Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem - silnik nie chce chodzić na benzynie


Grucha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam nissana primer 1.6 16v rok 1996 p10 w gazie ostatnio mam problemy z paliwem otóz nie chce chodzic na paliwie tzn strasznie kopci i nie trzyma obrotów a na gazie jest wszystko ok mechanik rozłożył rece nie ma pjęci stwierdził ze to może byc przyczyna elektryczna czy ktos może mi pomóć jak mozzna to na maila grucha01@poczta.onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam nissana primer 1.6 16v rok 1996 p10 w gazie ostatnio mam problemy z paliwem otóz nie chce chodzic na paliwie tzn strasznie kopci i nie trzyma obrotów a na gazie jest wszystko ok mechanik rozłożył rece nie ma pjęci stwierdził ze to może byc przyczyna elektryczna czy ktos może mi pomóć jak mozzna to na maila grucha01@poczta.onet.pl

 

jak na PB nie za dobrze to może być problem w parowniku, czas na regeneracje, może już przepuszczać i zalewa silnik, czyli nissmo pracuje na PB i dodatkowo dostaje gaz, jak instalacja??

odetnij dopływ gazu (rozłącz instalację LPG) i wtedy zobacz czy się dalej coś dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacje miałem rozłączona dalej kopci z rury, chodzi nie równo jak by na jeden gar nie palił no i ni etrzyma obrotów. parownik mialem wymieniony na nowy jakies 3 miesiące temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka instalacja, sekwencja?? i jak z rury kopci, kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kąt wyprzedzania zapłonu? Z tego co mi wiadomo gaz ma więcej oktanów, więc jakby wyprzedzić kąt zapłonu to na gazie powinien lepiej chodzić (co może odbić się na benzynie). Ja bym się też zastanowił nad cewką zapłonową i przewodami. Może jakieś przeskoki iskry nie odczuwalne na gazie (na gazie większe napięcia).

 

Nie było problemów z wtryskami?

Edytowane przez drago256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody mam dosyc nowe ostatnio wymieniłem kopułkie z palcem kiedys gazownik mi troche przestawił zapłon ale chodził dobrze na bezynie. z tego co wiem na gazie jest bardziej czuły na kazdy skok napiecia. są podejżenia że mozę komputer ma otwarte wtryski cały czas albo sonda siadła czy może jakieś podcisnienie sam nie wiem. a kopci gorzej niz diesel

 

właśnie nie wiem jak wtryski

Edytowane przez Grucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Nissanie (w moim nie ma z tym problemów), ale w niektórych autkach głupiało właśnie ze względu na adaptację sondy lambda. Przepustnica była czyszczona?

Edytowane przez drago256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym samochodzie nie było jeszcze nic czyszczone ani wymieniane oprócz swiec pzewodów i kopółki z palcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi osondę lambda to bez podpinania fejsu, możesz ją sprawdzić zwykłym miernikiem (nie jest to 100% pewna metoda wykluczająca niedziałanie sondy).

 

Odpinasz wtyczkę od sondy i mierzysz opór (rezystancję) na dwóch białych przewodach. Jeśli jest nieskończona to znaczy, że sonda jest padnięta.

 

Proponuję sprawdzić samochód od strony mechanicznej - przepustnica i EGR. Wybrał bym się też do innego mechanika (może ktoś z forum zna dobrego i taniego w Twoich okolicach). Proponuję też wybłyskać sobie błędy (sposób opisany na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu kolega generuje wątki ,,,co

 

dalej to czarny dym wskazuje na BOGATO ,,,

 

może kompa rozjechało zrób reset i jazda na PB a moze i trafiło jeden wtryskiwacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR.

 

a w tym silniku był EGR?? i z drugiej strony ja mam zaślepiony i lata bez nikakich na PB i LPG, czyli raczej nie to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

dzisiaj byłem sprawdzic błedy pokazało 55 czyli brak błedów . bardziej mnie to zastanawia bo rano jechałem na benzynie a popołudniu juz niue chciał chodzić miałem niski stan benzyny myslałem ze może filtr paliwa ale mechanik wykluczył może i to wtrys jakis a tez syszałem ze może komp walnoł ael nie wykazało zadnych błedów sam nie wiem

 

"tofu" napisałes że mam zrobic reset kompa ale może mi powiedziec jak to zrobic bo nie mam zielonego pojęcia

 

tomozna tez zamnknąć bo problemu już nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...