Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile powinno wynosic napiecie sprawnej przeplywki w nissan almera tino 1.8 16v


Gość kono72

Rekomendowane odpowiedzi

ile powinno wynosic napiecie sprawnej przeplywki w nissan almera tino 1.8 16v . u mnie wynosi 2v. mechanik powiedzial ze to duzo za malo czyli ile powinno byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba

na wolnych 1-1.7V

2500 obr/min 1.5-2.1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś cyknąć fotkę i opisać jak to mierzyć? był gdzieś kiedyś temat ale nie było "obrazków" ale to droga zabawka i bałem się zrobić gdzieś zwarcia. Na tą chwilę moja działa raczej dobrze ale może warto by sprawdzić ?

Czasami ciut mi go przymula w dolnej części ma takie zawachanie jak "turbo dziura" w dieslu. U mnie jest ta bez wbudowanego czujnika temp. (starsza i ciu tańsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

poszukaj gdzieś dawałem rozpiskę wtyków, kolejność i wartości pomiaru,

 

jeżeli wtyczka jest taka sama jak w primerze, a podejrzewam, że tak to TU masz rozpiskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek05, u mnie też jest ta "turbo dziura" ale zawsze wydawało mi się, że to właśnie zmienne fazy rozrządu, które są odpowiedzialne w naszych silnikach za maksymalny dostępny moment obrotowy na niższych obrotach niż w klasycznych benzyniakach. Może ktoś z benzyniaków jeszcze potwierdzić? Najlepiej czuć to na pierwszym biegu kiedy mocniej ruszamy. Silnik do ok. 2.500 - 3.000obr/min ma jakby lekką zadyszkę i nagle dostaje kopa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie jeszcze swojemu traktorkowi po przyglądać, i jeszcze sie w niego wczuć (trochę za mało jeżdżę, i niemal nonstop na zimnym silniku). Jak do tej pory, to na 1,2,3-ce zbiera mi się żółwiowato (moze ja go za słabo/nisko kręcę), na zmiany pedału gazu reaguje na 4-ce. Nie mniej niedawno, podczas dłuższego pomykania po mnieście, jak ruszałem w którymś momencie z nie małym zdziwieniem i lekkim przerażeniem, zauważyłem, że skubaniec nagle "nienaturalnie" dostał kopa i jak nigdy wyrwał mi do przodu - normalnie szok. I podchodziło by mi to pod "turbo dziurę". Jak dotąd tylko raz coś takiego zaobserwowałem -ale jak wspominałem mało jezdże, i stosunkowo od niedawna, więc jeszcze muszę go wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...