Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozrząd 2.2 dCi


Gość bartek_bezMajtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Potrzebowałbym schemat rozrządu do 2.2 dCI, pomożecie?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Witam.Ja też szukałem ale niestety nie udało mi się znaleźć,w serwisie powiedzieli żeby nie zawracać sobie tym głowy bo nissan nie przewiduje wymiany ani przeglądu rozrządu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!!

 

Potrzebowałbym schemat rozrządu do 2.2 dCI, pomożecie?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

Witam.Ja też szukałem ale niestety nie udało mi się znaleźć,w serwisie powiedzieli żeby nie zawracać sobie tym głowy bo nissan nie przewiduje wymiany ani przeglądu rozrządu.Pozdrawiam

 

 

Co za bzdura.Mi też powiedzieli że łańcuch jest dożywotni ale znalazłem tutaj na forum kiedyś obszerną dyskusję o łańcuchach w Almerze.Niewiem czy łańcuch w 2.2Di różni się czymś od tego w 2.2DCi.Łańcuch w 2.2Di jest przewidziany na około 400 tys.km.Ogólnie da znać że nadaje się do wymiany łomocząc na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ame='benio36' date='05 czerwiec 2010, 23:29' timestamp='1275773381' post='733594']

 

 

 

Co za bzdura.Mi też powiedzieli że łańcuch jest dożywotni ale znalazłem tutaj na forum kiedyś obszerną dyskusję o łańcuchach w Almerze.Niewiem czy łańcuch w 2.2Di różni się czymś od tego w 2.2DCi.Łańcuch w 2.2Di jest przewidziany na około 400 tys.km.Ogólnie da znać że nadaje się do wymiany łomoczązki

 

 

Witam,oczywiście nic nie jest wieczne i nawet producent części morze się mylić w kwestii serwisowania,co do łańcuszka-ów to jego-ich "żywotność" zależy od wielu czynników np.techniki jazdy,używanego oleju silnika (częstotliwość wymian),ilości przejechanych rocznie kilometrów i długo by tu jeszcze wymieniać resztę czynników,a co do 2,2 dci to są tam dwa łańcuszki dwa napinacze i bodajże 4 rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego osobistego zdania (nie jestem absolutnie żadnym fachowcem) należy sceptycznie podejść do tematu wymiany rozrządu który jest na łańcuchu. O ile wiem jest tam podwójny łancuch i musiałoby coś zdrowo dzwonić żeby była taka potrzeba.

Może prędzej jakieś napiancze i jego kontrola niż wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżę pytanie

 

czy u was jest podobnie z tym łańcuchem że po odpaleniu dzwoni dosyć głośno a po ok 5 minutach dzwonienie ustaję ???

czy szykować się na wymianę rozrządu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbi82:

chłodno jest, więc zanim olej dobrze nasmaruje łańcuch to chwilkę podzwoni :)

kiedy wymieniałeś olej? masz 5w40 czy 10w40?

 

u mnie słychać go troszkę przez pierwsze pół minuty po odpaleniu przy 0 stopniach, a wcale, gdy jest jakies +10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniany w maju :| 10-40 mobil, problem w tym że to moja pierwsza "zima" z Tiną i faktycznie jak było cieplej to tak nie było słychać. no i na dodatek przebieg nie jest dokładnie znany bo licznik był na pewno cofany ( pytanie o ile :ph34r: , zakup świadomy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc 'kiedy' miałem na mysli przebieg ;)

oleum ma jednak blisko rok i może zacząć tracic właściwości

u mnie jest względna cisza, bo poprzedni właściciel zalewał 15w40... po płukaniu pewnie bardziej przyhałasuje ;)

przebiegu mam 230tys (udokumentowany)

jeśli mocno wali warto sprawdzić, czy sie nie rozciągnął - np. przy najbliższej wymianie oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozciągnięcie łańcucha nie jest pozytywnym zjawiskiem... warto sprawdzić, czy nie jest luźny i ewentualne możliwości poprawy jego napięcia

szczególnie, że po 15tysiach szykowałbym się do wymiany oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niet, sam posiadam "Nysę" od listopada

wiosną podjadę do krewnego na kanał i pod jego fachowym okiem planuje spędzic kilka dni pod samochodem :)

w Wawie znam tylko speca od wycieraczek/rozrruszników itp elektryki w tym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...