Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej silnikowy


Gość NismO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przymierzam się do wymiany oleju w silniku i mam takie pytanie:

Do primerki zawsze lałem Shell Helix Ultra 5W40(syntetyczny), (teraz wyszła jakaś nowa seria z dodatkami czyszczącymi :? ) znajomy mechanik mówi mi że ten shell jest kiepski, poleca mi ELF EVOLUTION SXR 0W30(niby o 5% większa moc, ale wiadomo bajki jakieś)

Primerka ma zrobione 71 tyś przebiegu(silnik 1.6 bez gazu)

Co mi polecacie :?: lać ten co był, czy na elfa przeskoczyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym swoim samochodzie jeździłem na ELFie. W Primerze mam zalany Evolution 5W30, a ten 0W30 jest nowocześnieszy. Tutaj http://www.elf.com.pl/produkty/osobowe/silniki/benzyna.htm możesz poczytać o produktach ELF. Shell na którym Ty jeździłeś też jest dobrym olejem. Odnosnie oszczędności paliwa to nie wiem, bo nie zmieniałem na inny i nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co myślicie-powiecie na zastosowanie tego oleju. Nowość tego producenta. http://www.lotos.pl/produkty/oleje_sam/258.html Ostatnio własnie będąc w supermarkecie spojrzałem na niego w cenie chyba 130/4literki. Obok stał Lotos Syntetic za 110/4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na wracający na rynek Agip? kupowałem niedawno do silnika z turbiną olejek sint 2000 (pólsyntetyk) za 4l zapłaciłem 86 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zalalem valvoline 10w40. mam nadzieje, ze jest tak dobry jak o nim mowia 8)

kurde valvoline cieżko mi we wrocku złapać;/ albo źle szukam , ja dostaje oleje comma od sponsora:D:D hehe jak to sie ładnie nazywa i mam też zniżke na takowe wiec jak ktoś chce skożystać z oleji COMMA TO ZAPORASZAM NA GG LUB PRV:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zalalem valvoline 10w40. mam nadzieje, ze jest tak dobry jak o nim mowia 8)

kurde valvoline cieżko mi we wrocku złapać;/ albo źle szukam , ja dostaje oleje comma od sponsora:D:D hehe jak to sie ładnie nazywa i mam też zniżke na takowe wiec jak ktoś chce skożystać z oleji COMMA TO ZAPORASZAM NA GG LUB PRV:d

 

jak chcesz to moge ci kolowac ze znizka valvoline 0w50 bo do uturbionego lepszy raczej bedzie 8)

 

pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

jakoś tam mam wrażenie iż niektórzy myślą iż jak 0W.... to napewno lepszy od 5W.... . Jakby zapominajac iż silnik potrzebuje odpowiedniej gęstości oleju do prawidłowej pracy (ciśnienie oleju, uszczelnianie, itd..). Starsze konstrukcje silnika nawet nie są zaprojektowane pod 0W.... a oleje oszczędzające paliwo (lekkobieżne) nadają się przecież tylko do spokojnej jazdy i odradzam je do pałowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sie myle ale Gre zalezy na osiagach a nie na wozeniu liter po wroclawiu. poki co alma stoi u chlopakow od beemek ale moze oni sie wypowiedza co bedzie dla piekniej turbo nysy lepsze.....

 

pozdro dla turbomaniakow :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co myślicie-powiecie na zastosowanie tego oleju. Nowość tego producenta. http://www.lotos.pl/produkty/oleje_sam/258.html Ostatnio własnie będąc w supermarkecie spojrzałem na niego w cenie chyba 130/4literki. Obok stał Lotos Syntetic za 110/4 litry.

Tylko nie Lotos ,przecierz to jest olej ratyfikowany z przepracowanych olei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze jezdzilem na shellu i teraz mam tego helixa ultra 5w , i tyle, to jest kwestia przyzwyczajenia, co nie oznacza, ze shell robi zle oleje, ale wcale nie są lepsze od innych. wyznaje zasade, ze jak nic sie nie dzieje, auto nie bierze oleju, nic sie nie rozszczelnia to po co zmieniać na inna marke lub specyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zawsze jezdzilem na shellu i teraz mam tego helixa ultra 5w , i tyle, to jest kwestia przyzwyczajenia, co nie oznacza, ze shell robi zle oleje, ale wcale nie są lepsze od innych. wyznaje zasade, ze jak nic sie nie dzieje, auto nie bierze oleju, nic sie nie rozszczelnia to po co zmieniać na inna marke lub specyfikację.

 

Ja też tak myślę, ale mechanik mi mówi, że z tego oleju po zimie robi się galaretka lub jakieś tam grudki :?Sam nie wiem co robić, w skrzyni też mam shela i chyba przy nim zostaje, w końcu wymieniam olej nawet wcześniej niż trzeba :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chełmiak

Hmm.. Ja lalem do suniaka Castrol GTX wszyscy mówili że badziew a ja nie narzekalem auto przehulało prawie 300 i gość co kupil dalej zadowolony :shock: teraz leje Mobil S 10/40 i jeszcze nie mam zdania o nim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że jakość olejów spada w momencie kiedy zaczną rozlewać lub produkować coś w Polsce. Ja mam dobre zdanie na temat Texaco bo podobno robią to w belgii w Ghent. Shell Elf i mobil już trzepią w całej europie wschodniej i u nas też. Ale wcale nie twierdze że są do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja jestem ciekaw jak to jest z tym olejem

otoz w naszym aucie firmowym (niestety nie japonskim) olej po przejechaniu 7000tys km. -do wymiany teoretycznie jeszcze 3000tys zostalo 10w40 polsyntetyk -jest czarny mechanik powiedzial ze natychmiast do wymiany

moje pytanie brzmi dlaczego ten olej jest faktycznie taki czarny

czy moze jednak poprzedni mechanik go nie wymienil :?

czy moze silnik 96tys przebiegu jest juz zajezdzony

macie jakies pomysly!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja mam pytanko zdziebko retoryczne, ale potrzebuje porady fachowej (rozmawialem juz z cornholio, licze na reszte ekipy :))

 

Jezdze na Mobilu1 mineralnym 15w-40 (wlalem taki bo nie mialem pojecia jakim byl zalany jak kupowalem bryke). I teraz co moge wlac: polsyntetyk czy dalej mineralny? I jaki olejek polecacie (mysle o jakims castrolku)?

 

P10 1.6 16V 1994r. - 135 tys.

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze mozesz sprobowac polsyntetyk... jak nie bedzie cieklo to ok :) moze nawet full sytnetyk...ale to juz ryzyko. ja mam 141 tys i jezdze na syntetyku. castrol gtx magnatec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zamierzam wlasnie zmienic olej i mam pytanko. Czy slyszeliscie o takim oleju SUPREME :?: (jakis kanadyjski, podobno dobry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...