Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wahacz


sf1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Orientujecie się czy wahacze przednie dolne do benzynówek i diesli są takie same? Mam do wymiany wahacz w Tince 2.2 z 2004 roku i nie jestem pewnien czy podejdzie do niej używka np. z innego roku z benzynówki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internetowym sklepie nissana podają przy wahaczu w moim przypadku że pokrewna część jest też w wersji 2,2 diesel.Ale nie wiem czy tak jest faktycznie.Powinny być takie same ale 100% pewności nie mam.Chociaż diesel jest mocniejszy i cięższy tak że może mieć zawieszenie wzmocnione i różnić się od benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internetowym sklepie nissana podają przy wahaczu w moim przypadku że pokrewna część jest też w wersji 2,2 diesel.Ale nie wiem czy tak jest faktycznie.Powinny być takie same ale 100% pewności nie mam.Chociaż diesel jest mocniejszy i cięższy tak że może mieć zawieszenie wzmocnione i różnić się od benzyny.

 

 

Zrobiłem najprościej jak można było - zadzwoniłem do serwisu Nissana i gość mi powiedział, że wahacze we wszystkich Tinkach są takie same.

Edytowane przez sf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej powiedźcie - pocieszcie :( dzisiaj okazało się że mam wybitą końcówkę (nie wiem cz dobrze to ująłem w słowo nie jestem mechnikiem)w prawym wahaczu przy kole. czy da się wymienić samą końcówkę czy muszę kupowć cały wahacz?! za ok 1.200 zł :angry: Objawiło się to skrzypieniem przy skręcaniu głównie przy manewrowaniu przy parkowaniu lub małych prędkościach. Z tego co widziałem dzisiaj jak kontrolowałem to się rusza trochę góra dół. Można z tym pojeździć kilka dni? Nieduże przebiegi dzienne - ponoć mam jeździć nie za szybko i unikać dziur :( mam zabieganego mechanika na po świętach...

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej powiedźcie - pocieszcie :( dzisiaj okazało się że mam wybitą końcówkę (nie wiem cz dobrze to ująłem w słowo nie jestem mechnikiem)w prawym wahaczu przy kole. czy da się wymienić samą końcówkę czy muszę kupowć cały wahacz?! za ok 1.200 zł :angry: Objawiło się to skrzypieniem przy skręcaniu głównie przy manewrowaniu przy parkowaniu lub małych prędkościach. Z tego co widziałem dzisiaj jak kontrolowałem to się rusza trochę góra dół. Można z tym pojeździć kilka dni? Nieduże przebiegi dzienne - ponoć mam jeździć nie za szybko i unikać dziur :( mam zabieganego mechanika na po świętach...

witam

prawdopodobnie masz uszkodzony sworzeń wahacza ale to skrzypienie lekko myli powinno ci stukac przy dziurach tak mysle

a teraz dobra wiadomosc - nie musisz wymieniac całego wahacza tylko sam sworzeń koszt max 100 za sworzeń co do roboty to gadaj z mechanikiem

i jeszcze jedno

mozna to zrobic bez demontazu całego wahacza no ale to zalezy od mechaniora

tylko nie kupuj jakiegos taniego gówna bo zaraz będziesz miał powtórke z rozrywki

ja mam załozony jeden firmy 555 drugi oyodo

wymieniane w tym samym czasie

jak do tej pory nie ma zadnej róznicy a ceny podobne

pewnie zaraz sie odezwa inni tinowcy i zaproponuja inne firmy

ale to jest tylko moje skromne zdanie co do firm

powodzenia

Edytowane przez Elmark
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi tak jak pisałem przy wiekszych manewrach np zawracanie, parkowanie itp. (zresztą od ok. 5-7 dni skrzypi też nieźle tył :( szczególnie jak się rozgrzeje i wystarczą mu do tego lekkie muldy na drodze )ale jest też efekt przy zmianie biegów I i II kiedy puszczam sprzęgło lub dodaję gazu takie krótkie lekkie puk i dzisiaj jak byłem po diagnozę na trzepakach na diagnostyce to te puk słyszałem mając głowę obok koła stojąc w kanale.

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłeś na szarpakach i diagnosta nie powiedział co konkretnie dolega Tince???

Piszczenie - jak najbardziej będzie od swożnia. Możesz to też samemu sprawdzić, tak jak się sprawdza amortyzatory /naciskając góra dół/. Co do pukania, to pozostaje Ci jeszcze końcówka drążka i łącznik stabilizatora. Może to też któreś z nich poza swożniem.

Właśnie wczoraj wymieniałem swożeń na stacji Nastapol. Wymiana 50zł-potrzebna prasa i zbiezność 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi tak jak pisałem przy wiekszych manewrach np zawracanie, parkowanie itp. (zresztą od ok. 5-7 dni skrzypi też nieźle tył :( szczególnie jak się rozgrzeje i wystarczą mu do tego lekkie muldy na drodze )ale jest też efekt przy zmianie biegów I i II kiedy puszczam sprzęgło lub dodaję gazu takie krótkie lekkie puk i dzisiaj jak byłem po diagnozę na trzepakach na diagnostyce to te puk słyszałem mając głowę obok koła stojąc w kanale.

podnies na lewarku pod wahaczem złap za koło i poruszaj to zobaczysz czy to sworzeń czy nie a najlepiej jak zona porusza a ty bedziesz macał :rolleyes:

 

To byłeś na szarpakach i diagnosta nie powiedział co konkretnie dolega Tince???

Piszczenie - jak najbardziej będzie od swożnia. Możesz to też samemu sprawdzić, tak jak się sprawdza amortyzatory /naciskając góra dół/. Co do pukania, to pozostaje Ci jeszcze końcówka drążka i łącznik stabilizatora. Może to też któreś z nich poza swożniem.

Właśnie wczoraj wymieniałem swożeń na stacji Nastapol. Wymiana 50zł-potrzebna prasa i zbiezność 100zł.

końcówka drazka to wyczuje jak będzie szarpał kierownica ale z łacznikiem masz racje

prasa konieczna no i jak zbieznosc tez

ty sie zdadzam na 100% z przedmówca

Edytowane przez Elmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi macanie - dobre ;)

 

Łączniki stabilizatora wymieniłem w zeszłym roku tak że raczej powinny być OK.

No nie diagnosta ruszał koło ze wspomaganiem trzepaka i pokazał mi ruszającą sie końcówke wachacza i określił to jako przyczynę - mnie tylko przeraźiła cena wahacza ale jeśli da się bez zakupu całego to dobrze :unsure: Kurcze może namierzę kogoś kto mi szybciej pomoże w Krakowie trochę nie chciał bym z tym jeździć aż do po świąt - zbieżność też mówicie trzeba będzie ustawiać? To może lepiej już obie strony wymienić? Czy to podwójnie płaci się za zbieżność?

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi macanie - dobre ;)

 

Łączniki stabilizatora wymieniłem w zeszłym roku tak że raczej powinny być OK.

No nie diagnosta ruszał koło ze wspomaganiem trzepaka i pokazał mi ruszającą sie końcówke wachacza i określił to jako przyczynę - mnie tylko przeraźiła cena wahacza ale jeśli da się bez zakupu całego to dobrze :unsure: Kurcze może namierzę kogoś kto mi szybciej pomoże w Krakowie trochę nie chciał bym z tym jeździć aż do po świąt - zbieżność też mówicie trzeba będzie ustawiać? To może lepiej już obie strony wymienić? Czy to podwójnie płaci się za zbieżność?

Za zbieżność płacisz raz. Jak jej nie zrobisz to może ździerać opony i ściągać samochód na którąś ze stron i żle się będzie prowadził.

Jeśli druga strona jest OK, to nie musisz jej robić. Najszybciej zużyciu ulegają łączniki, więć trzeba je często zmieniać - a póżniej leczi swożeń i końcówka drążka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję pilnie namiary na jakiś sklep z Krakowa lub internetowy który ma na stanie lub bardzo szybko zamawia sworznie wahacza najlepiej f-my Febi lub 555 (tylko oryginalne). Na tą chwilę mogę zamowić cały wahacz yamato (droższa alternatywa tej zabawy) lub sworznie z jappanparts będziemy oglądać co lepsze (przyjdą w środę)bo tu jakość ponoć różna ale może być OK. mirekg9 jaki ty sworzeń założyłeś?

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie namiary na jakiś sklep z Krakowa lub internetowy który ma na stanie lub bardzo szybko zamawia sworznie wahacza najlepiej f-my 555. Na tą chwilę mogę zamowić cały wahacz yamato (droższa alternatywa tej zabawy) lub sworznie z jappanparts będziemy oglądać co lepsze (przyjdą w środę)bo tu jakość ponoć różna ale może być OK. mirekg9 jaki ty sworzeń założyłeś?

Ja założyłem jeśli dobrze pamiętam, to yamato i kupiłem w Inter Cars, ale to tylko dlatego że tę hurtownie mam najbliżej miejsca zamieszkania. Ile zapłaciłem to nie pamiętam a paragonu w tej chwili nie znajdę.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ktoś jeszcze pomoże?

 

Tak jak pisałem jutro dostaniemy z mechanikem zamówione części i będzie ocena, ponoć Japanparts ma różnego poziomu części oby ten sworzeń był OK bo jak nie to się chyba ubiorę w nowy wahacz yamato bo sworznia w Krakowie ich nie ma no ale wiadomo cena idzie w górę :(

E tak po przemyśleniach chyba założe ten sworzeń JapanParts...

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Stoję przed chwilą kiedy będę musiał zmienić albo wahacz albo gumy i sworzeń.

I mam pytanie jakie części proponuje jak to rozgryźć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...