Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] ratunku? primera p12 1.8 benzyna


Gość marcinos29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinos29

Posiadam Primere p12 2003r 1.8 benzyna z przebiegiem 160tys km. Ostatnio zauwazylem przy wyprzedzaniu lub dodawaniu gazu auto sie krztusi jakby nie dostawalo paliwa.Podobno filtr paliwa znajduje sie w baku i nie podlega wymianie. CO JESZCZE POWINIENEM SPRAWDZIC , JAKA JEST PRZYCZYNA TAKIEGO ZACHOWANIA SAMOCHODU! czy jest to moze wina swiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

Posiadam Primere p12 2003r 1.8 benzyna z przebiegiem 160tys km. Ostatnio zauwazylem przy wyprzedzaniu lub dodawaniu gazu auto sie krztusi jakby nie dostawalo paliwa.Podobno filtr paliwa znajduje sie w baku i nie podlega wymianie. CO JESZCZE POWINIENEM SPRAWDZIC , JAKA JEST PRZYCZYNA TAKIEGO ZACHOWANIA SAMOCHODU! czy jest to moze wina swiec ?

... sonda lambda na 90% , żeby "to" zdiagnozować potrzeba komputera diagnostycznego - niekoniecznie w ASO...

miałem takie objawy z almerą tino 1.8 i wtedy była to sonda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz się w wpiąć z czarny kabel z miernikiem i patrzyć co pokazuje ,,,pewnie na wysokich się przywiesza i pokazuje ubogo 0.2 0.3V i Ecu zalewa garki ,,,

]regulamin mówi wyraźnie na temat tytułu tematu !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Primere p12 2003r 1.8 benzyna z przebiegiem 160tys km. Ostatnio zauwazylem przy wyprzedzaniu lub dodawaniu gazu auto sie krztusi jakby nie dostawalo paliwa.Podobno filtr paliwa znajduje sie w baku i nie podlega wymianie. CO JESZCZE POWINIENEM SPRAWDZIC , JAKA JEST PRZYCZYNA TAKIEGO ZACHOWANIA SAMOCHODU! czy jest to moze wina swiec ?

 

U mnie wypaliła się masa w tylnej lampie i przy włączonym kierunkowskazie szarpało autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: filtr paliwa się wymienia, znajduje się pod tylną kanapą

secundo: odepnij klemy aku, najlepiej na całą noc, u mnie auto nie ciągło, jeździło jakby na 3 garach, zrobiłem reset i się unormowało, z tym że u mnie tak zareagował na zmianę pb98 na słabieńką (jak się domyślam) pb95 z BP ;P jeśli nie pomoże to tak jak koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinos29

miałem to samo w almerze.

Sprawdzilem moja primere i faktycznie szarpie autem tylko jak mam wlaczony kierunkowskaz. jak mam sprawdzic ta mase ewentualnie wymienic? obawiam sie ze Angole sobie z tym nie poradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem moja primere i faktycznie szarpie autem tylko jak mam wlaczony kierunkowskaz. jak mam sprawdzic ta mase ewentualnie wymienic? obawiam sie ze Angole sobie z tym nie poradza.

Jak rozbierzesz lampę to w kostce będzie dokładnie widać ,który pin jest wypalony.

Ja u siebie dołożyłem kawałek przewodu do wkładu lampy i przykręciłem do mocowania lampy ,tak,żeby był styk z masą auta.

Na wszelki wypadek zrobiłem tak w 2 lampach.

Pół godzinki i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Evil-Jacob

Widzę,że to stała choroba tego Nissanka ;) mam aktualnie to samo,dziś umówiony jestem na wymiane filtra paliwa,bo w moim przypadku w pośpiechu zatankowałem na stacji rodem z lat PRLu....mam nadzieję,że to pomoże.

 

Witam ponownie po jakimś czasie...

 

Filtra nie wymieniałem,ze względu,że podczas drogi do warsztatu zobaczyłem świecącą się lekko kontrolkę od światła przeciwgłowego tylnego a wcześniej czytałem powyższe posty-zdiagnozowałem sobie ową usterkę w moim Nissanie. Tak też było,a raczej nie było masy w lewej tylnej lampie,w której robiła się tzw. "choinka". Metoda naprawy taka sama jak w postach wyżej i wuala... działa ;)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...