Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird]


Gość Michalllo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michalllo

Witam dzisiaj oglądałem Nissana Bluebirda mojego przyrodniego brata rocznik 1987

Najpierw zajrzałem do wnetrza i tu pierwszy szok "pełna elektryka" włacznie z lusterkami.

Nastepnie nie oparłem sie pokusie zajrzenia pod maskę, a tam 2 litrowy silnik oznaczony na kolektorze dolotowym EGI. Pierwsze co mi sie rzuciło w oczy to że koletory wydechowe miał po dwóch stronach głowicy, dwa wewnetrzne cylindry po jednej stronie dwa skrajne po drugiej stronie. Pozniej zaczełem szukać gaznika i tu kolejny szok Wielopunktowy wtrysk paliwa

Patrze dalej i własnym oczom nie wierze rząd swiec po jednej stronie głowicy i drugi rząd po drugiej stronie głowicy, a z kopułki wychodzi 8 przewodów wysokiego napięcia (a pamietam jak Alfa w latach dziewiedziesiatych sie chwaliła nowatorskim systemem "twin spark")

Głowica mysle po rozmiarze była 8 zaworowa.

Nie wiem czy to normalne czy one tak miały niestety nie miałem czasu zbyt długo sie przyglądać.

Ciekaw jestem jak to z tym autem jest czy to normalny silnik czy jakaś wersja specjalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalna wersja a silnik ma oznaczenie CA20E

 

The SOHC 2.0 L (1974 cc) CA20E produces 115 hp (84 kW) and 108 lb·ft (146 Nm). Bore is 3.33 in (84.5 mm) and stroke is 3.46 in (88 mm). It was used from August, 1981 through 1991. Fuel was delivered via Multiport Fuel Injection. Dual sparkplugs per cylinder were used in some variants of this engine for enhanced combustion efficiency, and to combat poor head design.

 

W Bluebirdach produkowanych na rynek europejski były jeszcze silniki 1.6 (nie wiem jakie oznaczenie), 1.8 CA18DE, 1.8 CA18ET i 2.0 diesel LD20.

 

Najbardziej specjalne wersje to te z silnikami CA18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...