Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SERVICE ENGINE SOON


Gość 850

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Jeśli masz instalacje LPG, bedzie wywalać "check engine soon" tłumacze dlaczego:

Temperatura spalania gazu jest większa i właściwości spalin są inne niż benzyny,-

sonda lambda odczytuje kompozycje i temp. spalin

dlatego jest taki efekt.

Mam to samo w swoim 4,0v6

Chcę zastosować tzw. emulator sondy ( w przypadku naszych aut dwa emulatory gdzyż sa dwie sondy)

Emulator to patent do oszukiwania sondy tak aby myślała ona że ze spalinami jest wszystko w normie

Po zamontowaniu emulatorów ( montaż dziecinnie prosty) będę musiał skasować błędy i check powinien zniknąć.

Mam zamiar zrobić to w przyszłym tygodniu, więc opiszę to krok po kroku jak to zrobić.

Emulatory znajdziemy na Allegro

mosiężne, z nierdzewki i ocynkowe

koszty za sztukę to od 33zł- mosiądz, 22zł- nierdzewka, 15zł- ocynk

Towaru od groma!!!

Jeśli chcesz dodatkowych info lub masz pytania dotyczące zadzwoń, chetnie w miarę możliwości pomogę 783-771-047.

 

Jeszcze jedno. Jeśli masz komputer pokładowy czy jak to się nazywa. To co pokazuje spalanie, dystans, ciśnienie w kołach itp. Skasuj termin następnej wymiany oleju. U mnie pomogło ale wywaliło znów przez LPG. Chodzi dokładnie o to że jest patent który programujesz zaraz po wymianie oleju. I on informuje cię o następnej wymianie za np. 10 000tyś km. Wiele ludzi nie wnika i nie wchodzi tam. Nic nie zepsujesz a może zadziałać. sprubój i daj znać co wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...