Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T30 2.0 problem


maaloxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ....

 

Mam taki przypadek w moim X-trail-u po odpaleniu silnika obroty mi sie wahają ...i czasami silnik gaśnie a czasem nie ... obrotomierz ma takie jedno dwa wachniecia na wyższe obroty potem spada i albo sie ustabilizuje i jest ok albo gaśnie.... aha mowie o benzynie.

 

coż to za cholera moze byc? przed zakupem ... byl sprawdzany samochod w ASO nic nie wykryli a poprzedni wlasciciel im to tez zglaszal ... podobno wyregulowali wolne obroty ... takiej mi informacji udzielili. Nie mniej jednak chyba sie nie postarali za bardzo

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Nie wiem jak oni mogli wyregulować wolne obroty? Wyrażnie wciskali kit. Wolne obroty reguluje sterownik (komputer, ECU) silnika. Nie ma regulacji, to nie gażnik. Jeśli ma wahania obrotów to może to być problem zanieczyszczonej przepustnicy, regulatora wolnych obrotów (silniczek krokowy), nieszczelność kolektora ssącego i.t.p. Najlepiej jak byś sprawdził czy nie ma defektów w sterowniku. Podjedż do kogoś z testerem. Może coś się zapisało. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...