Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opuszczanie szyby pasażera


Gość mach7

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

piszę aby poradzić się co zrobić z takim fantem :

 

w moim Notku są elektrycznie sterowane wszystkie szyby. dziś nagle przestało mi działać opuszczanie szyby pasażera sterownikiem kierowcy. podnosić podnosi, ale opuszczać nie chce. tylko sterownikiem pasażera można opuszczać.

 

czy ktoś może spotkał się z takim problem i będzie mógł mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mach,masz gwarancje? Jak tak to kierunek znasz,z tego co mogę wymyśleć to możesz mieć problem z przyciskiem w swoich drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mach,masz gwarancje? Jak tak to kierunek znasz,z tego co mogę wymyśleć to możesz mieć problem z przyciskiem w swoich drzwiach

 

 

no niestety gwarancji brak. a jak wygląda sprawa rozbierania drzwi ? ciężko jest się tam dostać, do całego sterowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak komu....cieżko.

Musisz zdjąć tą ozdobę naokoło klameczki,w uchwycie w boczku jest zaślepka,a pod nią wkręt,musisz wykręcić.A później postarać się nie pokaleczyć lakieru i odrywać boczek ze spinkami od drzwi.

 

A dokładniej...poszukałem post kolegi Nulleda,który wymieniał głośniki,czytaj:

 

Po pierwsze zdjęcie boczków to prościzna, nic się nie łamie :)

Odkręcamy śrubkę pod zaślepką w śmiesznym korytku (do zamykania drzwi 'uchwyt' od środka auta). Zdejmujemy 'srebrną' okrągłą zabudowę od klamki wewnątrz auta. Wyciskamy obudowę plastykową od lusterka (przy gałce sterowania w moim przypadku, nie mam elektrycznych lusterek). Przy krawędzi dolnej wpychamy wkrętak (jest jedno miejsce, gdzie jest większy prześwit między plastykiem a drzwiami) i delikatnie podważamy, po czym kierunek wkrętaka do przodu drzwi, ciągle podważając. Plastykowy boczek odchodzi praktycznie z zacisków sam. Następnie podnosimy plastyk do góry aby wyszedł ze szpary przy szybie. PS. SZYBA POWINNA BYC OPUSZCZONA!.

Teraz wyjmujemy wtyczkę od elektrycznych szybek i już. Boczek zdjęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak komu....cieżko.

Musisz zdjąć tą ozdobę naokoło klameczki,w uchwycie w boczku jest zaślepka,a pod nią wkręt,musisz wykręcić.A później postarać się nie pokaleczyć lakieru i odrywać boczek ze spinkami od drzwi.

 

A dokładniej...poszukałem post kolegi Nulleda,który wymieniał głośniki,czytaj:

 

Po pierwsze zdjęcie boczków to prościzna, nic się nie łamie :)

Odkręcamy śrubkę pod zaślepką w śmiesznym korytku (do zamykania drzwi 'uchwyt' od środka auta). Zdejmujemy 'srebrną' okrągłą zabudowę od klamki wewnątrz auta. Wyciskamy obudowę plastykową od lusterka (przy gałce sterowania w moim przypadku, nie mam elektrycznych lusterek). Przy krawędzi dolnej wpychamy wkrętak (jest jedno miejsce, gdzie jest większy prześwit między plastykiem a drzwiami) i delikatnie podważamy, po czym kierunek wkrętaka do przodu drzwi, ciągle podważając. Plastykowy boczek odchodzi praktycznie z zacisków sam. Następnie podnosimy plastyk do góry aby wyszedł ze szpary przy szybie. PS. SZYBA POWINNA BYC OPUSZCZONA!.

Teraz wyjmujemy wtyczkę od elektrycznych szybek i już. Boczek zdjęty.

 

Witam

 

Myślę, że jeśli chodzi o sterowanie szyb, jak pisałeś to problem tkwi w samym przycisku sterowania szybą a nie w mechaniżmie wewnątrz drzwi. Nie trzeba rozbierać boczków drzwi. Wystarczy wyjąć z plastykowych boczków (nic innego nie demontujac) sam panel z przyciskami sterowania i go wymienić. Żeby go wyciągnąć należy w odległości ok. 1/4 - 1/3 długości licząc od przodu tego panela podważyć go do góry szerokim śrubokrętem (lub czymś podobnym) owiniętym w jakąś szmatkę (by nie pokaleczyć plastikowego boczka) i sam przód panela wyskoczy a następnie przesunać go do przodu i wyjąć do gory i następnie rozłaczyć wttyczkę panela od wiązki steruja,cej. Wtyczkę rozłacza się pociągając jej cześi w przeciwnych do siebie kierunkach, po naciśnięciu do wnętrze widocznej blokady wtyczki. Żeby tą blokadę nacisnąć można użyć srubokręta. Montaż jest analogią do demontażu tylko wszystko należy powtórzyć w odwotnej kolejności :) I jeszcze jedno, wtyczki rozłaczaj po wyciagnięciu kluczyka ze stacyjki, tak by do panela sterowania szyb nie dopływało zasilanie.

 

PS. Panel sterowania można kupić np. na allegro.

 

Pozdrawiam

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

piszę aby poradzić się co zrobić z takim fantem :

 

w moim Notku są elektrycznie sterowane wszystkie szyby. dziś nagle przestało mi działać opuszczanie szyby pasażera sterownikiem kierowcy. podnosić podnosi, ale opuszczać nie chce. tylko sterownikiem pasażera można opuszczać.

 

czy ktoś może spotkał się z takim problem i będzie mógł mi pomoc ?

 

Witam,

 

podobny przypadek miałem w Mikrze K11, tylko u mnie nie działało podnoszenie szyby po stronie pasażera. Pomogło przeczyszczenie styków kostki przy sterowniku w drzwiach kierowcy. Miałem wtedy taki środek w sprayu do czyszczenia styków. Nie pamiętam już jak się nazywał. Wystarczyło popsikać styki i kilka razy podłączyć i rozłączyć kostkę. W moim przypadku po takim czyszczeniu nie miałem już więcej problemów ze sterowaniem szybami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wtedy taki środek w sprayu do czyszczenia styków. Nie pamiętam już jak się nazywał.

 

Na przykład preparat w sprey`u Kontakt S61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...