Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekladanie opon z przodu do tylu


balaam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu uslyszalem w warsztacie, ze zeby opony zuzywaly sie jednakowo nalezy raz na 3 miesiace przekladac z przodu na tyl i odwrotnie. Powiem, ze pierwszy raz spotkalem sie z taka opinia dlatego kieruje ja do kolegow forowiczow. Co Wy na to?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas trzeba zamieniać przód z tyłem. To ważne w autach 4WD bez dyfra międzyosiowego. Nie przestrzeganie tego prowadzi do niepotrzebnych naprężeń w układzie przeniesienia napędu podczas jazdy z załączonym przodem.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hinek, za przeproszeniem nie pitol durnot wprowadzając w błąd innych.

 

 

Opony trzeba przekładać z racji na konstrukcję przedniego zawiasu, które jest podatne na zużywanie opon podczas szybkiej jazdy na zakrętach. Podczas spokojnej jazdy to będzie nieodczuwalne, ale dla pewności warto co jakiś czas przerzucić opony miejscami.

 

Głównie ścina zewnętrzne krawędzie opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KingStar

Witam,

Według mnie przekładanie opon mija się z celem. Lepiej posiadać dobrą mieszankę w ogumieniu niż zrzucać opony przód tył. Wówczas przy aktywnym użytkowaniu opony można wymienić co trzy lata. Oczywiście dobrze posiadać mieszankę na zimę. Ja więcej asfaltuje i mam opony półtora roku bez zmian stron i wyglądają jak nowe, ale to moje zdanie,he. ( polecam chińskie King Star - serio!!!, nie zalecam General - straszna tandeta, jak dmuchany balon)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

Witam,

Według mnie przekładanie opon mija się z celem.

 

 

i w sumie racja, ja jeszcze nigdy w życiu nie zamieniałem opon i jakos nic sie nie działo, tylko nie piszcie zaraz

ze : ,, poczekaj, po jakims czasie to wyjdzie ,, ...

moze i tak moze nie w sumie najdłużej to auto miałem ze 3 lata jednak przez ten czas nic sie z nim nie działo z związku z rzekomym nierównomiernym zużywaniem sie opon

ja na to nie będę tracił czasu i dla mnie to bzdura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wg instrukcji obsługi należy przeprowadzać rotację opon co każde 5000km i raczej nie jest to krytyczne bo autor i konstruktor za bardzo się nad tym nie rozwodzą. Więc może faktycznie sobie to odpuścić, albo tak powiedzmy na wiosnę to robić dla spokoju. Myślę, że niech każdy sam zdecyduje. Mnie to nic nie kosztuje więc sobie raz do roku je przełożę dlatego, że w moim przypadku albo Terrano bardzo równomiernie zużywa opony przedniej i tylnej osi albo ktoś je przekładał, bo są w bardzo podobnym stanie.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekładam co 10tys km wedle zaleceń offroadowców z forum 4x4.Przy permanętnym napędzie na cztery koła opony zużywają się jednakowo. A przy dołączanym przodzie głównie pracuje tył przez co opony tylne bardziej się ścierają. A ,że co jakiś czas trzeba sprawdzić wyważenie kół jak się jeździ po trudnym terenie to ich przekładka nie stanowi żadnego problemu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...