Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Główna lampka ostrzegawcza


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przejrzałem trochę instrukcję ale nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość, zastanawiam się bowiem co oznacza, iż po uruchomieniu silnika, (to mój pierwszy diesel :shifty:) przez kilka sekund pali się główna lampka ostrzegawcza...innych ostrzeżeń nie ma. Pasy zapięte, drzwi pozamykane, po upływie paru sekund gaśnie. Czy to jest prawidłowa reakcja, i najważniejsze, czy to oznacza, że dopiero gdy lampka zgaśnie można ruszać? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przejrzałem trochę instrukcję ale nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość, zastanawiam się bowiem co oznacza, iż po uruchomieniu silnika, (to mój pierwszy diesel :shifty:) przez kilka sekund pali się główna lampka ostrzegawcza...innych ostrzeżeń nie ma. Pasy zapięte, drzwi pozamykane, po upływie paru sekund gaśnie. Czy to jest prawidłowa reakcja, i najważniejsze, czy to oznacza, że dopiero gdy lampka zgaśnie można ruszać? :whistle:

 

 

Reakcja prawidłowa po chwili gaśnie jeżeli nie ma żadnych zastrzeżeń co do systemów samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przejrzałem trochę instrukcję ale nie znalazłem odpowiedzi na moją wątpliwość, zastanawiam się bowiem co oznacza, iż po uruchomieniu silnika, (to mój pierwszy diesel :shifty:) przez kilka sekund pali się główna lampka ostrzegawcza...innych ostrzeżeń nie ma. Pasy zapięte, drzwi pozamykane, po upływie paru sekund gaśnie. Czy to jest prawidłowa reakcja, i najważniejsze, czy to oznacza, że dopiero gdy lampka zgaśnie można ruszać? :whistle:

mialem okazje przez weekend jezdzic qq 2.0dci po lf...bylo to samo. Kontrolka gasnie po kilku sekundach od uruchomienia silnika.

..swoja droga gratuluje Wszystkim tym co wybrali 2.0dci.... Jedyny sluszny motor do tego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sam ją zgasić po uruchomieniu silnika, poprzez naciśnięcie przycisku info (I) na kierownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z instrukcji zrozumiałem, że lampka ta zapala się zawsze , jak wyświetlany jest jakiś komunikat.

Jako że po otwarciu drzwi na środkowym wyświetlaczu zawsze pokazuje się komunikat o otwartych drzwiach, to i lampka się zapala zawsze.

 

To tak "na chłopski rozum" wykminione oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sam ją zgasić po uruchomieniu silnika, poprzez naciśnięcie przycisku info (I) na kierownicy :)

 

Dzięki za informacje...właśnie do tego doszedłem :), ale jak rozumiem ta lampka nie ma wpływu na kwestię ruszania (oczywiście jeśli nie jest wyświetlane jakieś ostrzeżenie) <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje...właśnie do tego doszedłem :), ale jak rozumiem ta lampka nie ma wpływu na kwestię ruszania (oczywiście jeśli nie jest wyświetlane jakieś ostrzeżenie) <_<

 

moim zdaniem nie ma. Ona się zapala przy włączaniu silnika i jeśli ona nie gaśnie to znaczy że jest jakiś problem - jakieś ostrzeżenie i/lub alarm (otwarte drzwi, mało oleju, etc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Kilka dni temu kupiłem qashqaia 2.0 DCI 4wd 2010 rok i ta lampka gaśnie sama dopiero po 40 sekundach czy tak ma być ? Po naciśnięciu wcześniej info na kierownicy to nie gaśnie

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...