Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z kontrolką silnika, brak mocy 3.0 Di


Gość mwasilewski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mwasilewski

Witam. Mam problem z Patrolem 3,0 D 2000r. Po zapaleniu i dodawaniu gazu zapala sie kontrolka silnika i zarazem jest brak reakcji na gaz silnik nie wchodzi na obroty. Prosze doradżcie coś.

Edytowane przez mati4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o objawach ...

 

Zacznij od sprawdzenia filtra paliwa i powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainwestować 30 - 50 zł i podłączyć go pod komputer w celu zdiagnozowania. Jeśli pali się check engine ECU wskaże błędy.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check engine świadczy, że właśnie pokazuje. Być może przeszedł tylko w tryb awaryjny. Filtry odpadają, ponieważ check engine jest podpięte pod sterowanie silnikiem. Przy zapchanym filtrze paliwa nie wchodziłby na obroty ale nie paliłaby się kontrolka.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwasilewski

Nie mam mozliwosci podlaczenia do komputera bo do serwisu mam daleko a patrol zepsuty. Filtry są nowe niedawno wymieniane.

Jak dodaje gazu to zapala sie ta kontrolka silnika.

Edytowane przez mati4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz jechać do serwisu. Poszukaj chłopaków zajmujących się kasowaniem błędów. Jest sporo takich warsztatów, bo dziś wszystko na elektronice - począwszy od cofania liczników do kasowania inspekcji. Przyjadą na miejsce z laptopem. Uprzedź tylko żeby mięli odpowiednie złącze lub przejściówkę. Jak się podepną niech wejdą na sterowanie silnikiem i zczytają błędy. Jeśli nie będą potrafili rozkodować daj znać, to sprawdzę.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwasilewski

Z rury dmucha spalinami. A mozna gdzies te złacze do latopa mozna kupic? Za ile? Gdzie? Czy wtedy bede mógł sam czytac błedy?

 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Sam sie naprawił. Dziś odpaliłem i działa bez problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze to za mało. Trzeba jeszcze mieć softa i trochę się na tym znać. Jeśli się "naprawił", to podjedź do serwisu - niech podłączą pod kompa i sprawdzą co było, bo może się znowu zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwasilewski

Coś gdzieś słyszałem, że to może byc temat padniętego pedału gazu. Ot poprostu styki wyrobiły się i nie było informacji do kompa o dodaniu gazu w pewnym zakresie obrotów....

 

Byłem na komputerze. Przyczyną jest awaria czujnika połozenia pedału przyspieszenia numer błędu: 43. Obecnie wszystko jest OK. Byłem w serwisie taki czujnik kosztuje 3100 zł. Czy to jest napawialne? Gdzie kupie taniej? Co sądzicie o części używanej i gdzie jej szukać? Diagnozujący poradził żebym przeczyścić styki w kostkach. Co o tym sądzicie, jeżeli wszysto działa?

Edytowane przez mati4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo, co diagnozujący - przeczyścić styki. Czujniki raczej się nie psują. Używkę z rozbitka można kupić pewnie za 50 - 100 zł. Jak nadal będą problemy daj znać, to zajrzę do instrukcji, co tam piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że gdyby było trzeba, to załatwię za 100 w Lublinie.

Edytowane przez Niebora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwasilewski

Dzisiaj jezdzilem autkiem wszystko ok. Jutro bede czyscił styki, jak myslicie lepiej mechnicznie czy psiknac odrdzewiaczem czy WD-40? Jak beda problemy to bede pisał. Gdzie moge poczytac o ty czujniku? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...