Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki interfejs ??


walti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

W tym miejscu pragnę umieścić link do strony, na której każdy może sprawdzić jaki system jest zainstalowany w jego samochodzie oraz czym go diagnozować.

http://www.obd-2.de/tech_kom.php

Wystarczy tylko podać markę pojazdu i rok produkcji i nacisnąć przycisk ASK. Wyskoczy lista pojazdów z opisem systemów i zalecanym softem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno nie dopracowana ta stronka. Według niej Nissany od rocznika 1995 można zeskanować za pomocą ELM327 (niemożliwe). Poza tym listy fejsów są okrojone. Moim zdaniem stronka raczej pokazuje jakie fejsy ma dana firma do zaoferowania dla podanych. samochodów (w tym niektóre fejsy nie współpracują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeszcze nie trafiłem na samochód, który miałby inny system niż podany na stronie.

Ale jeżeli ktoś coś takiego "ustrzeli" to niech zakomunikuje o tym w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a moze ktoś ma gdzieś jakie powinny być ustawienia na właściwościach elma, do pracy z poszczególnymi programami, mój bez problemu łączy się ze scantolem i pcmscan, ale z resztą programów już jest problem bo zrywa połączenie, a może mozna uruchomić Vaga z linią can ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dino: VAG z linią CAN jako sam interfejs do komunikacji powinien działać. Problem jeśli wystąpi to tylko po stronie oprogramowania. Tak naprawdę to jeszcze nikt nie napisał nawet jednego sensownego programu, który wykorzystywał by standard OBDII i łączył się z wszystkim a jakby nie patrzeć to ten standard obowiązuje ładnych pare lat. Można więc wnioskować, że albo producenci sterowników nie dostosowują się  do standardu(co stwarza problem programistom), albo nie znalazł się chętny do napisania programu pozwalającego wykorzystac możliwości owego standardu (u mnie jak narazie pisanie idzie strasznie wolno). 

 

Można, by powiedzieć, że ELM327 skanuje i robi wszystko (bo sam jako interfejs spełnia swoje wymagania), ale nie ma jeszcze oprogramowania, które pozwalało by na pełne wykorzystanie możliwości komunikacji ze sterownikiem. 

 

Najlepszy obecnie sposób to testować wszystkie możliwe oprogramowania (niezależnie od samochodu) i znaleźć takie które zaspokoi nasze potrzeby (VAG z linią Can wydaje się być najbardziej stosowny do tych operacji).

 

Napisz może jakie masz programy i jakie testowałeś. Ja mam pewien zbiór programów (całkiem pokaźny) działających z ELM327 a także z innymi fejsami. Jak będzie trzeba to wrzuce to gdzies.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do sugestii drago256. Również mam elm-a i np. z Mondeo '97 chodził bez problemu (pcmscan-z nakładką do Forda, scanxl, proscan, itp).

Myślę jednak, że problem tkwi w producentach pojazdów - teraz mam np. Renault z 2001 i komunikuje się z elm ale w BARDZO ograniczonym zakresie (kody błędów-nie do końca prawdziwe-plus 4 parametry pracy silnika).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do sugestii drago256. Również mam elm-a i np. z Mondeo '97 chodził bez problemu (pcmscan-z nakładką do Forda, scanxl, proscan, itp).

Myślę jednak, że problem tkwi w producentach pojazdów - teraz mam np. Renault z 2001 i komunikuje się z elm ale w BARDZO ograniczonym zakresie (kody błędów-nie do końca prawdziwe-plus 4 parametry pracy silnika).

Pozdro.

 

a możesz podesłać tą nakładkę do forda?? żonka ma pumę 99r i w żaden sposób nie mogę się z nią połączyć :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Generalnie programy mam poinstalowane na laptopie, ale poszukam i pomyślimy jak to przesłać.

Daj na pw adres mailowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...