Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd Nissan Qashqai !!!


Gość Tomus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u kolegi Tomusa w serwisie podchodzi się do problemu źle spasowanej maski? Czy można dopasować maskę idealnie? Na czym polega regulacja tej wady?

Czy jest możliwość u kolegi idealnego dopasowania maski odpłatnie? - wolę zapłacić i mieć święty spokój niż użerać się w serwisie, który olewa gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dniu dzisiejszym byłem w serwisie Nissana /KMJ Kaszubowscy -Gdańsk/ i odmówiono korekty maski z powodu normy w której się mieści do 4 mm.Czy serwis jest zobowiązany do ustawienia maski prawidłowo nie patrząc na te + - 4mm?Sprawdzałem mój vin w tej chwili nie jest samochód w żadnej kampani ,ale fakt odstającej maski mnie denerwuje.Pisałem pisma do biura obsługi klienta z którego otrzymałem odpowiedz iż ASO w Gdańsku powinno załatwić sprawę.W ASO skończyło się na konsylium ,zdjęciach i stwierdzeniu że wszystko jest w normie.W chwili obecnej zastanawiam się jak dalej poprowadzić tą sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o "użeraniu się w serwisie" nie miałem na myśli serwisu, w którym kolega pracuje. Nie odebrałem jeszcze mojego Qashqaia, ale czytając posty osób, których samochody posiadają tą wadę, a zostali olani w serwisie - mina mi rzednie. Dlatego zastanawiam się co zrobić, gdy okaże się, że odebrany pojazd będzie miał źle spasowaną maskę. Rozważam możliwość regulacji maski w innym serwisie niż ten, w którym dokonałem zakupu.

 

...normy w której się mieści do 4 mm.

Dla mnie 4mm to nie norma, to fuszerka. Widziałem na placu wiele egzemplarzy QQ z idealnie spasowaną maską, czyli jednak ten typ tak nie ma. Ja chcę odebrać pojazd bez widocznych wad bo za taki zapłacę. Diler mi samochód sprzedaje, to niech zwróci uwagę czy nie dotarły do niego buble i nie wciska ich bezczelnie klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus a prawda to, jak zostało wcześniej napisane na forum, że cofnięcie maski uzyskuje się poprzez rozwiercenie jednych z otworów ?? Sposób może i dobry, jezeli skuteczny, ale jak słusznie zostało zauważone pozostaje kwestia "golizny lakierniczej" w tym miejscu i następnie możliwości rdzewienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój numer vin SJNFCAJ10U2034900 i przy okazji prosba o sprawdzenie z jakiego jest miesiąca /w serwisie KJM Kaszubowscy twierdzili że maja stary program i nie magą podać mi miesiaca produkcji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus prosiłbym Cię o sprawdzenie tych rzeczy o których pisał uzytkownik lechia.

Tzn czy pojazd jest objęty kampanią oraz z którego miesiąca produkcji pochodzi.

Nr podwozia: SJNJDNJ10U7002477

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój numer vin SJNFCAJ10U2034900 i przy okazji prosba o sprawdzenie z jakiego jest miesiąca /w serwisie KJM Kaszubowscy twierdzili że maja stary program i nie magą podać mi miesiaca produkcji/

 

Witam

 

Udało się mi w dniu dzisiejszym wykorzystać troche dobrej pogody i szybko wykonałem zdjęcia z wykorzystaniem suwmiarki-mam nadzieję że wystarczą .Trochę trudno jest odczytac wskazania ,ale różnica na kłach to 3,5 mm ,w obrysie leflektora przedniego góra 5mm

post-32523-1274266941,9843_thumb.jpg

post-32523-1274266966,8941_thumb.jpg

post-32523-1274266988,247_thumb.jpg

post-32523-1274267027,2998_thumb.jpg

post-32523-1274267051,8171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Tomus za zdjęcia i pamięć oraz informacje, i taka nasuwa mi się myśl że gdyby wszyscy serwisanci chcieli być tak pomocni to chętniej zostawialibyśmy naszą kasę w serwisach i podchodzili do nich z większym zaufaniem.

Też chciałem zapytać o cennik zarówno tych akcesoriów jak i montażu oraz jak to jest jeżeli zamawiałbym (czy można telefonicznie, mailem itp) a nie usmiecha mi się jechać tylko po to żeby zamówić i wpłacić zaliczkę.

A teraz gorące pytanie bo dziś się to stało :devil: zle zakryłem korkiem zbiorniczek płynu do spryskiwacza i korek mi diabli wzieli- jaka cena, macie, jak zamówić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zle zakryłem korkiem zbiorniczek płynu do spryskiwacza i korek mi diabli wzieli- jaka cena, macie, jak zamówić?

Nie zamawiaj jedź do serwisu to Ci to naprawią od ręki- dadzą nowy z bagnetem to nie wypadnie. TTTM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie przekazano mi, jako, że mam auto po liftingu, (po sprawdzeniu nr VIN), iż ta usterka jest już poprawiona...no cóż nie wystaje u mnie aż tak bardzo, i sprawdzałem z ciekawości w pozostałych egzemplarzach na placu jeszcze przed odbiorem auta..wszystkie miały podobnie wysuniętą maskę..więc chyba jest OK..jak powiedział kierownik serwisu szczelina a nie powinna być większa niż 4 mm..u mnie tak jest..ale czy to aby na pewno jest dobrze?? mellow.gif

 

Kilka słów na temat klapy bagażnika...Powiedźcie koledzy czy taka różnica jest dopuszczalna..byłem w serwisie ale już więcej nie można poprawić, tak orzeczono....pozostała chyba tylko opcja wymiany klapy bagażnika ale czy na pewno jest ona niezbędna..nie wygląda to źle, po prostu prawa strona od lewej to różnica ok 2mm.. i mam nadzieję, że woda nie będzie się wlewała... whistle.gif

post-31201-1274805942,868_thumb.jpg

post-31201-1274805950,4705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat klapy bagażnika...Powiedźcie koledzy czy taka różnica jest dopuszczalna..byłem w serwisie ale już więcej nie można poprawić, tak orzeczono....pozostała chyba tylko opcja wymiany klapy bagażnika ale czy na pewno jest ona niezbędna..nie wygląda to źle, po prostu prawa strona od lewej to różnica ok 2mm.. i mam nadzieję, że woda nie będzie się wlewała... :whistle:

 

Mam dokładnie tak samo. Ja rozumiem, że w fabryce aut mogą pracować niewidomi, ale nie na stanowisku kontroli jakości. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz gorące pytanie bo dziś się to stało :devil: zle zakryłem korkiem zbiorniczek płynu do spryskiwacza i korek mi diabli wzieli- jaka cena, macie, jak zamówić?

pozdrawiam

 

A mi kiedyś spadł przy wlewaniu płynu :( Na szczęście te osłonowe plastiki silnika daje się dosyć łatwo odchylić po odkręceniu paru wkrętów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo. Ja rozumiem, że w fabryce aut mogą pracować niewidomi, ale nie na stanowisku kontroli jakości. :angry:

 

Może jednak pracują...bo to jest jednak delikatnie mówiąc niedoróbka :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus jesli moge przypomnieć to miałeś zamieścić cennik akcesoriów wraz z kosztem montażu. Na allegro pojawiają się już podobne choć według mnie 600 zl za kawałk plastiku z przodu to zagranie poniżej pasa. Załączam linki tego co by mnie interesowało a także chciałem zapytać o przyciemnienie szyb bo czytam na tym forum iż naprawdę dobra folia wraz z robocizną to wydatek rzędu 500 zl

http://www.allegro.pl/item1053523735_oslona_zderzaka_nissan_qashqai_przod.html

http://www.allegro.pl/item1053523858_oslona_zderzaka_nissan_qashqai_tyl.html

http://www.allegro.pl/item1040869890_orurowanie_bok_boczne_nissan_qashqai.html

jeśli chodzi o orurowanie to interesuje mnie ten wzór.

z góry dzienks

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy QQ trzeba serwisować w Nissanie czy też można w serwisie innej marki. Czy gwaranacja będzie wtedy zachowana? Może ma ktoś już takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy QQ trzeba serwisować w Nissanie czy też można w serwisie innej marki. Czy gwaranacja będzie wtedy zachowana? Może ma ktoś już takie doświadczenia?

 

Artykuł z dziś, w tamacie o który pytasz a który innych może również zainteresuje. http://moto.onet.pl/1613285,1,ke-zapowiada-tansze-naprawy-samochodow,artykul.html

Edytowane przez dubik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomus jesli moge przypomnieć to miałeś zamieścić cennik akcesoriów wraz z kosztem montażu. Na allegro pojawiają się już podobne choć według mnie 600 zl za kawałk plastiku z przodu to zagranie poniżej pasa. Załączam linki tego co by mnie interesowało a także chciałem zapytać o przyciemnienie szyb bo czytam na tym forum iż naprawdę dobra folia wraz z robocizną to wydatek rzędu 500 zl

http://www.allegro.pl/item1053523735_oslona_zderzaka_nissan_qashqai_przod.html

http://www.allegro.pl/item1053523858_oslona_zderzaka_nissan_qashqai_tyl.html

http://www.allegro.pl/item1040869890_orurowanie_bok_boczne_nissan_qashqai.html

jeśli chodzi o orurowanie to interesuje mnie ten wzór.

z góry dzienks

pozdrawiam

 

Proponuje poszukać na e-bay. W Anglii akcesoria do QQ maja i po 2-3 razy taniej! M.in. znalazlem komplet nowych chlapaczy za 19Ł! Zamierzam zrobić niedługo większe zamówienie w sklepie na Wyspach, zastanawiam się tylko czy bezpośrednio wysyłkę do Polski skierować, czy przez znajomego w Londynie. Jeśli ktoś ze Sląska jest zainteresowany można połączyć zamówienie.

 

Sprzedawca:

http://shop.ebay.pl/hsc_701103/m.html?_nkw=nissan&_sacat=0&_odkw=qashqai&_osacat=0&bkBtn=&_trksid=m270

Edytowane przez danbam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

dziś na przeglądzie powiedziano mi, że mam do wymiany uszczelki pomiędzy kolektorem a drugim tłumikiem, objawia się to tym, że dodając gazu przy obrotach powyżej 2000 obrotów wydobywa się dziwny nieprzyjemny dźwięk, mam pytanie czy taka "wymiana" podlega gwarancji /auto ma 1rok i 4miesiące/, czy jednak koszt ok. 450 złotych będę musiał pokryć sam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś na przeglądzie powiedziano mi, że mam do wymiany uszczelki pomiędzy kolektorem a drugim tłumikiem, objawia się to tym, że dodając gazu przy obrotach powyżej 2000 obrotów wydobywa się dziwny nieprzyjemny dźwięk, mam pytanie czy taka "wymiana" podlega gwarancji /auto ma 1rok i 4miesiące/, czy jednak koszt ok. 450 złotych będę musiał pokryć sam.

 

pozdrawiam

 

Jezeli sie nie przysłużyłeś - w co wątpię- to przy 3 -letniej gwarancji twardo i bez kompromisu - naprawa gwarancyjna .Koledzy nie dajmy się !!!!!!!!!.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie przysłużyłeś - w co wątpię- to przy 3 -letniej gwarancji twardo i bez kompromisu - naprawa gwarancyjna .Koledzy nie dajmy się !!!!!!!!!.

dzięki bardzo,

zobaczymy czy serwis ma być dla Nas czy my wspierać serwis :-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam bardzo, ale zostałem poproszony o usunięcie postów Tomusa. Prośbę spełniłem i w związku z brakiem ładu i składu w tym temacie zamykam go.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...