Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szczęśliwy posiadacz Terrano


Gość kraqsek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na forum od niedawna ale dopiero teraz kupiłem samochód :)

 

Mam pytanie do stałych bywalców tego forum. Czy ktoś ma dane producenta jakich używać płynów eksploatacyjnych ( oleje, płyn hamulcowy, płyn chłodzący itd). ?? Najbardziej mnie interesuje lepkość oleju (skrzynia, most) itd. Nie mam instrukcji tego samochodu a interesują mnie tylko te dane.

 

Zapomniałem dodać że mam Terrano 2.7tdi z 97r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za linki.

 

Mam pytania z innej beczki:

1. Dotąd jeździłem transporterem. Po przesiadce do terrano zauważyłem że samochód jest nie stabilny (buja nim na boki). Czy to norma w terenówkach ?

2. Jest głośne. Jest jakiś sposób na wyciszenie.

3. No i te nieszczęsne sprzęgiełka. Wszystko się załącza ale po wyłączeniu 4x4 słychać stukot z przednich kół. Sprzęgiełka do wymiany? Dodam że załącza się bez problemu i napęd działa.

4. Tu napisze coś jak sobie przypomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Kolego Terrano jest wąskie i wysokie więc nim buja.

Jest dość głośne ale to chyba wszystkie takie są z tych starszych modeli, nie wiem jak się zachowują te ostatnie modele od 2000 roku.

Po rozłączeniu napędu na przód należy jeszcze cofnąć kilka metrów aby rozpiąć automatyczne sprzęgiełka. Jeśli tego nie zrobisz za każdym razem po wyłączaniu napędu na przód to je uszkodzisz. jest dużo postów na tym forum o sprzęgiełekach tylko trzeba sobie je przeczytać.

Zwróć jeszcze uwagę na oznaczenia GL-4 i GL-5 przy olejach przekładniowych to też jest bardzo ważne ale w powyższym linku o tym nie wspominają.

Np. do skrzyni jest olej z oznaczeniem GL-4, a do tylnego mostu z oznaczeniem GL-5.

 

Powodzenia

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzej

 

Niestety jestem laikiem jeśli chodzi o samochody 4x4. Zakochałem się w tych samochodach kiedy wsiadłem do toyoty 4runner z 2000. Miodzio. Niestety na $ runner mnie nie było stać więc padło na terrano.

 

P.S. Jak masz pytania odnośnie t4 to wal śmiało :D Tysiące kilometrów na tym blaszaku zrobiłem:)

 

No i pierwsze problemy :(

Poczytałem na forum dość dużo na forum o sprzęgiełkach. Że trzeba cofnąć samochód żeby się sprzęgiełka rozpięły itd itd. U mnie jest coś dziwnego. Załączam 4x4 i wszystko gra ( wszystkie koła pracują). Przy rozłączaniu 4x4 cofam się żeby rozłączyć sprzęgiełka i też wszystko gra (pracuje tylko tylna oś). Kontrolka 4x4 gaśnie. Problemy zaczynają się gdy przekraczam ok 40km/h. Słychać z przedniej osi grzechot a później głośny stukot (czasami 3 lub 4). Czy to już sprzęgiełka do wymiany nadają się? Czy może je przesmarować?

 

Doda jeszcze coś. po zatrzymaniu i ruszeniu nie słychać stukotu, ale gdy użyje wstecznego i ruszę nagle słychać stukot. Czy jest możliwe żeby sprzęgiełka same się załączały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Kolego Terrano jest wąskie i wysokie więc nim buja.

Jest dość głośne ale to chyba wszystkie takie są z tych starszych modeli, nie wiem jak się zachowują te ostatnie modele od 2000 roku.

 

Modele Terrano po 2000 roku też słychać , że pod maską pracuje silnik wysoko prężny pewnia taka ich uroda,

a co do byjania no niestety tak już mają. Proponuję wciepać muzykę typu szanty i niezły odjadz ;) a i silnik mniej słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...