Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik VSS Vehicle Speed Sensor


Gość Saint88

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy w Terrano I z silnikiem benzynowym jest czujnik VSS (VEhicle Speed Sensor)?

Bardzo proszę o pomoc !

 

czy chodzi ci o prądnicę tachometryczną do prędkościomierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saint88

hmmm... no nie wiem czy o to chodzi o co zapytałeś... chce sobie zamontować pewien moduł i w jego instrukcji jest napisane tak "Instalacja modułu polega na podłączeniu czterech

przewodów: dwa przewody zasilania, sygnał sterujący jednym

wtryskiwaczem oraz sygnał z czujnika prędkości VSS (vehicle

speed sensor).

Sygnał prędkości najwygodniej jest pobrać z wiązki idącej z

czujnika VSS do jednostki sterujące ECU lub do wskaźników

(nie zakłuci to działania fabrycznego prędkościomierza). U

niektórych producentów pojazdów sygnał prędkości jest takŜe

dostępny na kostce radio-odtwarzacza gdzie wykorzystywany

jest do automatycznej regulacji głośności (GALA).

Podłączenie do obwodu jednego z wtryskiwaczy najlepiej

dokonać w pobliŜu jednostki sterującej ECU."

 

a więc jakieś ECU albo ECCS bo to podobno jest w Nissanach... już kurde nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam d21 i TD, więc sytuacja wygląda trochę inaczej. ostatnio walczyłem trochę z czujnikiem prędkości, zakładam że d21 i Terrano 1 to prawie to samo więc, wygląda ze to o to chodzi, czujnik siedzi w reduktorze (gabarytowo to co wystaje wygląda jak bateria R20), wychodzi z niego przewód z dwoma żyłami, który idzie bezpośrednio de zegarów, w manualnu powinieneś móc znaleźć gdzie to idzie, które to złącza, u mnie przewody idą do dwóch rożnych wtyczek, rezystancja pomiędzy dwoma kablami z odpiętymi zegarami powinna być około 250Ω i tak możesz sprawdzić czy to na pewno te kable.post-27068-1275200561,8998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik jest z prawej strony, wystarczy się schylić i widać go, wiem ze w niektórych wersjach były linki, trzeba zerknąć czy wychodzi z niego przewód czy linka i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...