Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nowy przegub, stary pierścień ABS - można tak ?


Gość mdzalewscy

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) . najćlepiej to rozłożyć i ponierzyć suwmiarką . no i porównać . pierścień się zbija z przegubu ... polecam zrobić to delikatnie ... bo może pęknąć bo jest ze stali magnetycznej. ale bez przesady... wyczyść popsikaj np:WD-40 i zejdzie.. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na 100% jak wymieniałem lewą półoś to właśnie zrobiłem tak jak piszesz. Wystarczy zdjąć go ze starego przegubu i załozyc na inny. Półośki i przeguby są takie same w każdym 2.0 nawet w GT. Pierścień znajduje sie tylko w autach z ABS i jest ściągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dokładnie jak mówicie zdjąć i załozyć... ja musiałem "toczyc" przegub pod pierścień bo akurat mojego przegubu nie było (23 zęby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość macias-1981

I jest sens bawić się?? Toczyć, itp??? Ile zaoszczędziliście??? Pomylisz sie o milimetr i możesz pożegnać się z ABSem. Warto??? Z tego co wiem to różnica jest koło 30 zł... Przecierz te pieniądze nie warte są takiej zabawy z przegubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Dzodzo zmienialismy w mojej primie.nie jest tak latwo zdjety pierscien nalozyc na nowy przegub.wiecej tej operacji nie chce robic:-)wole doplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macias-1981, akarczma,

 

problem polegał nie na przełożeniu ABSu (zębatki) na nowy przegub tylko na dostaniu do mojej W10 kompletu... okazuje się ze mój nismok jest jakimś przejściowym egzemplarzem i akurat to bylo robione w krótkiej serii (przegub z 23 zębami - gdzie pozostała "10" mają tych zębów 22 - i w tym był problem)

 

poza tym przekładka była robiona na mikrometrach a nie na oko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...