Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silnik 1.4 - zastosowanie


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów zastanawiam się na tym gdzie można a dokładnie w jakich markach i modelach mają zastosowanie silniki 1.4 benzynowe wiem że silniki 1.5 dci pochodzące z rodziny renault montowane są począwszy od Dacia a na naszych Nissanach kończąc a jak się maja nasze odmiany benzynowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej skromnej wiedzy oba silniki benzynowe montowane w Note to konstrukcja wyłącznie japońska. Świadczy o tym chociażby fakt,ze oba posiadają tradycyjny napęd rozrządu za pomocą łańcucha. Japończycy dawno uznali go za znacznie pewniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej skromnej wiedzy oba silniki benzynowe montowane w Note to konstrukcja wyłącznie japońska. Świadczy o tym chociażby fakt,ze oba posiadają tradycyjny napęd rozrządu za pomocą łańcucha. Japończycy dawno uznali go za znacznie pewniejszy

 

Pytałem o to dość dokładnie w chwili zakupu swojego Note`a. Też otrzymałem informacje, że benzynówki to całkowicie japońskie konstrukcje. Jednostki wysokoprężne są konstrukcjami Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to ten silnik występuje jeszcze w Micrze (w Polsce z automatem) - przynajmniej w Europie, bo w Azji może jeszcze w innych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się orientuję, to ten silnik występuje jeszcze w Micrze (w Polsce z automatem) - przynajmniej w Europie, bo w Azji może jeszcze w innych modelach.

 

Silnik 1.4 to już sprawdzona konstrukcja. Podejrzewam, że był montowany w min. w Almerach. W Primerach z benzynówek był montowany tylko silnik 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynowy silnik w almerze miał pojemność 1,5 l i bodaj 95 KM - więc to inny motor. Silnik benzynowy 1,6 montowany jest(był?) w nissanie Tiida i Qashqai, nie mam całkowitej pewności czy to identyczna jednostka, bo występują niewielkie różnice w mocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzynowy silnik w almerze miał pojemność 1,5 l i bodaj 95 KM - więc to inny motor. Silnik benzynowy 1,6 montowany jest(był?) w nissanie Tiida i Qashqai, nie mam całkowitej pewności czy to identyczna jednostka, bo występują niewielkie różnice w mocach

almera N15 miała silnik 1.4(dokładniej 1392cm)ale z tego co wiem to inna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...