4 gazowym i KAYABA gazowym ponoć b4 są twardsze i lepsze , proszę tutaj o pomoc w wyborze a jak nie to to o doradzenie jakiejś innej firmy .

Co do tych tarcz z tyłu to właśnie żeby było mniej roboty to ponoć wkłada się całą belke tylnią z piastami tarczami i wszystkim co tam jest i wymienia się tylko tarcze na nowe chodzi mi dokładnie o to http://www.allegro.pl/item996154812_belka_os_tyl_nissan_almera_n15_99r.html , a co do większych hamulców z przodu to miałem nadzieje że nie będę musiał zmieniać zacisków tylko będę mógł wymienić same tarcze na większe np 252??? A może da się na przód wsadzić cały układ hamulcowy z gti tarcze i zaciski bez większego grzebania ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tarcze i zaciski z gti mozesz zakladac bez zadnych przerobek powinny pasowac p&p Widze ze chcesz zrobic taczkowoza z almerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciek1305

Czodzlo o sztywnosc :rolleyes:

 

No ma sie prowadzić jak najpewniej :D A że u mnie w mieście są dosyć dobre drogi jak nie bardzo dobre to może przy okazji być i niski (przynajmniej te po których ja podróżuję ) :D

Czyli rozumiem że zestaw blistain b4 i sprężyny eibacha dadzą mi to czego oczekuje???

 

No ma sie prowadzić jak najpewniej :D A że u mnie w mieście są dosyć dobre drogi jak nie bardzo dobre to może przy okazji być i niski (przynajmniej te po których ja podróżuję ) :D

Czyli rozumiem że zestaw blistain b4 i sprężyny eibacha dadzą mi to czego oczekuje???

Panowie czy zawieszenie dedykowane do n15 gti będzie pasowało bez problemu do mojego 1.4 czy trzeba będzie kombinować ????

 

No ma sie prowadzić jak najpewniej :D A że u mnie w mieście są dosyć dobre drogi jak nie bardzo dobre to może przy okazji być i niski (przynajmniej te po których ja podróżuję ) :D

Czyli rozumiem że zestaw blistain b4 i sprężyny eibacha dadzą mi to czego oczekuje???

 

 

Panowie czy zawieszenie dedykowane do n15 gti będzie pasowało bez problemu do mojego 1.4 czy trzeba będzie kombinować ????

 

 

No niech mi ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw konkretnie, co zamierzasz zrobić motorowo i do czego ma służyć ta bryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Maciek1305

Przedstaw konkretnie, co zamierzasz zrobić motorowo i do czego ma służyć ta bryczka.

 

Motorowo zamierzam wsadzić ga16de i trochę go podciągnąć zrobić mniej więcej to co coobcio w projekcie "przegonić gti" ale to na sam koniec , Ponieważ moja Alina jest w bardzo złym stanie praktycznie wszystko jest do wymiany . I chce zacząć powoli ją przygotowywać na przyjęcie nowego serca . Wymieniłem już sprzęgło przeguby kolumnę kierowniczą wszystkie drążki kierownicze i dużo różnych pierdół teraz przychodzi czas na wymianę zawieszenia i mam z tym właśnie duży problem tzn nie wiem co wybrać. A auto ma służyć głównie do żwawego przemieszczania się po mieście jak i do szybkiej jazdy w weekendy po górskich serpentynach bo jazda po ciasnych zakrętach daje mi bardzo dużo przyjemności :D dlatego chce sportowe zawieszenie i hamulce dzięki którym będę się pewniej czuł , poza tym chce nauczyć gówniarzy w hondach trochę pokory :PP jednak oni są tylko mistrzami prostej i suchej :PP Nie zależy mi na dużej prędkości maksymalnej i mocy tylko na jak największym momencie i przyśpieszeniu jeżeli ktoś ma jakieś rady proszę o podsunięcie mi jakiś pomysłów . Pozdrawiam i mam nadzieje że przynajmniej trochę przybliżyłem ci o co mi chodzi :PP

 

Panowie czy sprzęgło z 1.4 ga14de będzie pasować do ga16de?????? 1.6 też z almery n15 . Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam . Bo z tego co sie orientuje silnik ga16de jest plug and play zamiast silnika 1.4 i pasuje bez wymiany żadnych elementów no chyba że sie myla to mnie sprostujcie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...