Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z klimą w terranie 98r.


fotokora

Rekomendowane odpowiedzi

od kiedy mam ten wóz nie działa klima ponoć wcześniej było ok jest tu jeden włącznik z niebieską kontrolką czy jak klima jest pusta to po włączeniu guzika kontrolka powinna się palić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy mam ten wóz nie działa klima ponoć wcześniej było ok jest tu jeden włącznik z niebieską kontrolką czy jak klima jest pusta to po włączeniu guzika kontrolka powinna się palić czy nie?

 

 

raczej tak ale nie musi jak masz podświetlenie spalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze wentylator mosi byc wlaczony min. na pierwszym biegu no i cieple powietrze trzeba zamknac. Ciesze sie ze nie jestem sam z podobnymi problemami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość kraqsek

Witam.

 

A jak powinna prawidłowo działać klima? Bo u mnie działa tak: Po załączeniu klimy pochodzi ok 15 sek. i się wyłącza na ok 5 sek. i tak w koło. Czy to norma?? Czy to znak że muszę nabić klime.

 

Dodam że chłodzi aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Włączenie przycisku klimy zawsze jest potwierdzane świecącą się kontrolką. I nie ma tu znaczenia czy klima chłodzi czy nie.Inaczej czy jest sprawna czy nie. A co do włączania i wyłączania sprzęgła elektromagnetycznego sprężarki to są dwa systemy.

Pierwszy to taki ,że kompresor się załączy i po kilku-kilkunastu sek się wyłącza na kilka-kilkanaście sek.I tak w koło.I to jest prawidłowo. To są kompresory o pracy przerywanej.

Drugi to sprężarki o pracy ciągłej.Klepnie tylko raz przy załączaniu klimy i chodzi aż do jej wyłączenia.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie o którym nie będę pisał bo to jest straszna mina.Powiem tylko ,że są to kompresory bez sprzęgłowe.Za włączenie których odpowiada zawór elektromagnetyczny zamontowany w korpusie sprężarki.

I na koniec.

Co roku... no góra co dwa lata należy robić recykling czynnika chłodniczego.Jest jego technologiczny wyciek a jak dojdą jeszcze jakieś nieszczelności wynikłe z eksploatacji to może go być zdecydowanie za mało.Choć wydawało by się ,że klima chłodzi. Ale nie długo pochłodzi... bo zatrze się wcześniej lub później kompresor z powodu jego niedosmarowania ,za które to smarowanie odpowiada czynnik chłodniczy w katalogowej jego ilości, choć nie zawsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...