Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][P11.144] jakie żarówki podświetlajace zegary ?


bunio.11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to nie do końca to samo, same całoszklane czyli W2W są przystosowane to oprawek na wcisk(a te nie pasują do naszych zegarów), żarówki z oprawką są teoretycznie niewymienne(ich pręciki są zgrzane z tymi blaszkami co wystają z oprawki i wciśnięte razem w oprawkę na siłę). przy wyjmowaniu mogą ci popękać oprawki(trzeba bardzo cienkim płaskim śrubokrętem na siłę podważyć żarówkę(uważaj na oczy może ci się rozwalić żarówka), a nawet jak wyjmiesz to tego nie da się przelutować bo te pręciki są STALOWE. kolejna sprawa to same żarówki mają te pręciki płaskie i zagięte z przodu i tyłu żarówki, a te w oprawkach są zagięte po bokach tej spłaszczonej dolnej części żarówki. jak byś chciał wyprostować te wąsiki w samych W2W to musisz uważać żeby żarówka ci się nie rozłupała i pręcik nie ułamał (mi się jakoś udało). następna sprawa to sama żarówka jest trochę dłuższa od tej w oprawce i nie wchodzi w oprawkę tak ładnie głęboko jak oryginalna i się "chwieje" ale da się włożyć w zegary bez większego problemu-miejsca tam sporo. wniosek: kup z oprawkami zaoszczędzisz sobie nerwów a jak połamiesz oprawkę to będzie problem chyba że masz na zapas same oprawki. jakbyś jednak zdecydował się na same żarówki to moge ci napisać jak u siebie dokonałem przekładki w całkiem fajny sposób ;] tylko  jest z tym troche zabawy. ogólnie dzisiaj i jutro nie mam czasu za bardzo, żeby się spotkać bo mógłbym ci pokazać na żywo jak to zrobić.(tylko ja nie mam wyjętej żadnej oprawki, musiałbyś mieć swoją)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

Ja w końcu kupiłem same żarówki, bez oprawek, wg info z NZ w P11.144 po 09.2000 są oprawki Toshiba V-2 (google mówi, że to dość powszechne rozwiązanie), w których da się dość prosto wymienić same żarówki (czyli nieco inaczej niż u Ciebie). Komplet samych żarówek to kilka zł więc nie będzie mi szkoda, jak nie siądą, tamte z allegro z wysyłką to już okolice 40zł jakbym chciał wymienić wszystkie 7 szt. Do piątku mam czas na wymianę to zobaczymy, czy info o oprawkach było dobre.

Przy okazji rozbierania okleję plastiki nawiewów i licznika kosmatą taśmą do elektroniki (miejsca styku z deską), bo mi trochę deska lubi poskrzypieć na dziurach.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość konaudio

Dzięki za wyjaśnienie.

Ja w końcu kupiłem same żarówki, bez oprawek, wg info z NZ w P11.144 po 09.2000 są oprawki Toshiba V-2 (google mówi, że to dość powszechne rozwiązanie), w których da się dość prosto wymienić same żarówki (czyli nieco inaczej niż u Ciebie). Komplet samych żarówek to kilka zł więc nie będzie mi szkoda, jak nie siądą, tamte z allegro z wysyłką to już okolice 40zł jakbym chciał wymienić wszystkie 7 szt. Do piątku mam czas na wymianę to zobaczymy, czy info o oprawkach było dobre.

Przy okazji rozbierania okleję plastiki nawiewów i licznika kosmatą taśmą do elektroniki (miejsca styku z deską), bo mi trochę deska lubi poskrzypieć na dziurach.

 

Witam,co liftów nie było liftu liftu,P11.144 czyli p11 po lifcie i były wersje wyposażenia.Mam primerę sedan p11.144 r2000 i są czarne zegary a w drugiej p11.144 2001r białe zegary i ksenony i chromowane klamki na zewnątrz

 

Rożnice w są spore jesli chodzi o oświetlenie zegarów bo w licznikach z białymi tarczami są 3 żarówki do podświetlenia + 3 do LCD.

 

Natomiast z czarnymi zegarami już dokładnie nie pamiętam ale jest albo o jedną wiecej albo jedna się różni watami od pozostałych , a co do LCDka to są napewno dwie.

 

To była kwestia wyposażenia raczej.

 

Witam,co liftów nie było liftu liftu,P11.144 czyli p11 po lifcie i były wersje wyposażenia.Mam primerę sedan p11.144 r2000 i są czarne zegary a w drugiej p11.144 2001r białe zegary i ksenony i chromowane klamki na zewnątrz

 

Rożnice w są spore jesli chodzi o oświetlenie zegarów bo w licznikach z białymi tarczami są 3 żarówki do podświetlenia + 3 do LCD.

 

Natomiast z czarnymi zegarami już dokładnie nie pamiętam ale jest albo o jedną wiecej albo jedna się różni watami od pozostałych , a co do LCDka to są napewno dwie.

 

To była kwestia wyposażenia raczej.

a i jeszcze w białych zegarach nie ma kapturków do zegarów ,natomiast w czarnych zegarach były kapturki,ale tak sklejone do zarówki od temp,że były nie do zdjęcia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Naczytałem się już o oświetleniu na trzech różnych forach. Zebrałem do kupy wszystkie informacje o zostowanym oświetleniu w primerkach 11.144. Miałem już zmaówić żaróweczki BX8.4d, ale zdecydowałem że jeszcze zajrzę na wszelki wypadek na zegary z tyłu. Dzisiaj rano rozmontowałem wszystko zgodnie z instrukcją zamieszczoną w tym temacie i okazało się że mam 3 żaróweczki od podświetlenia LCD i 7 żaróweczek w oprawkach TOSHIBA-V2(tutaj nie bedzie problemu wyciągamy żaróweczke i zastępuje diodą lub lampką T5), mam jednak problem bo nie potrafie określić rodzaju lampeczek od LCD. Załączam zdjęcie jednej z nich. Macie może pomysł co to jest? Albo jaki zamiennik można zastosować do LCD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego się obrazek nie dodał. Dokładnie o taką mi chodzi jaką wrzucił PrzeRuSco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do dostania tylko w ASO 16 zł/szt.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy wole w ASO nic nie kupować. Ostatnio mi krzyknęli 40 zł za żarówek z nakładką toshiba-v2... samą żarówkę bez podstawki kupie za 3 zł i będzie to smd a nie zwykla. Jakbyś mógł mi podać rodzaj tej żarówki albo powiedzieć mi czy taka http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-T4.7-1xSMD-5050-12V-Bialy-Zimny/552

będzie pasowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta raczej nie bo oprawka T4.7 ma 12 mm a oryginalna sporo mniej, może będzie pasować w oprawce T3 która ma 8 mm.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Dzisiaj zamontuje nowe diody:

Żarówka Led T3 1xSMD 3528 12V Biały Zimny | 3,00 zł - 3 szt. (od ekranu LCD)(nie było niebieskich...)

Żarówka T5 R5 LED 1xSMD5050 Kolor:Niebieski | 2,99 zł - 10 szt. (Zegary)
Żarówka T5 R5 LED 1xSMD5050 Kolor:Pomarańczowy | 2,99 zł - 4 szt. (Panel klimy)
Żarówka Led 42mm 4xSMD C5W C10W CAN-BUS Kolor:Biały | 17,99 zł - 1 szt.
(sufit)

Efekt wyślę niebawem- tylko musze nauczyć sie wrzucać zdjęcia :]

Po za tym chciałbym też wymienić ośtwietlenie w panelu radia, ale jeszcze nie udało mi się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Dzięki za pomoc. Dzisiaj zamontuje nowe diody:

Żarówka Led T3 1xSMD 3528 12V Biały Zimny | 3,00 zł - 3 szt. (od ekranu LCD)(nie było niebieskich...)

Żarówka T5 R5 LED 1xSMD5050 Kolor:Niebieski | 2,99 zł - 10 szt. (Zegary)

Żarówka T5 R5 LED 1xSMD5050 Kolor:Pomarańczowy | 2,99 zł - 4 szt. (Panel klimy)

Żarówka Led 42mm 4xSMD C5W C10W CAN-BUS Kolor:Biały | 17,99 zł - 1 szt. (sufit)

Efekt wyślę niebawem- tylko musze nauczyć sie wrzucać zdjęcia :]

Po za tym chciałbym też wymienić ośtwietlenie w panelu radia, ale jeszcze nie udało mi się tam dostać.

Dodajesz zdjęcia na imageshack, później przy pisaniu postu dodajesz załącznik i wklejasz link z image. Jak bd miał problemy daj znać.

  :)

Za porade + dla Ciebie :)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamontowałem wszystkie lampki niestety pojawił się problem przy montażu. Chciałem sprawdzić czy aby wszystko działa poprawnie i żeby nie musieć tego składać i rozkładać właczyłem zapłon i zacząłem sprawdzać kierunki. W tym momencie coś zaśmierdziało i kierunki w ogóle teraz nie reagują. Jakaś kostka się przepaliła? Jeżeli możecie nakierujcie mnie jakoś gdzie zacząć szukać problemu? (Nie reagują kiernkowskazy ani awaryjne/ ani w środku a ni na zewnątrz)

Edytowane przez Dejwiszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakby ktoś szukał jak ma wyglądać panel klimy w p11.144 to mniej więcej tak

 

http://www.box.com/s/4jersluknkdjltd5eh7m

 

dałem trochę mocniejsze żarówki (2.3w) i niebieskie kapturki. AC i strzałki też się świecą

a tak cała deska (na żywo nie ma aż takich różnic w mocy światła

 

http://www.box.com/s/f9q6g01m4ovkvg14erm3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144, prod. po 09.2000, wskaźniki temp. wody i paliwa na różnym poziomie (nieważne czy białe czy czarne tarcze):

 

uqb9.th.jpge56k.th.jpg2ljw.th.jpg

2aw4.th.jpge29p.th.jpg00s9.th.jpg

 

Te większe żarówki podświetlają tarcze (czarne oprawki), mniejsze (brązowe oprawki) - kierunki, długie i chyba awaryjne, najmniejsze (niebieskie) - wyświetlacz komputera/przebiegu.

Jako, że nie udało mi się dostać tych dużych żarówek nigdzie (nie pytałem w sklepach elektronicznych) to do podświetlenia tarcz dokupiłem oprawki takie, jak są w kierunkach. Wszystko pasuje, oprawki niby minimalnie mniejsze ale siedzą ciasno. Do czarnych oprawek można włożyć te mniejsze żarówki (R5) ale nie będą ciasno siedziały i w końcu przestaną świecić. Do wyjmowania żarówek z oprawek sugeruję użyć gumowych rękawic, bo ciasno siedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

P11.144, prod. po 09.2000, wskaźniki temp. wody i paliwa na różnym poziomie (nieważne czy białe czy czarne tarcze):

 

uqb9.th.jpge56k.th.jpg2ljw.th.jpg

2aw4.th.jpge29p.th.jpg00s9.th.jpg

 

Te większe żarówki podświetlają tarcze (czarne oprawki), mniejsze (brązowe oprawki) - kierunki, długie i chyba awaryjne, najmniejsze (niebieskie) - wyświetlacz komputera/przebiegu.

Jako, że nie udało mi się dostać tych dużych żarówek nigdzie (nie pytałem w sklepach elektronicznych) to do podświetlenia tarcz dokupiłem oprawki takie, jak są w kierunkach. Wszystko pasuje, oprawki niby minimalnie mniejsze ale siedzą ciasno. Do czarnych oprawek można włożyć te mniejsze żarówki (R5) ale nie będą ciasno siedziały i w końcu przestaną świecić. Do wyjmowania żarówek z oprawek sugeruję użyć gumowych rękawic, bo ciasno siedzą.

NO i takie cos to ja rozumiem ;))

+ dla CIebie ;))

 

Ja w weekend się biore bo mi komputer nie śmieci a wczoraj przepaliła się od temperatury wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dziś zauważyłem w moim nissanie p11 kombi 99 rok nie wyświetla całego przebiegu oraz godziny.. tzn pół świeci a pół nie.. 
Jaka może być przyczyna ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 rok kombik 1.8 benzyna

Podświetlenie działa dajmy na to mam przejchane 150000 to wyświetla tylko 1500, albo godzina 13:20 to wyświetla tylko 13:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilką przy samochodzie i sprawdziłem jeszcze raz. 

Źle opisałem trochę sytuacje, mianowicie wyświetla całą godzinę i ilość przebytych kilometrów, ale po prawej stronie jest ciemniejsze to i trzeba wytężyć wzrok.. sądzę, że to jakaś żaróweczka podświetlania ? i trzeba wyjąć całe zegary ? Mam rację ? 

 

I jeszcze jedno, żeby nie zakładać drugiego tematu.. 

Może mi ktoś napisać i najlepiej wkleić zdjęcie, gdzie znajduję się czujnik Cofania ? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Byłem przed chwilką przy samochodzie i sprawdziłem jeszcze raz. 

Źle opisałem trochę sytuacje, mianowicie wyświetla całą godzinę i ilość przebytych kilometrów, ale po prawej stronie jest ciemniejsze to i trzeba wytężyć wzrok.. sądzę, że to jakaś żaróweczka podświetlania ? i trzeba wyjąć całe zegary ? Mam rację ? 

 

I jeszcze jedno, żeby nie zakładać drugiego tematu.. 

Może mi ktoś napisać i najlepiej wkleić zdjęcie, gdzie znajduję się czujnik Cofania ? 

 

Pozdrawiam 

Dlatego pytam czy masz przepalone podświetlenie czy wyśiwtlacz nie pokazuje bo od tego byla uzależniona moja wypowiedź.

Najlepiej jak dasz zdj jak to wygląda to Ci powiem.

 

Przeniosłem do działu primery.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

f9fb.jpg

taką żarówkę ostatnio wymieniałem znajomemu w liczniku polifcie, kupiłem ją w elektroniku po 2 zł chyba, niestety do podswietlenia paliwa i temperatury juz nie mieli. Musi być identyczna żeby dobrze lezała w gnieździe zeby nie wylaciała.

 

 

link do kolorowych liczników

http://moman.pl/primera,180,0.html

 

 

w primerach po lifcie były dwa rodzaje od numeru vin P11U0548750 był nowy licznik

model_pl.jpg

Edytowane przez Toshiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...