Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prawdopodobnie turbina? klima?


Gość NavGeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może się powtarzam, jakby co odeślijcie mnie do tematu. W mojej navce ostatnio po przejechaniu jakiegoś odcinka przy wyłączaniu silnika mam odgłos w środku jakbum odkurzacz wyłączał. I tak się zastanawiam czy to czasem nie turbina? A może coś już nie halo z klimą i przy wyłączaniu taki stęk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może się powtarzam, jakby co odeślijcie mnie do tematu. W mojej navce ostatnio po przejechaniu jakiegoś odcinka przy wyłączaniu silnika mam odgłos w środku jakbum odkurzacz wyłączał. I tak się zastanawiam czy to czasem nie turbina? A może coś już nie halo z klimą i przy wyłączaniu taki stęk?

 

W moim samochodzie był bardzo podobny "efekt dzwiękowy" przy wyłączaniu silnika. Okazało się, że przyczyna była w rozlatującym się kole pasowym napędzającym alternator. Koło to zbudowane jest z dwóch części, "okręgów": bieżni paska klinowego oraz tuleji osadzonej na wale alternatora. Części te połączone są czymś w rodzaju wypełnienia gumowego mającego chyba pełnić role swego rodzaju sprzęgła. W moim przypadku właśnie rozwulkanizowanie tego elementu powodowało takie odgłosy przy wyłączeniu silnika. Po zdjęciu paska klinowego opisywane koło "rozpadło" się w rękach mechanika.

Pozdrawiam,

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A u mnie przy wyłanczaniu słychać jakby coś tarło, może jakieś łożyska, alternator?

 

No i jednak to sprzęgło alternatora. Narazie chodzi, ale jak długo to niewiadomo, w serwisie za samo sprzęgło wołają 1580 zł :angry: Mechanik szukał zamienników i brak, pozostaje serwis nissana. Jak poradziliście sobie z tym problemem? Pasuje może od innego samochodu? , a może jakaś regeneracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja dzisiaj odebrałem auto z serwisu auto z listopada 2007 czyli jeszcze na gwarancji ale identyczna sytuacja jadę a auto coraz bardziej hałasowało myślałem ze turbina ! bo co tak jak by o łopatki obcierało dojechałem do serwisu wsiadamy z gościem odpalam i rozleciało się przy nim odpadło całe kółko a pasek spadł. Wymienili na gwarancji ;) pytanie czy za 2-3 lata znowu nie będzie to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...