Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 2004r 2,2dci Klimatronik zwariował..


Gość Floydoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Floydoo

Mam problem w moim trailu takowy iż, zdemontowałem panel środkowy by wymienić radio, robiłem to bardzo ostrożnie żeby nic nie sknocić, po zdemontowaniu okazało się ze muszę mieć przejściówkę do radia na ISO, wiec złożyłem wszystko z powrotem jak było i pojechałem do pracy, po drodze zauważyłem ze klima nie działa, po dokładniejszym oblokaniu bolączki mojego nissana okazują się następujące objawy:

Po włączeniu kluczyka w pozycje zapłonu wszystko włącza się normalnie i cały klimatronik funkcjonuje normalnie przez ok. 3s, potem wszystko się wyłącza i przechodzi tak jakby w stan czuwania, nie reagując na pokrętła tylko w miarę kręcenia zapalają się żarówki od klimy lub obiegów.

 

Wniosek : zgłupiałem :( Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wygląda jakby było jakieś zwarcie, polecam rozebrać jeszcze raz konsole i popatrzyć na przewody, sprawdź bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Floydoo

sprawdzilem wszystkie kable, wszystkie bezpieczniki i wszystko co jest z tym zwiazane a co mozna manualnie sprawdzic, nawet rozlaczylem akumulator na noc, ale jedyne co pomoglo to tyle ze czujniki parkowania zaczely znowu dzialac (za tym akurat nie tesknilem) a klimatronik nic... ciagle ten sam objaw.

Wczoraj chlopaczek podlaczal sie do kompa ale jego skanery nie mialy programu do diagnozy klimatronika w nissanie, jedynie mogl zdiagnozowac silnik.

Wiec dalej jestem w punkcie wyjscia, zostal mi chyba tylko serwis nissana - koszt nie maly, bo jak ktos sie przyjrzal to mieszkam w Norwegii, no ale coz pozyjemy zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w moim trailu takowy iż, zdemontowałem panel środkowy by wymienić radio, robiłem to bardzo ostrożnie żeby nic nie sknocić, po zdemontowaniu okazało się ze muszę mieć przejściówkę do radia na ISO, wiec złożyłem wszystko z powrotem jak było i pojechałem do pracy, po drodze zauważyłem ze klima nie działa, po dokładniejszym oblokaniu bolączki mojego nissana okazują się następujące objawy:

Po włączeniu kluczyka w pozycje zapłonu wszystko włącza się normalnie i cały klimatronik funkcjonuje normalnie przez ok. 3s, potem wszystko się wyłącza i przechodzi tak jakby w stan czuwania, nie reagując na pokrętła tylko w miarę kręcenia zapalają się żarówki od klimy lub obiegów.

 

Wniosek : zgłupiałem :( Pomóżcie

Cześć, nie jestem fachowcem ale i on miał by problem z diagnozą, może odłącz radio i sprawdź zachowanie klimy. Może rozłączenie sprawiło wysłanie jakiegoś sygnału i komputer coś sobie pomyślał (tylko co ?).Ważne żebyś ty nie zgłupiał, pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Floydoo

Cześć, nie jestem fachowcem ale i on miał by problem z diagnozą, może odłącz radio i sprawdź zachowanie klimy. Może rozłączenie sprawiło wysłanie jakiegoś sygnału i komputer coś sobie pomyślał (tylko co ?).Ważne żebyś ty nie zgłupiał, pozdrowienia.

 

odlaczalem i kombinowalem na wszystkie mozliwe sposoby, teraz zalozylem spowrotem oryginalne radio i nic, zostal tylko serwis wiec musze poczekac na diagnoze serwisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wykonaj procedure testowa klimatyzacji, opis znajdziesz na necie.

po pierwsze:

to nie zwariowala klimatyzacja tylko klimatronik,

a po drugie to juz naprawilem, poprzez drobna podpowiedz i prosta czynnosc

 

nalezy rozlaczyc aku na noc, a do tego klimatronik ustawic na OFF potem podlaczyc aku i pojezdzic jakis czas z klimatronikiem w pozycji OFF, nastepnie wlaczyc i dziala, bynajmniej u mnie :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...