Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szum w kabinie


ranger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Na innym forum wyczytałem, że dla Note dość charakterystyczne są różne dziwne dzwięki i szumy podczas jazdy z określonymi prędkościami. Na czym polegają te dziwne charakterystyczne dzwięki? Ja teraz podcas bądz co bądz wietrznej aury zaobserwowałem, że w kabinie dość mocno "szumi". Nie wiem czy to opony czy wiatr, ale dzwieki czasami są jak dla mnie dość uciążliwe. TTTM czy to u mnie coś nie tak?

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo hałasu robią olbrzymie lusterka zewnętrzne, ale za nic w świecie nie zamieniłbym ich na inne :rolleyes:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo hałasu robią olbrzymie lusterka zewnętrzne, ale za nic w świecie nie zamieniłbym ich na inne :rolleyes:

 

Tak myślałem, bo miałem wrażenie, że szum pojawiał się raz z jednej raz z drugiej strony w zalezności od wiatru ;). Ale faktycznie, podzielam Twoją opinię - lustera w Note są rewelacyjne - duże i mają ogromne pole widzenia. W ruchu miejskim rewelacja. Mam nadzieję że to właśnie lusterka a nie coś innego.

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szumu to robią co niektórzy wokół Note, :D ja tam panowie nie słyszę żadnych szumów...oczywiście ponad normę,bo przecież każde auto powoduje większy lub mniejszy opór powietrza.Jeżeli coś powoduje wzrost głośności wewnatrz to na pewno źle dolegające do słupka i dachu uszczelki drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys166

Miałem problem z szumem powietrza wyraźnie słyszalnym w czasie jazdy - wolno i szybko. Okazało się iż uszczelki nie dociskały wystarczająco. Po kilku wizytach w warsztacie i zbywaniu mnie - przy kolejnym przeglądzie okazało się, że można to naprawić. Poprawiono mi aż za bardzo bo teraz przy zamykaniu drzwi kierowcy tworzy się tak duże ciśnienie wewnątrz kabiny iż co 3-4 zamknięcie drzwi odskakują. Jak tylko jest uchylone okno lub otwarte inne drzwi - to z zamykaniem nie mam problemów nawet delikatnym. Pozostałe drzwi które nie były ruszane nie maja tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, to ładnie musieli drzwi dociągnąć do uczelki. Pytanie, jak długo uszelki wytrzymają z takim spaskowaniem...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drzwi do uszczelki tylko wyregulować docisk drzwi,uszczelkę masz wciśniętą w ramę drzwi i tu nic nie zmienisz,jedynie regulacja.Jak za daleko od słupka to bedzie gwizdać,musi być dociśnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drzwi do uszczelki tylko wyregulować docisk drzwi,uszczelkę masz wciśniętą w ramę drzwi i tu nic nie zmienisz,jedynie regulacja.Jak za daleko od słupka to bedzie gwizdać,musi być dociśnięte.

 

A jak się wykonuje taką regulację? Warto wiedzieć takie rzeczy :devil:. Mam nadzieję, że nie musi jej wykonywać ASO jak auto jest na gwarancji ;). Mam ochotę trochę poeksperymentować :shiftyninja:

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger nie radzę,można k.....y dostać,dla tego serwisy chyba tak podchodza.Regulacja jest chyba(bo w Note nie robiłem)tak jak w innych samochodach,tzn na słupkach masz delikatny owal otworów pozwalający na regulację w pionie ,a na drzwiach w poziomie pozwalający zwiększyć lub zmniejszyć docisk.Przestawiając zawias należy również pamiętać o zmianie ustawienia zaczepu zamka na słupku...jednym slowem błeeeeeeee!!!

Edytowane przez JACKO29
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys166

Były dwa miejsca gdzie były duże prześwity - jeden na progu, aż woda próbowała dostawać się do środka w czasie jazdy w deszczowe dni po trasie i drugi w okolicy głowy przy słupku - tam odległość do uszczelki była 5mm. ASO oczywiście ściemniało aż miło że mam wyczulony słuch itp., aż im kredą uszczelki obsmarowałem i pokazałem w jakich miejscach kreda nie odbita jest na drzwiach. W ASO najlepszy tekst jaki zwykle słyszałem to "Panu się tylko tak wydaje, ależ wszystko jest przecież ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na słupkach masz delikatny owal otworów pozwalający na regulację w pionie ,a na drzwiach w poziomie pozwalający zwiększyć lub zmniejszyć docisk.Przestawiając zawias należy również pamiętać o zmianie ustawienia zaczepu zamka na słupku...jednym slowem błeeeeeeee!!!

 

Dzięki, mam już wyobrażenie jak to może wyglądać. Wynika jednak z tego, że przy "zwiększaniu docisku" działamy tylko na drzwiach i ewentualnie na zaczepie zamka. Z czystej ciekawości przeanalizuję temat :P

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger ,a o jakim INNYM forum mówiłeś ze czytałeś o NOTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranger ,a o jakim INNYM forum mówiłeś ze czytałeś o NOTE?

 

JACKO, o tej konkretnej sprawie wyczytałem na forum nz .PL w wątku "Typowe usterki - TTTM - rozwiązywanie problemów". Sorry, że piszę dużymi, ale inaczej się nie da :shiftyninja:. Nie wiem czy użyłem właściwych słów określających to forum, ale właśnie tam.

Edytowane przez ranger
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...