Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

(n16)przeglad - pytanie


Gość lata1984

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich posiadam swoj pierwszy samochod niecaly rok. jet to nissan almera z LPG. niestety wczesniej musze zrobic przeglad.... tu zaczyna sie moj problem. wiem ze sa badania techniczne (robilem przy zmianie homologacji - sciagnieciu kratki) i przeglad techniczny(wymiana olejów, filtrów itp). jak zalatwic te dwie sprawy zeby samochod dalej jezdzil i zeby mogl jezdzic w swietle prawa. jesli podjade na okregowa stacje diagnostyczna to zrobia mi przeglad i podbija dowod rejestracyjny lub powiedza co jest do naprawy lub wymiany. natomiast zostaje np kwestia wymiany oleju silnikowego i ewentualnej wymiany czesci ktore sie zuzywaja(klocki hamulcowe itd.) moje pytanie brzmi:

czy istnieja punkty gdzie sprawdza co jest nie tak i od razu to wymienia(rowniez jesli chodzi o lpg)?

i drugie pytanie:

jesli tak to gdzie polecacie w krakowie mechaniko-gazwoniko-diagnoste:)?

 

chcialbym jechac w jedno miejsce i zalatwic sprawy formalne i techniczne jednoczesnie.

 

z gory dziekuje za pomoc i od razu przepraszam wszystkich ktorych uraze moja niewiedza na ten temat. zaznaczam to moj pierwszy samochodi bedzie to moj pierwszy przeglad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiegoś dobrego mechanika na zmiane oleju, zobacz ranty tarcz i wyjmi klocki zobacz jaką mają jeszcze okładzine (ew. poproś mechanika) niech sprawdzi co jeszcze do wymiany a potem jeźd na stacje na przegląd (z lpg jest drożej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak klocki nie piszczą i pedał nie jest w podłodze to jeszcze okładzina jest ,,, nie ma chyba takich warsztatów choć jeden widziałem co wsio robią i przegląd lpg klimatyzacje ,,, tylko uważaj byś nie powymieniał dobrych rzeczy ... pozdrawiam

co do lpg

 

to cena filterka fazy ciekłej mieści sie max w 5 zł

filtr powietrza do sr20 20 zł

oleju max 20 zł

olej polecam Valvoline semi syn pół synt ok 100 zł za 4 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...