Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak Check Engine


GeorgeGt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może właśnie chodzi o płytkę w przekaźniku pompy paliwa ,,

Tofu ale jak ja mu mówiłem że mam wszystko z drugiego autka to on mówi, że nie będzie pasować i że to będzie mnie kosztować 150 zł... czuję że chce wyciągnąć kasę na siłę.. gdzie jest ta płytka przekaźnika?, bo nie wierzę aby nie pasowała z P11 GT

ps. z tego co kojarzę to przekaźnik pompy jest połączony z ECU i jak uwalony to Check się nie zapali i auto nie dostaje paliwa

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja sie opieram na wiedzy z P10 z 96 zresztą połączenia były takie jak w p11

 

Ecu wysyła sygnał masowy na przekazniki :pompy paliwa : przekaznik zasilania ECU (przepływki i aparatu zapłonowego ) inny kanał to odpala tak wentyle chłodnicy

 

musisz znaleść który przekaznik odpowiada za pompe paliwa i tyle generalne te kosteczki działaja tak masz 4 kable jeden obwód (cienkie kable) to elektromagnes co jak dostanie 12v i mase(od ecu) to zamyka obwód grubych kabli i idzie prąd na pompe i inne ..

 

zobacz jaki kabel zasila pompe a potem patrz do którego przekaznika to idzie odłącz aku jak być miał miernik to łatwo sie sprawdza obwód który kabel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja sie opieram na wiedzy z P10 z 96 zresztą połączenia były takie jak w p11

 

Ecu wysyła sygnał masowy na przekazniki :pompy paliwa : przekaznik zasilania ECU (przepływki i aparatu zapłonowego ) inny kanał to odpala tak wentyle chłodnicy

 

musisz znaleść który przekaznik odpowiada za pompe paliwa i tyle generalne te kosteczki działaja tak masz 4 kable jeden obwód (cienkie kable) to elektromagnes co jak dostanie 12v i mase(od ecu) to zamyka obwód grubych kabli i idzie prąd na pompe i inne ..

 

zobacz jaki kabel zasila pompe a potem patrz do którego przekaznika to idzie odłącz aku jak być miał miernik to łatwo sie sprawdza obwód który kabel ...

dobra poszukam ale z elektryki jestem cieniutki, więc będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakupieniu miernika i lataniu po kabelkach znalazłem wadę a mianowicie zepsuty przekaźnik (pompa ma pierwszy przekaźnik po lewej stronie nad skrzynką bezpieczników ), i zaoszczędziłem 150 zł :) dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...