Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][P11.144] jakie żarówki podświetlajace zegary ?


bunio.11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

taką żarówkę ostatnio wymieniałem znajomemu w liczniku polifcie, kupiłem ją w elektroniku po 2 zł chyba,

 

kupiłeś samą białą żaróweczkę czy razem z podstawką, kapturek przełożyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą żaróweczkę się kupuje. Kapturek przekłada, druciki sie przycina zeby była długosc jak w starej. Wkładasz je i podwijasz tak jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

f9fb.jpg

taką żarówkę ostatnio wymieniałem znajomemu w liczniku polifcie, kupiłem ją w elektroniku po 2 zł chyba, niestety do podswietlenia paliwa i temperatury juz nie mieli. Musi być identyczna żeby dobrze lezała w gnieździe zeby nie wylaciała.

 

 

link do kolorowych liczników

http://moman.pl/primera,180,0.html

 

 

w primerach po lifcie były dwa rodzaje od numeru vin P11U0548750 był nowy licznik

model_pl.jpg

 

 

To ja mam mixa

tarcze czarne na róznej wysokości

a lcd ze starej wersji

kontrolki na obrotomierzu i prędkościomierzu

i jakie tu żarówki kupić? bo padły mi te od paliwa i temperatury i od wyświetlacza a nie chcę rozbierać a potem szukać żarówek bo nie mam na to czasu :/

 

TAKA MAŁA PRZESTROGA!

Nie próbujcie wkręcać żaróweczek tzw "uniwersalnych" z podwójną blaszką przynajmniej w miejsce nad temperaturą i paliwem - u mnie skończyło się to dymem z zegarów i zabiciem wskazówki od temperatury. :wtf::angry:

Edytowane przez misq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

witam odswieze temat ale chce uzyskac konkretnej odpowiedzi mam primere p11.144 z 2001 roku

 

i do wymiany mam zarowke od obrotomierza i wszystkie zarowki od panelu klimy wiem jak sie tam dostac ale jakie konkretnie zarowki mam kupic prosze dokladnie opisac bo w tym temacie sa ale chyba polaczyli ludzie p11 i p11.144

 

podpowiedz kilka postow wyzej sa 2 liczniki i mam 1 model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu namieszane, że w końcu nie wiem. Da radę założyć diody ledowe do licznika P11.144 czy nie? Oświetlają wszystko, ładnie łącznie z wskazówkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem tak kiedyś u siebie. Diody w kształcie walca całkiem nieźle rozpraszają światło. Można też ewentualnie pomalować na czarno lakierem do paznokci ten górny, płaski koniec walca żeby światło było jeszcze mniej punktowe. Wskazówki były słabiej oświetlone niż przy żarówkach, ale wszystko było dobrze widać. Przy zupełnie białych diodach podświetlenie miało bardzo ładny niebieski kolor. Problem miałem tylko taki że mi się te diody co chwilę paliły - ale może kupiłem takie marne po prostu.

 

EDIT: miałem licznik "model 1" z posta powyżej - nie wiem jak jest w tym drugim.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem żarówki dwa lata temu ze sklepu elektronicznego  ponad 40kkm cena to było coś około 1zł za szt.  zrobione wszystko ładnie się pali . Ja miałem zegary drugą wersję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wszystko pieknie fajnie panowie ale nikt nie odpowiedzial wprost jakie sa zarowki do

 

podswietlania klimatyzacji i licznikow....

 

W1,2W

W2W (R5)

 

takie cos w tym temacie bylo ale nadal nic nie wiem prosze mi odpisac bo jutro chce kupic te zaroweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Możecie pochwalić się zdjęciami po wymianie żarówek na ledy? Właśnie rozpieprzyłem pół kokpitu i zastanawiam się jaki kolor kupić. Wrzucajcie fotki bo połowa w tym temacie już wygasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam polecam taka kombinacje -> zarowka od lewej patrzac na zegary z frontu niebieska, potem biala, niebieska i biala, fajnie to wyglada i stosujac rownierz biale ledy wskazowka ladnie swieci na czerwono a nie na fioletowo, tylko trzeba kupic naprawde dobre te zarowki, ja wydalem nie lepiej jak 200zl probujac roznych ' modeli '.i niektore swiecily tak slabo ze pozal sie boze. Niestety teraz co do minusow  takiego rozwiazania, z niewiadomych mi przyczyn u mnie po jakims czasie zaroweczka pod wplywem wstrzasow sie przekrecila i nie dosyc ze przestalo swiecic to jeszcze zrobilo sie zwarcie i pol teraz nie swieci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosujac rownierz biale ledy wskazowka ladnie swieci na czerwono a nie na fioletowo, tylko trzeba kupic naprawde dobre te zarowki

 

u mnie z białymi ledami świeciło na fioletowo. Jakie znaczenie ma jakość diód? biały to biały :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu białych ledów rzeczywiście jest poświata fioletu dlatego też może ktoś zakładał żółte ledy? Tak wygląda na niebieskich...

post-55717-0-77305400-1409678039_thumb.jpg

Edytowane przez Tyomaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z białymi ledami świeciło na fioletowo. Jakie znaczenie ma jakość diód? biały to biały :-)

 

Biale za 1szym razem trafilem dobre, natomiast niebieskie jedne dawaly ledwo swiatlo a drugie rozswietlaly polowe zegarow, tak samo z cze

Po założeniu białych ledów rzeczywiście jest poświata fioletu dlatego też może ktoś zakładał żółte ledy? Tak wygląda na niebieskich...

sprobuj dac biala zarowke tak gdzie jest wsk. paliwa i temperatury, u mnie sie o wiele wtedy poprawilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, kupiłem ledów za 20 zł i psu w dupe, bo wróciłem do zwykłych żarówek ;D Jednak ten licznik nie jest przystosowany do diody LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro juz wymieniam zarowki to postanowilem zrobic manuala bo poprzedni był do innej wersji i mało dokładny. Pacjentem jest Primera 1999/2000 2,0 TD.

 

Radio wyciągamy wkladajac cos w te male otworki po obu stronach radia fabrycznego.

Radia nie odpinałem, zawisło na kablach i to wystarczylo, odpieta tylko antena.

Następnie odkręcamy dwie srubki ktore nam sie ukazały na zdjeciu wskazane srubokretem po prawej.

zdjcie0327q.jpg

 

Od gory środkowy nawiew trzymany jest dwoma zatrzaskami ktore musimy przycisnąć w dół płaskim srubokrętem.

 

zdjcie0329b.jpg

 

wyciągamy uważając na linkę od ciepło-zimno, nie musiałem jej odpinać wystarczy odsunąć całość na bok.

 

zdjcie0331pk.jpg

 

Tutaj należy ułatwić sobie życie odkręcając górną obudowę kierownicy trzymaną czterema śrubkami wkręcanymi od dołu. Po odkręceniu lekko ściskamy obudowe i zdejmujemy.

 

Następnie odkręcamy śrubki:

zdjcie0335t.jpg

zdjcie0337w.jpg

zdjcie0338e.jpg

 

Podwadzamy płaskim śrubokrętem w trzech miejscach:

zdjcie0336x.jpg

zdjcie0339s.jpg

zdjcie0340fc.jpg

 

Obudowa zegarów powinna wyjść. Po odchylaniu odpinamy wszystkie wtyczki:

po lewej 3 lub 4 (otwieranie bagaznika, lusterka, spryskiwacze świateł, jasność zegarów)

zdjcie0341w.jpg

 

po prawej odpinamy rurkę i jedną wtyczkę

zdjcie0342u.jpg

 

Naszym oczom ukazują się zegary trzymane czterema śrubami

zdjcie0345n.jpg

 

Po wyjęciu (nie trzeba nic odpinać) jak na zdjęciu widzimy żarówki, wszystkie są opisane tu akurat widoczne dwie od ekranu LCD, wyjmujemy przekręcając w lewo szczypcami.

zdjcie0346e.jpg

 

Tyle rozbierania

zdjcie0347p.jpg

 

dla takiej małej pierdółki

zdjcie0348w.jpg

 

zdjcie0349m.jpg

mógłby to ktoś jeszcze raz wstawić ze zdjęciami? bo nadszedł i taki czas że i mi by się ta instrukcja przydała ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczów,


Potrzebuje Waszej pomocy. Jeżeli ktoś mógłby mi oznaczyć (narysować) na zdjęciach podanych poniżej (Obrazek 2, 3), jak rozmieszczone są żarówki i jaki typ powinien wchodzić w konkretne miejsce. Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu(Obrazek nr1). Całe tarcze mają być koloru białego (jak najbardziej czystego odcienia), podobnie podświetlenie pokręteł nawiewów. Nie interesują mnie natomiast zmiany żarówek kontrolek (wszystkie są u mnie sprawne). Chciałbym także aby działała regulacja podświetlenia zegarów i wskazówki zegarów były widoczne (wyczytałem gdzieś że przy zastosowaniu led nie da się zmieniać intensywności podświetlenia i nie widać wskazówek zegarów). 


 


Z góry dzięki za pomoc,


Pozdrawiam Witold K.


post-88639-0-18388200-1419269235_thumb.jpg

post-88639-0-64144200-1419269243_thumb.jpg

post-88639-0-49426100-1419269246_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

 

Witam forumowiczów,

Potrzebuje Waszej pomocy. Jeżeli ktoś mógłby mi oznaczyć (narysować) na zdjęciach podanych poniżej (Obrazek 2, 3), jak rozmieszczone są żarówki i jaki typ powinien wchodzić w konkretne miejsce. Chodzi mi o uzyskanie takiego efektu(Obrazek nr1). Całe tarcze mają być koloru białego (jak najbardziej czystego odcienia), podobnie podświetlenie pokręteł nawiewów. Nie interesują mnie natomiast zmiany żarówek kontrolek (wszystkie są u mnie sprawne). Chciałbym także aby działała regulacja podświetlenia zegarów i wskazówki zegarów były widoczne (wyczytałem gdzieś że przy zastosowaniu led nie da się zmieniać intensywności podświetlenia i nie widać wskazówek zegarów). 

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam Witold K.

 

Kolego poczytaj ten temat i znajdziesz odpowiedź na pytanie.

A na przyszłość używaj pierw szukajki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...