Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

swap silnika w P10


Gość marlas666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlas666

Witam

 

mam pytanko do was czy jest sens zmienic silnik w p10 z 2.0d na silnik z p10 gt ?? zalezy mi na tym bo te zamulanie już mnie doprowadza do depresji:(

prosze powiedzcie co trzeba zrobić żeby było wszysko ok i czy wogle da sie czy lepiej szukać gt ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko

elektryka (cała wiązka z przodu)

komputer

skrzynia biegów

tak mi się wydaje bo to zamiana diesla na bena

proponuję szukać gt lub zwykłej 2.0de (103kW) i podrasować wydech wałki i będzie git, mniejszy koszt, tak mi się wydaje i od początku oryginał w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wypowiem się, ale krzepiąco nie będzie

 

To co napisał kolega DINO +:

 

-zbiornik paliwa z pompą + przewody;

-hamulce, bo zmiana z 75KM na 150KM bez wymiany tego elementu to samobójstwo. Dodatkowo GT ma z tyłu tarcze, diesel bębny;

-pompa hamulcowa;

-wspomaganie;

-zawieszenie, żeby się dało jeździć;

-na 99% mocowania silnika - na pewno poduszki, a możliwe, że trzeba przespawać łapy na nadwoziu

-zegary, chociaż można je podciągnąć pod całość elektryki.

-koła/opony - w zależności od tego co masz teraz. Hamulce z GT nie wejdą z pewnością do felgi 13", 14" możliwe że też nie.

 

 

Lepiej zrobić jak wyżej - sprzedać jeden kupić drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marlas666

tak nawiasem to u mnie z tyłu sa tarcze :) a felgi mam 15" :) no ale jężeli tak mówicie to raczej sie nie opłaca :( to może ktoś ma GT do sprzedania ?? tanio :) albo wie kto może mieć do sprzedania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów na badaniu technicznym ? W końcu zmienia sie sposób zasilania z ON na PB ?;>

 

To akurat nie jest problem. Jedziesz na okręgową stację kontroli pojazdów i dostajesz kwitek potwierdzający dokonanie zmian konstrukcyjnych pojazdu. Można zmienić ilość miejsc w aucie, rodzaj zasilania itd. Przeróbki muszą spełniać pewne normy i jeśli tak się dzieje dostajesz kwitek, idziesz do odpowiedniego urzędu i wbijają zmiany w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest problem. Jedziesz na okręgową stację kontroli pojazdów i dostajesz kwitek potwierdzający dokonanie zmian konstrukcyjnych pojazdu. Można zmienić ilość miejsc w aucie, rodzaj zasilania itd. Przeróbki muszą spełniać pewne normy i jeśli tak się dzieje dostajesz kwitek, idziesz do odpowiedniego urzędu i wbijają zmiany w DR.

a tego to nie wiedziałem powiem kuzynowi bo mu poraz 5 ty szczeliła uszczelka pod głow w 2.0 d może przejdzie na 1.6

 

a kolega mogłby przejsc na 1.6 skrzynia zostaje heble bym nie ruszał ecu i wiązka ...a zbiornik .... a nie da sie podmienić wkońcu w Dizlu jest pływak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup GT, jak znajdziesz - będzie taniej. 7000 powinno wystarczyć.Po co się mordować.

Ja doznałem szoku jak GT do domu przyprowadzałem, a później VE i full odlot :devil:

Edytowane przez xtomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marlas666

xtomek dobrze powiedziałeś jak znajde :( tylko żnajść nic nie moge :/ może wy wiecie kto ma ?? a jak nie to kto ma silnik i wszystko co potrzebne do przekładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...