Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opony Dunlop ST20


x-trailowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Nissana X-trail.

 

To mój pierwszy post na tym forum, ale przyznam że od czasu do czasu przegladam watki.

Do rejestracji na forum przyczynił się fakt że mam do zaoferowania używane oponki Dunlop.

 

Krótka historia/opis opon:

 

Oponki fabrycznie zamontowane były w X-trailu z końca 2008r. do zimy przebieg około 2000km (w zimie już opony zimowe Pirelli)

W sezonie letnim 2009 pojeździły do niefortunnego zdarzenia na Węgrzech gdzie jedna z przednich opon została trwale uszkodzona.

Niestety na Węgrzech nie udało się kupić takich Dunlopów i zostały założone opony Toyo na przednia oś (a na letni sezon 2010 tył również został obuty w Toyo).

 

Dane opon:

 

Dwie sztuki opon które jeździły na tylnej osi plus jedna opona z przedniej osi (druga z przedniej osi jak pisałem nie nadawała się już do użytku)

 

Dunlop ST20 Grandtrek

215/60R17 96H

Z oznaczeń na oponie wnioskuję że data produkcji to 0308 (3 tydzień 2008 jak się nie mylę)

Przebieg opon szacuję na około 8000km

 

 

Pytanie do was, zobaczcie na zdjęcia bieżnika opon(chodzi o opony jeżdżace na tylnej osi), widoczne jest ich większe zużycie na krawędzi (jak były założone to wewnętrzna ich część)

Zaraz po zimie jak zakładane były nowe tylne opony Toyo została sprawdzona geometria zawieszenia (badanie nie wykazało zmian - wszystko OK)

Czy wasze opony w X-trailach też wykazuja szybsze zużycie na wewnętrznych częściach opon tylnej osi?

 

 

Wracajac do tematu, cena za opony nie będzie wygórowana, chętnych proszę o kontakt na priv.

Jeżeli będzie ktoś z okolic Katowic to zapraszam na oględziny i odbiór osobisty, dla chętnego z dalszego zakatka kraju myślę że kurier też wchodzi w grę.

Opony jeszcze nie były wystawiane na aukcjach, ponieważ chciałem najpierw zaprezentować je na forum dla Was.

 

Mam nadzieję że nie naruszam tym postem zasad forum.

 

Pozdrawiam

post-33812-1274180471,9341_thumb.jpg

post-33812-1274181933,8812_thumb.jpg

post-33812-1274180552,0349_thumb.jpg

post-33812-1274180571,3658_thumb.jpg

post-33812-1274180581,9305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cena za oponki jest do ustalenia z zainteresowanym, wysłałem do Ciebie prywatna wiadomość na skrzynkę.

Oponki dalej czekają na nowego użytkownika.

Dodam jeszcze że oponki są przeznaczone na felgę 17" (zainteresowanych proszę o dokładne sprawdzenie parametrów opon jakich potrzebują)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...