Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana sprzęgiełka piasty w patrolu Y61


patrolY61warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

padło mi jedno ze sprzęgiełek piasty przedniej w patrolu Y61 (2,8 TD 1998).

Kupiłem nowy komplet firmy AVM (model AVM445).

Wymieniłem w warsztacie.

I... dopiero wtedy dotarło do mnie, że mam zamontowane sprzęgiełka MANUALNE!

Wiem, wiem... gapa ze mnie :-))

I tutaj rodzi się pytanie (przeczytałem chyba wszystkie posty na temat sprzęgiełek na tym forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi).

Czy chcąc przełączyć napęd z 4H na 2H muszę analogicznie jak w samochodzie z automatycznymi sprzęgiełkami wrzucić bieg wsteczny i cofnąć się aż zgaśnie kontrolna 4x4?

Dla jasności wyjaśnię łopatologicznie.

Jadę z załączonymi sprzęgiełkami w pozycji 2x4.

Zatrzymuje samochód.

Przełączam ręcznie sprzęgiełka piast do pozycji 4x4.

Przełączam dźwignię napędów w środku samochodu na pozycję 4H lub 4L.

Po pewnym czasie zatrzymuję samochód i chcę przełączyć się na napęd tylko na tylną oś.

Czy po przestawieniu dźwigni z pozycji 4H na pozycję 2H powinienem przejechać kawałek do tyłu? (cały czas mam sprzęgiełka w piastach w pozycji 4x4).

 

Drugie pytanie brzmi: czy w ogóle jakaś firma produkuje zamienniki sprzęgiełek w wersji AUTO tak jak w oryginałach?

A może ktoś naprawia uszkodzone automaty?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje rozłącza się je manualnie czyli kluczem. Nie trzeba cofać, przekręcasz i tyle. Trzeba było kupić używki z rozbitka. Jakby co, to wiem kto ma w Lublinie. Będę się z nim widział w poniedziałek, to mogę zapytać. Jaki był koszt tych manualnych ?

 

Dla pewności, jak rozłączysz sprzęgiełka i zmienisz z 4H na 2H, sprawdź czy podczas jazdy kręci się przedni wał. Jeśli półośki są rozłączone wał nie będzie się obracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Przetestowałem, już zapominalstwo przy jeździe z manualnymi sprzęgiełkami - zagrzebałem się na polnej drodze :-)

Odkopałem samochód szpadelkiem i doznałem olśnienia - przecież mam nie włączoną przednią oś! :-))

Włączyłem 4x4 i wyjechałem bez problemu...

W zawiązku z czym zastanawiam się jednak nad powrotem do automatów.

Gdybyś miał informacje na temat tych użytków to polecam się pamięci - chętnie info na priv.

Te sprzęgiełka, które kupiłem kosztowały 496 zł w firmie www.wyprawa4x4.pl w Sulejówku koło Warszawy.

Kupiłem wersję "regular" - nie wzmocnioną.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz namiary na gostka z Lublina:

AUTO CZĘŚCI UŻYWANE FORD OPEL, Lublin, ul. Głuska 3 Tel. 0-81 744-19-06, 0604-42-85-97

Ma rozbitego przodem Patrola z roku 1999 (silnik 2,8). Cały tylny most z drążkami, zaciskami, ładnymi tarczami, bez czujników ABS sprzedał za 1500 zł. Poszedł mu też silnik, koła i siedzenia. Mówił, że przedni chce sprzedać w całości ale jeśli nie będzie miał klienta, to pewnie sprzedałby i same sprzęgiełka. Tarcze są prawie nowe. Tylny most był w porządku - zalany świeżym olejem, nie rozgracony. Ja kalkulowałbym następująco: 500 zł drążki, 500 mechanizm różnicowy z obudową, 500 półośki z łożyskami, sprzęgiełkami, tarczami i zaciskami. Pojechałbym osobiście żeby zdemontować i sprawdzić. Gdybyś się z nim dogadał, to ja chętnie wezmę obie tarcze za 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za namiary.

Dzwoniłem, ale tak jak napisałeś, właściciel chce sprzedać przednie zawieszenie w całości.

Poczekam, może z czasem zdecyduje się je rozkompletować?

 

A... mam jeszcze jedno pytanie, ciągle te automatyczne sprzęgielka nie dają mi spokoju.

Czy ktoś ma doświadczenie z takimi oto zamiennikami?

 

http://wyciagarki.pl/sklep/product_info.php/products_id/600

 

http://www.moto.allegro.pl/item1054065411_sprzegielka_automatyczne_nissan_patrol_gr_y61.html

 

Firmy YAC - czy działają poprawnie i jak wygląda ich żywotność?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...