Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Robimy ze starej nową wycieraczkę bezramkową


Dar1962

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj obejrzałem dokładnie jak zbudowane są tym razem przednie wycieraczki - mam bezramkowe Valeo (podejrzewam,że wycieraczki bezramkowe innych producentów zbudowane są podobnie?). Okazuje się,że sztywny grzbiet wykonany twardej,sprężystej gumy od strony szyby posiada szczelinę-prowadnicę, w której z pewnym luzem (ok 8 mm) przesuwa się normalne,standardowe miękkie piórko stanowiące część roboczą pracującą po szybie. Wycieraczka obustronnie zamknięta jest gumowymi szczytami uniemożliwiającymi wysunięcie się piórka.

Wystarczy:

1/zdemontować wycieraczkę ze zużytym piórkiem

2/zamiast wyrzucać ją do śmieci - odciąć ostrym narzędziem(np w górnej części) jej szczyt

3/wysunąć zużyte piórko i zastąpić je nowym wyciągniętym z taniej akcesoryjnej wycieraczki ramkowej zostawiając trochę luzu (powiedzmy 8mm)

4/ze zbędnego kawałka wycieraczki akcesoryjnej,jaki nam pozostał po przycięciu do odpowiedniego rozmiaru odciąć kawałek o dł np 5 mm wsunąć i wkleić go klejem do kauczuku w prowadnicę w szczycie wycieraczki jako korek zabezpieczający przed wysunięciem piórka

i mamy całkiem nową wycieraczkę za kilka zet!!! :dribble:

operację po zużyciu się piórka da się zapewne powtórzyć wyrywając "korek" i wklejając go ponownie lub postąpić identyczne tym razem z dolnym szczytem wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,może zmienisz nicka na Adam Słodowy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sprawdź - da się to zrobić bez żadnego problemu - ja bardzo lubię takie usprawnienia, szczególnie, jeśli działają i pozostawiają w kieszeni trochę grosza :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę,bardzo często bawiłem się w takie wymiany,ale komuś kto nie wiedział o tym przyda się takie przypomnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...