Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Podłączanie MP3


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy i w jaki sposób podłączał ktoś MP3 do gniazda w schowku. Gniazdo wygląda na mały jack, MP3 maja USB stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA podłączyłem swoje MP3 pod gniazdo w podłokietniku, poprostu trzeba mieć przejśćiówkę jack-jack i w MP3 wpinasz w wyjście słuchawkowe, a w podłokietniku do gniazda i gra :)

Edytowane przez jano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To nie macie gniazda USB?

Ja mam w schowku pod podłokietnikiem 2 gniazda - mały jack i USB.

MP3 wpinam prosto w gniazdo USB. Ma to ten plus, że obsługuję MP3 całkowicie z radia samochodowego -

przewijam piosenki, wyszukuję itp. Nie ma potrzeby dotykania MP3 w czasie jazdy.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB to byłaby zbyt duża rozrzutność Nissana :), dobrze że jest gniazdo jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA podłączyłem swoje MP3 pod gniazdo w podłokietniku, poprostu trzeba mieć przejśćiówkę jack-jack i w MP3 wpinasz w wyjście słuchawkowe, a w podłokietniku do gniazda i gra smile.gif

 

 

Witam, a co należy ustawić na panelu radia, bo też włączyłem i nie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co należy ustawić na panelu radia, bo też włączyłem i nie gra?

 

przycisk source na kierownicy powinien pomóc -> opcja AUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co należy ustawić na panelu radia, bo też włączyłem i nie gra?

 

 

Na radiu ustawiasz AUX i musi grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy i w jaki sposób podłączał ktoś MP3 do gniazda w schowku. Gniazdo wygląda na mały jack, MP3 maja USB stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

 

Witam.

Korzystam z pendriwa 16 GB podloczonego do usb w schowku. dziala bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Korzystam z pendriwa 16 GB podloczonego do usb w schowku. dziala bez zarzutu

 

JAk sie ma wysoką wersję wyposażenia to można włączyć pendriva a jak sie ma wersję bez NC to trzeba podłączyć MP3 przez gniazdo jack :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

To nie macie gniazda USB?

Ja mam w schowku pod podłokietnikiem 2 gniazda - mały jack i USB.

MP3 wpinam prosto w gniazdo USB. Ma to ten plus, że obsługuję MP3 całkowicie z radia samochodowego -

przewijam piosenki, wyszukuję itp. Nie ma potrzeby dotykania MP3 w czasie jazdy.

 

P.

Witam czyli jak ma się tylko wejście jack to nie można sterować mp3 przyciskami z kierownicy? czyli ta przejściówka jack- jack jest takiej długości żeby odtwarzacz mp3 był poza tym schowkiem w podłokietniku bo jak inaczej sterować mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czyli jak ma się tylko wejście jack to nie można sterować mp3 przyciskami z kierownicy? czyli ta przejściówka jack- jack jest takiej długości żeby odtwarzacz mp3 był poza tym schowkiem w podłokietniku bo jak inaczej sterować mp3?

Nie można. Kabel "jack" przekazuje tylko i wyłącznie dźwięk w jedną stronę (odtwarzacz -> samochód) i nie ma możliwości sterowania. A kabel jest taki jaki sobie kupisz - ja szukałem jak najkrótszego, chyba kupię kabelek, wtyczki i zrobię jeszcze krótszy jak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Kabel "jack" przekazuje tylko i wyłącznie dźwięk w jedną stronę (odtwarzacz -> samochód) i nie ma możliwości sterowania. A kabel jest taki jaki sobie kupisz - ja szukałem jak najkrótszego, chyba kupię kabelek, wtyczki i zrobię jeszcze krótszy jak mam.

 

Może ktoś się orientuje czy są takie przejściówki mini jack usb i czy wtedy odtwarzacz mp3 podłączony do przejściówki usb mógłby być sterowany przyciskami z kierownicy (radia)Czy sterowanie z kierownicy możliwe jest tylko gdy posiadamy NC z wejściem fabrycznym usb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gniazdo, które masz to działające tylko w jedną stronę analogowe wejście dźwięku i nie można nim przekazywać żadnych sygnałów sterujących. Gniazdo USB jest cyfrowe i po podłączeniu pendriva nie płynie przez nie muzyka, tylko dane, które są zamieniane na muzykę przez NC. Wykonanie takiej przejściówki jest więc niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk source na kierownicy powinien pomóc -> opcja AUX

 

 

witam,

 

ja też podłączyłem mp3 do gniazda w podłokietniku (wejście jack) i do wejścia słuchawek w mp3, przełączyłem na AUX i ... NIE działa. czy ktoś wie w czym błąd??? proszę o odpowiedz.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja też podłączyłem mp3 do gniazda w podłokietniku (wejście jack) i do wejścia słuchawek w mp3, przełączyłem na AUX i ... NIE działa. czy ktoś wie w czym błąd??? proszę o odpowiedz.

 

pozdr

 

Musisz jeszcze włączyć odtwarzanie w mp3 i ustawić na nim odpowiedni poziom dźwięku. To wejście mini jack działa tylko jako wzmacniacz. Zamiast w słuchawkach masz dźwięk w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...