Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ogrzewanie tylnej szyby - podswitlenie dmuchawy??


Gość jaranton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaranton

Witam wszystkich użytkowników Alemrki Tino

 

W związku z tym, ze nie działało mi pokrętło ciepło/zimno (kabelek się odczepił), rozebrałem cały kokpit i przyczepiłem dziada :)

Chciałem przy okazji zerknąć na ogrzewanie tylnej szyby, bo chyba mi nie działa.

I tutaj mam kilka pytań:

Czy przycisk od ogrzewanie tylnej szyby powinien wracać na miejsce po naciśnięciu, czy powinien zostać wciśnięty (u mnie wraca na miejsce)

Przy wciskaniu nie zapala się światełko na tym przycisku. Spalona żaróweczka??

Jak się tam dostać? Czy muszę rozkręcać wszystko od góry?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Aha moje autko ma silnik 2.2 Di, rok 2000, klima manualna.

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Witam wszystkich użytkowników Alemrki Tino

 

W związku z tym, ze nie działało mi pokrętło ciepło/zimno (kabelek się odczepił), rozebrałem cały kokpit i przyczepiłem dziada :)

Chciałem przy okazji zerknąć na ogrzewanie tylnej szyby, bo chyba mi nie działa.

I tutaj mam kilka pytań:

Czy przycisk od ogrzewanie tylnej szyby powinien wracać na miejsce po naciśnięciu, czy powinien zostać wciśnięty (u mnie wraca na miejsce)

Przy wciskaniu nie zapala się światełko na tym przycisku. Spalona żaróweczka??

Jak się tam dostać? Czy muszę rozkręcać wszystko od góry?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Aha moje autko ma silnik 2.2 Di, rok 2000, klima manualna.

 

Pozdrawiam

Jarek

Po włączeniu ogrzewania tylnej szyby przycisk zostaje wciśnięty i zapala się czerwona lampka.Niektóre modele mają również podgrzewane lusterka, które załączają się tym przyciskiem razem z ogrzewaniem tylnej szyby.Jeżeli ci się nie blokuje po naciśnięciu prawdopodobnie jest uszkodzony.Co do wymiany to chyba trzeba wymieniać cały panel.Z tego co widziałem jak rozbierałem u siebie to jest ewentualnie możliwość wymiany samej diody w przycisku (R3).Panel demontuje się dosyć łatwo tylko trzeba porozkręcać trochę śrubek,które trzymają inne części deski.U mnie magik przede mną próbował wyciągnąć bez demontażu tych osłon i tylko pokancerował wszystko.Na allegro mają takie panele ale duża ich część jest z anglików,a nie wiem czy będzie pasować do europejskiej wersji.Trzeba uważać angliki mają wszystkie pokrętła i przyciski odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaranton

Dzieki za odpowiedz.

Tych śrubek jest jednak trochę, a dziś już nie mam czasu wiec wszystko ładnie skręciłem (tylko jedna śrubka została), a w weekend jak pogoda pozwoli postaram się rozkręcić całość, tylko muszę jakiś porządne narzędzia kupić bo te moje to maja jakość Tesco.

Mam nadzieje, ze nie będę musiał wymieniać całego panelu.

Jak chce wyjąc panel to rozumiem, ze muszę odczepić dwie linki i parę kabelków od niego.

 

PS. Ja właśnie jeżdżę anglikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Dzieki za odpowiedz.

Tych śrubek jest jednak trochę, a dziś już nie mam czasu wiec wszystko ładnie skręciłem (tylko jedna śrubka została), a w weekend jak pogoda pozwoli postaram się rozkręcić całość, tylko muszę jakiś porządne narzędzia kupić bo te moje to maja jakość Tesco.

Mam nadzieje, ze nie będę musiał wymieniać całego panelu.

Jak chce wyjąc panel to rozumiem, ze muszę odczepić dwie linki i parę kabelków od niego.

 

PS. Ja właśnie jeżdżę anglikiem :)

 

Trza było tak od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Ja właśnie jeżdżę anglikiem :)

 

To jeśli można prosić w imieniu forumowiczów cyknij kilka fotek tego panelu - szczególnie od środka. Obadamy czy jest sens kupić taki do wersji typowo europejskiej. Bo ten panel od "angola" jest dość często na alledrogo za ok. 150-200 a oryginał w salonie cos koło 950zł :( a może sie zdarzyć że ktoś nie będzie miał wyboru (polamane plastiki w środku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam grypę ale żeby mi tak leki w głowie pomieszały ?!?! Przecież tu kierownicę ktoś przestawił albo zdjęcie odwrotne jakieś :P:dribble:

 

Tak zależy nam na fotkach panelu, szczególnie od wnetrza o "plecki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem tylko u mnie na poczatku przycisk dzialal prawidlowo ale poprzedni wlasciciel wcisnal troche diode do srodka, po kilku miesiacach ta dioda calkiem wpadla do srodka i zablokowala mechanizm przycisku, czyli nie bylo widac wogole swiatelka i przycisk nie dzialal poprawnie, czesto nie moglem wlaczyc ogrzewania. Chcac nie chcac musialem rozebrac cale ustrojstwo. Jest z tym troche grzebaniny bo trzeba rozkrecic sporo elementow i najgorsze dostac sie do wnetrza przycisku ale dalem rade, Wcisnalem diode spowrotem na miejsce, zabezpieczylem kropelka, poskladalem i dziala do dzis bez zarzutow. Mozliwe, ze u Ciebie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he ta dioda to chyba jakaś felerna. Moja też była odklejona jak kupiłem ale wszystko działało, z tym że była jeszcze prawie na swoim miejscu ponieważ nie miałem ochoty na rokręcanie całej konsolki wpadłem na pewien pomysł. Wziąłem cieniutką plastikową rureczkę taką o średnicy ok. 2 mm (np. od aplikatora jakiegoś sprey typu WD40)naniosłem klej kropelkę i dotknąłem diody - chwyciło. Następnie naniosłem trochę kropelki w okolice otworku w którym powinna być i dociągnąłem diodę wcześniej doklejoną rureczką - za drugim razem chwyciło i tak mam już z 2 latka :shifty: Co prawda środek diody troszkę sie zmatowił ale jest taka mała że właściwie to nie ma znaczenia.

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaranton

Wczoraj trochę postukałem w ten przycisk i faktycznie ten plastik wleciał do środka. Także w sobotę czeka mnie masa rozkręcania. Czy, żeby się to ustrojstwo wyciągnąć muszę wyciągać też radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Wczoraj trochę postukałem w ten przycisk i faktycznie ten plastik wleciał do środka. Także w sobotę czeka mnie masa rozkręcania. Czy, żeby się to ustrojstwo wyciągnąć muszę wyciągać też radio?

 

Nie musisz. Po rozkręceniu wszystko wychodzi dołem.Górą nie ma opcji żeby wyciągnąć ten panel.

Tak nawiasem widziałem na alegro euro panel za 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...